Cena0

niska
wysoka
średnia
OD
DO
pasek 0
MATERIAŁ
 • Trwa ładowanie...
KOLOR PASKA
 • Trwa ładowanie...
SZEROKOŚĆ PASKA02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
KOPERTA 0
MATERIAŁ
 • Trwa ładowanie...
KSZTAŁT
 • Trwa ładowanie...
KOLOR KOPERTY
 • Trwa ładowanie...
ROZMIAR KOPERTY02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
GRUBOŚĆ KOPERTY02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
TARCZA 0
KOLOR TARCZY
 • Trwa ładowanie...
INDEKSY/CYFRY
 • Trwa ładowanie...
KOLOR 0
KOLOR TARCZY
 • Trwa ładowanie...
KOLOR PASKA
 • Trwa ładowanie...
KOLOR KOPERTY
 • Trwa ładowanie...
SZKŁO
 • Trwa ładowanie...
STYL
 • Trwa ładowanie...
MECHANIZM
 • Trwa ładowanie...
WODOSZCZELNOŚĆ
 • Trwa ładowanie...
WYMIARY 0
SZEROKOŚĆ PASKA02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
GRUBOŚĆ KOPERTY02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
ROZMIAR KOPERTY02
wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • BEST Bestseller
 • NEW Nowość
 • % Wyprzedaż
 • EXPO Ekspozycja
 • 24h Wysyłka w 24h
 • 48h Wysyłka w 48-72h
 • Dodaj do porównywarki
POKAŻ WIĘCEJ ZWIŃ OPIS

Zegarki Citizen

TECHNOLOGICZNY GIGANT

Citizen to olbrzymi koncern produkujący olbrzymią ilość rozmaitych technologicznie zaawansowanych produktów, maszyn przemysłowych, działa w wielu branżach instrumentów precyzyjnego pomiaru. Wytwarza medyczne urządzenia do pomiaru ciśnienia a także kasy fiskalne, ale przede wszystkim światu znany jest jako producent znakomitych zegarków. Obok marki właściwej Citizen, portfolio zegarkowej części działalności koncernu Citizen zrzesza także światowe marki: zegarki Bulova, zegarki Frederique Constant, zegarki Alpina czy prestiżowe czasomierze Arnold&Son. W skład firm wchodzi również Miyota – jeden z najważniejszych globalnych dostawców mechanizmów, dzięki któremu serce Citizen bije w co trzecim zegarku na świecie.

 

Koncern Citizen to setki współpracujących firm w Japonii oraz na całym świecie, zatrudniające dziesiątki tysięcy ludzi. Dzięki temu zegarki Citizen obecne są w większości krajów świata. A marka nie bez powodu nosi nazwę Citizen – z języka angielskiego „obywatel” rozumiany jako obywatel świata. Citizen to nieporównywalne technologiczne zaplecze fabryk produkcyjnych, instytucji badawczych i projektowych. Citizen sam produkuje maszyny przemysłowe, które następnie produkują komponenty pod zegarki na zasadzie manufaktury „in house”, czyli własnych zasobów produkcyjnych. Wpływa to na wysoką jakość wykonania zegarków oraz szeroki wachlarz modeli w ofercie.

 

MANUFAKTURA Z PONADWIEKOWĄ TRADYCJĄ

Mimo zaawansowania technologicznego Citizen to prawdziwa manufaktura z bogatą i zawiłą historią. Początkiem dzisiejszej marki było założenie Instytutu Shokosha  w 1918 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie instrumentu mierzącego czas dostępnego dla zwykłego obywatela ówczesnej Japonii. Na zlecenie cesarza po kilku latach prac w 1924 roku światło dzienne ujrzał pierwszy zegarek Citizen w wersji zegarka kieszonkowego. Kolejne dekady posłużyły inżynierom Citizen, aby zaprezentować światu kolejne zdobycze technologiczne w zakresie zegarmistrzostwa: w latach 50-tych ubiegłego stulecia – pierwszy wstrząsoodporny zegarek „Parashock” lub pierwszy wodoszczelny zegarek „Parawater”.

 

Podczas ponad stu lat Citizen proponował zegarki przełomowe, ponadczasowe: zegarki z którymi można nurkować głębiej, wspinać się wyżej, które synchronizują się szybciej bądź przybierają rekordowo miniaturowe biżuteryjne rozmiary. Wszystko to w imię dążenia do osiągnięcia jak największej dokładności i precyzji we wskazaniu czasu. Pionierskim osiągnięciom marki Citizen zawsze przyświeca proste przesłanie BETTER STARTS NOW. Wyraża to prawdziwie japońskie podejście do spraw jakości i kontroli jakości, ale też potrzebę ciągłego rozwoju i doskonalenia się. Po wieku udoskonaleń najprecyzyjniejsze zegarki Citizen Eco-Drive osiągają dokładność nawet na poziomie 1 sekundy na rok.

