WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM 1
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Męskie zegarki z mechanizmem automatycznym

Męskie zegarki z mechanizmem automatycznym to udoskonalone wersje tradycyjnych zegarków mechanicznych. Można rozpoznać je po charakterystycznym odgłosie szumu, który towarzyszy płynnemu, jednostajnemu ruchowi wskazówek. Mechanizm automatyczny to nic innego jak mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem. Nie trzeba nakręcać go samodzielnie, jak ma to miejsce w tradycyjnych zegarkach ze sprężyną naciąganą ręcznie. Zegarek męski z mechanizmem automatycznym "nakręca się" samodzielnie poprzez ruchy ramienia swojego użytkownika. Wystarczy więc stale nosić taki czasomierz na nadgarstku, aby mieć pewność, że jego działanie jest prawidłowe. 

Jak działa męski zegarek z mechanizmem automatycznym?

Zegarek męski z mechanizmem automatycznym posiada wbudowany rotor, który nieustannie obraca się, naciągając sprężynę napędową. Jest to możliwe dzięki temu, że ręka nosząca zegarek pozostaje w ruchu, nawet minimalnym. Regularnie noszony zegarek automatyczny powinien działać bez zarzutu. Co jakiś czas może wymagać jedynie kosmetycznej korekty wskazywanego czasu. Co ważne, każdy mechanizm automatyczny posiada też tak zwaną rezerwę chodu, co oznacza, że nawet odłożony i pozostający bez ruchu czasomierz powinien działać przez około 40 godzin. Można jednak zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie również z pomocą specjalnego urządzenia nazywanego rotomatem - jest to skrzynka, która wprawia zegarek w ruch wtedy, kiedy nie jest on na ręku.

Dla kogo męski zegarek z mechanizmem automatycznym?

Zegarki automatyczne to nowoczesne wersje klasycznych męskich zegarków mechanicznych, które mają swoich wielbicieli pomimo trudności związanych z ich obsługą. Modele z mechanizmem automatycznym nie muszą być nakręcane, co decyduje o niezwykłej wygodzie ich użytkowania. Takie czasomierze pokazują godzinę z zadowalającą precyzją, a jednocześnie są też ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ do swojej pracy nie potrzebują energii elektrycznej - ani wymiany baterii, ani regularnego podłączania do prądu. Wielu osobom zarówno ze względu na swój wygląd, jak i na kulturę pracy kojarzą się z prestiżem. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania i wytrzymałość, dlatego są idealnym wyborem dla tradycjonalistów, kolekcjonerów i miłośników klasycznych zegarków, którzy stronią od nowoczesnych zdobyczy technologicznych. 

Jaki zegarek męski z mechanizmem automatycznym wybrać?

Męski zegarek z mechanizmem automatycznym to stosunkowo proste urządzenie, pozbawione nadmiaru funkcji czy dodatkowych trybów pracy. Takie czasomierze mogą oferować co najwyżej datownik czy dodatkowe tarcze (sekundnik), ale największą uwagę podczas ich wyboru przykłada się przede wszystkim do designu zegarka. Na niego ma wpływ zarówno wielkość, grubość, jak i kolor tarczy oraz rodzaj paska - materiał wykonania, szerokość i kolor. Wszystkie te cechy decydują o tym, czy wybrany model automatyczny będzie prezentował się atrakcyjnie na nadgarstku, czy przyciągnie uwagę, czy doda szyku stylizacji. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki i bardzo zróżnicowany wybór męskich zegarków z mechanizmem automatycznym, dzięki czemu z pewnością znajdziesz u nas wariant, na który będziesz patrzeć z przyjemnością. Możesz postawić na wygodny i uniwersalny model ze skórzanym paskiem, który dobrze wygląda na co dzień i do garnituru, a także na elegancki zegarek z metalową bransoletą, stanowiącą synonim luksusu. W każdym wydaniu męski zegarek z mechanizmem automatycznym zaprezentuje się gustownie i pozwoli podkreślić unikalny styl noszenia się mężczyzny z klasą.

123...»