WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarek damski z fazami Księżyca - jak działa?

Zegarki damskie z fazami Księżyca to jedne z najciekawszych modeli na rynku. Takie czasomierze są wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją funkcję - monitorowania "wędrówki" Księżyca po niebie - ale również ze względu na unikalny wygląd ich tarczy. Zegarek z taką funkcją doskonale odwzorowuje zmieniające się w ciągu miesiąca fazy Księżyca. Cykl zaczyna się od nowiu. Wtedy Księżyc jest niewidoczny, jednak po kilku dniach zaczyna odkrywać swoją wschodnią część aż do momentu, w którym widoczny jest w całości. Wtedy mamy do czynienia z pełnią. Później srebrny glob znowu chowa się, odsłaniając zachodnią część, a wschodnią skrywając w ciemności. Taki sam obraz Księżyca, jaki widoczny jest na nocnym niebie, zobaczysz też na swoim zegarku z fazami Księżyca. 

Zegarek damski z fazami Księżyca - czy warto z niego korzystać?

Wiara we wpływ faz Księżyca na stan organizmu człowieka i jego samopoczucie wynika z faktu, że ludzkie ciało w dużej mierze składa się z wody. Tymczasem Księżyc jako ciało niebieskie kontroluje przypływy i odpływy, dlatego podobny, choć znacznie delikatniejszy wpływ może wykazywać również w odniesieniu do ludzi. Wiele osób, znając wpływ faz Księżyca na swój własny organizm, organizuje swój miesięczny plan działania właśnie w oparciu o ruch srebrnego globu wokół planety. W trakcie pełni trudniej jest wypocząć nocą, za to łatwiej dać się ponieść emocjom i wpaść w gniew, dlatego warto jak najwięcej relaksować się i wypoczywać w ciągu dnia. Z kolei w trakcie nowiu organizm powinien być najbardziej wydajny i pełen energii, dlatego tę część miesiąca najlepiej jest poświecić na te działania, które wymagają od nas wysiłku i skupienia. Każda faza Księżyca odmiennie wpływa na samopoczucie wrażliwszych osób, dlatego z zegarkiem damskim, który stale je monitoruje, łatwiej jest dostosować swoje plany do aktualnego położenia srebrnego globu na nocnym niebie. 

Precyzyjny i zjawiskowy - zegarek damski z fazami Księżyca

Śledzenie faz Księżyca to funkcja, którą spotkasz w klasycznych zegarkach. Ich skomplikowane już mechanizmy wzbogacone o ten szczególny element wskazują, że masz do czynienia z naprawdę kunsztownym wyrobem zegarmistrzowskim. Jeśli funkcja monitorowania faz Księżyca działa poprawnie, możesz mieć pewność, że czasomierz to najwyższej jakości akcesorium, które nigdy Cię nie zawiedzie. Zegarki damskie z fazami Księżyca zasługują na uznanie nie tylko ze względu na szczegółowość, z jaką zostały wyprodukowane. Urzekający jest także ich design. Element tarczy, na którym pojawia się i znika srebrny glob nadaje zegarkom wyjątkowy wygląd. To detal, na który nie każdy zwraca uwagę, a który jednocześnie sprawia, że czasomierz staje się wręcz unikatowy i nabiera szczególnego charakteru. 

Jaki zegarek damski z fazami Księżyca wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz dosyć duży i zróżnicowany wybór zegarków damskich z fazami Księżyca. Możesz wybrać więc model, który okaże się najbardziej uniwersalnym dodatkiem do Twoich stylizacji. Postaw na wariant ze skórzanym paskiem, jeśli szukasz egzemplarza odpowiedniego na co dzień. Wybierz zegarek z bransoletą, jeżeli potrzebujesz eleganckiego akcesorium na różne okazje. Możesz zdecydować się także na konkretny kolor. Złote zegarki damskie z fazami Księżyca to piękna i efektowna biżuteria, która nada szyk strojom do pracy i wizytowym sukienkom. Z kolei zegarki damskie w wersji czarnej zaprezentują się na nadgarstku nieco chłodniej, za to będą ponadczasowe, eleganckie i stonowane zarazem, co przełoży się na ich uniwersalność.