 

Zegarki Citizen to marka globalnie rozpoznawana: w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Obecna oficjalnie na rynku polskim od ponad trzech dekad. Ceniona przez zegarkowych pasjonatów oraz zapalonych zegarmistrzów. Dzięki zaawansowanej technologii, Citizen od lat proponuje niezawodne zegarki dla wszystkich obywateli świata. Na miano technologicznego pioniera w świecie zegarmistrzostwa Citizen zasłużył oferując światu innowatorskie rozwiązania zegarkowe na przestrzeni wieków, ale także nieustannie kontynuując badania nad udoskonalaniem zaprezentowanych technologii. Dzięki temu wiedzie prym w kilku flagowych rozwiązaniach. Oto kilka z nich:

 

ZEGARKI CITIZEN ECO-DRIVE: GDZIE EKOLOGIA SPOTYKA EKONOMIĘ

 

W 1976 roku świat ujrzał pierwszy zegarek Citizen Eco-Drive jako efekt wieloletnich prac Citizen nad tym, aby zastosować zasilanie światłem jako główny sposób napędzania działania zegarka. Dzięki temu rozwiązaniu damskie i męskie zegarki Citizen Eco-Drive niezawodnie prezentują wskazanie czasu bez potrzeby ponoszenia kosztów cyklicznej wymiany baterii, ale również bez konieczności generowania elektrośmieci. Kolejne dekady pozwoliły inżynierom Citizen dyskretnie wkomponować panele fotowoltaiczne w tarczę zegarka, dodać jej zdobienia lub wyposażyć w inne funkcje czasem bardzo energochłonne. Zegarki Citizen Eco-Drive ładowane są zarówno światłem słonecznym dziennym jak i sztucznym przygaszonym. Jedno pełne ładowanie zapewnia pracę zegarka na średnio pół roku!

 

ZEGARKI CITIZEN RADIO CONTROLLED - WYJĄTKOWO PRECYZYJNE

 

Lata 90-te poprzedniego stulecia to przełom w precyzji wskazania czasu w zegarkach. Zegarek Citizen został wyposażony w możliwość odbioru fal radiowych, za pomocą których synchronizuje wskazanie czasu z wzorcem zegara atomowego. Synchronizacja odbywa się automatycznie w nocy, może być też manualnie zainicjowana. Dzięki temu zachowuje precyzję o dokładności 1 sekundy na milion lat! Zegarki Citizen Radio Controlled eliminują potrzebę ręcznego ustawiania czasu zawsze oferując właściwe jego wskazanie.

 

ZEGARKI CITIZEN SATELLITE WAVE - SYNCHRONIZACJA Z SATELITAMI

 

Citizen zaproponował również oryginalne wykorzystanie innej technologii w swoich modelach – synchronizacji satelitarnej – czyli łączenia się z kilkoma satelitami, aby dokonać korekty czasu wszędzie na kuli ziemskiej. W 2011 został zaprezentowany przez Citizen zegarek Satellite Wave zasilany światłem jako pierwszy na świecie. Szybka bo trwająca 3 sekundy synchronizacja może odbywać się nawet w ruchu co dedykuje tą linię zegarków dla aktywnie podróżujących i często zmieniających strefy czasowe.

 

ZEGARKI CITIZEN SUPER TITANIUM™ Z KOSMICZNEGO MATERIAŁU

 

W specjalnym zapleczu instytutów badawczych inżynierowie manufaktury z kraju kwitnącej wiśni od lat badają również materiały, z których produkowane są komponenty do zegarków Citizen. Efektem tych poszukiwań jest najczęściej stosowana najlepszej jakości japońska stal szlachetna, ale również w części kolekcji zegarków Citizen – super innowacyjny materiał opatentowany i używany wyłącznie przez Citizen. Zegarek Citizen męski wykonany z Super Titanium™ jest o 40% lżejszy od odpowiednika w stali szlachetnej. Zegarki damskie Super Titanium™ bardzo często wybierane są przez wzgląd na ich hipoalergiczność, gdyż ten delikatny materiał nie wywołuje podrażnień jakie mogą wywoływać inne metale. Super Titanium™ jest również bardzo wytrzymały na zarysowania i eksploatację dnia codziennego. Właściciele zegarków męskich Super Titanium™ zwracają uwagę na ich odporność na korozję i rdzewienie, a właścicielki damskich zegarków Super Titanium™ na ich piękne wykończenie i polerowanie na wysoki połysk.

