WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki do treningu

Mianem zegarka treningowego można nazwać urządzenie takie, jak smartwatch. To sprzęt multimedialny, który nie tylko łączy się z telefonem komórkowym, ale także pozwala na szybką weryfikację parametrów organizmu, np. tętna. Dobry zegarek do ćwiczeń to taki model, który nie powoduje uczucia dyskomfortu podczas noszenia oraz umożliwia bieżącą weryfikację parametrów fizjologicznych.

Kto powinien mieć smartwatch na trening?

W nowoczesny smartwatch na trening powinien zainwestować każdy, kto na poważnie traktuje zdrowy tryb życia, codzienną aktywność fizyczną oraz weryfikację parametrów fizjologicznych podczas wysiłku. Zegarek treningowy to urządzenie, które może mieć:

●       rowerzysta,

●       kulturysta,

●       trener personalny.

To innowacyjny zegarek multimedialny, który możesz założyć też wtedy, kiedy tylko regularnie ćwiczysz na siłowni i prowadzisz zdrowy tryb życia. Z tym urządzeniem będziesz w stanie precyzyjniej określić swoje tętno oraz przeanalizować intensywność treningu. Co więcej, nowoczesne zegarki umożliwiają także pomiar saturacji, która przekłada się na wydolność organizmu podczas ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych.

Jakie funkcje powinien mieć zegarek na trening?

Wyróżniamy wiele funkcji nowoczesnych smartwatchy, które idealnie nadają się na treningi. Topowe zegarki treningowe od takich producentów, jak: Garmin, Garret oraz Smarth mają takie funkcje, jak:

●       Pomiar tętna i pulsoksymetr – dzięki temu użytkownik smartwatcha może wygodnie sprawdzać swoje parametry życiowe w trakcie wysiłku fizycznego. Optyczne czujniki gwarantują wysoką dokładność pomiarową. To funkcje, które pozwolą Ci także na ocenę wysycenia krwi tlenem. Takie wskazania są przydatne podczas aklimatyzacji wysokościowej.

●       Programy sportowe do wyboru – nowoczesne smartwatche mają wbudowane funkcje dopasowane do konkretnej dyscypliny sportowej lub wysiłku fizycznego. Dzięki temu łatwiej przeanalizować efekty treningów oraz dopasować sposób funkcjonowania urządzenia do swoich aktualnych potrzeb.

●       Zapisywanie danych o wysiłku fizycznym – podczas uprawiania dowolnej dyscypliny sportowej smartwatch do treningu zapisze informacje o efektywności ćwiczeń. Do interpretacji zapisanych danych często potrzebna jest dość obszerna wiedza z zakresu żywienia i prowadzenia zdrowego trybu życia.

●       Gotowe plany treningowe w pamięci zegarka – niektóre smartwatche do ćwiczeń mają wbudowane nawet kilkadziesiąt programów treningowych wraz ze wskazówkami na temat poprawnego wykonywania ćwiczeń.

●       Nawigacja GPS – jazda na rowerze i bieganie po bezdrożach wymaga dobrej orientacji w terenie. Smartwatch treningowy doskonale nada się jako urządzenie lokalizacyjne. Nowoczesne moduły GPS umożliwiają nawet uruchomienie aplikacji map i nawigację do celu. Zegarek multimedialny zapisze też przebytą drogę, co umożliwia późniejszą analizę efektów ćwiczeń.

●       Multimedialny asystent treningu i regeneracji – nowoczesny zegarek może być także świetnym narzędziem wspomagającym efektywną regenerację i trening. Czujniki monitorują jakość snu, stopień wypoczynku organizmu, a system dokonuje kalkulacji, wskazując kilka zaleceń treningowych i regeneracyjnych.

Jak wybrać idealny smartwatch – zegarek na trening?

Nie da się jednoznacznie określić tego, jak wybrać najlepszy smartwatch do treningu. Aby to zrobić, trzeba uwzględnić podstawowe parametry techniczne urządzenia oraz ustalić swoje potrzeby i preferencje. Najlepszy zegarek treningowy to taki, który jest wygodny, bezawaryjny oraz ma wszystkie niezbędne funkcje pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia i efektów ćwiczeń. Topowe modele zegarków treningowych są wyposażone w takie funkcje, jak: GPS, łączność Bluetooth, akcelerometr, żyroskop, czujnik tętna oraz wbudowane systemy analizy jakości snu i modelu treningowego.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wyłącznie najlepsze zegarki treningowe – smartwatch od renomowanych producentów. To gwarancja najwyższej jakości, trwałości oraz niezawodności wybranego urządzenia.