 

Tytan stał się materiałem powszechniejszego użytku w latach 60-tych XX wieku zaraz po użyciu go podczas pierwszych misji kosmicznych. Wówczas również Citizen zaczął badania rozwojowe nad wykorzystaniem tytanu w zegarmistrzostwie i w 1970 roku wprowadził na rynek pierwszy na świecie zegarek z tytanową kopertą. Od tego czasu pojawiło się w ofercie Citizen całe spektrum wysokiej jakości zegarków z Super Titanium™ – specjalnie przetworzonego i utwardzonego tytanu. Obecnie Citizen wraca do kosmicznych inspiracji współpracując z projektem eksploracji księżyca HAKUTO-R. W tym projekcie Citizen jest dostawcą Super Titanium™ do wykorzystania jako materiał na statek kosmiczny. Oznacza to, że Super Titanium™ poleci w kosmos i wyląduje na powierzchni Księżyca, co planowane jest na 2023 rok.

 

DO ZADAŃ SPECJALNYCH - ZEGARKI CITIZEN PROMASTER

 

Kolekcja zegarków do zadań specjalnych zaproponowana przez Citizen Promaster dzieli się na trzy grupy EARTH, MARINE i SKY. Wśród wyjątkowo wytrzymałych zegarków z serii związanej z żywiołem ziemi EARTH znajdą się modele wyposażone w niezastąpione survivalowe funkcje: kompas, wysokościomierz. Grupa zegarków morskich MARINE to nie tylko zegarki stylizowane na zegarki nurkowe ale i prawdziwe instrumenty do nurkowania z precyzyjnym pomiarem czasu nurkowania, dokładnym głębokościomierzem bądź alarmem szybkiego wynurzenia. Zegarki Citizen do nurkowania, tzw. „divery” to najczęstszy wybór profesjonalistów.

 

W HOŁDZIE LOTNICTWU - ZEGARKI CITIZEN BLUE ANGELS

 

Ostatnia seria Promaster SKY wynosi zegarmistrzostwo dosłownie pod niebiosa. Męskie zegarki Citizen bardzo często wybierane są przez pilotów komercyjnych oraz wojskowych na całym świecie. Zegarki ze wskazaniem kilku stref czasowych jednocześnie, wyposażone w suwak logarytmiczny do dokonania niezbędnych obliczeń to bardzo często analogowe wsparcie komputerów pokładowych obecne w kokpitach samolotów na nadgarstkach lotników. Zegarki Citizen Blue Angels to specjalna kolekcja dedykowana elitarnym eskadrom zespołu akrobacyjnego Marynarki Stanów Zjednoczonych o tej samej nazwie. To zasilane światłem (Eco-Drive), synchronizowane radiowo (Radio Controlled) modele z pięknymi niebieskimi tarczami nawiązującymi do koloru nieba, a wskazówkami żółtymi jak słońce. Eleganckie czasomierze o wodoszczelności 200 m często goszczą na nadgarstkach nie tylko fanów lotnictwa.

 

ZEGARKI DAMSKIE CITIZEN L JAK LADY

 

Nietuzinkowe, idealne dla modnych kobiet świadomych własnych wyborów. Zegarki biżuteryjne wysokiej jakości a wśród nich: zegarki damskie Radio Controlled, modele z diamentami na tarczy bądź eleganckie zegarki z szafirowym szkłem. Zegarki damskie Eco-Drive zdobią nadgarstki pań decydujących się na wybór praktycznych ale i ekologicznych rozwiązań. Prawdziwym przełomem jest coraz częstsze zastosowanie materiałów pochodzenia roślinnego (np. włókno ananasa) bądź pozyskiwanych z recyklingu do projektowania zegarków. Citizen damski zegarek przenosi na zupełnie inny poziom wyrafinowania.

 

SZEROKIE SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI

 

Wśród bogatej oferty zegarków Citizen, każdy obywatel świata znajdzie coś dla siebie bez względu na to gdzie się znajduje i czym się zajmuje. Mnogość dodatkowych funkcji, precyzja wykonania, wysoka jakość materiałów pojawiają się cyklicznie wśród nowości proponowanych przez Citizen każdego roku. Niektóre z nich to prawdziwa kwintesencja marki kumulująca wiele funkcji w jednym np. zegarek Citizen Eco-Drive Radio Controlled Super Titanium™ z szafirowym szkłem. Poznaj pełną ofertą zegarków Citizen męskich i damskich.

Przewiń do góry