WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM 1
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z mechanizmem kwarcowym

Zegarki z mechanizmem kwarcowym doceniane są za swoją precyzję działania i wygodę użytkowania. Pozostają przy tym przystępne cenowo, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością. Jak sugeruje to ich nazwa, zegarki kwarcowe wykorzystują do odmierzania czasu drganie kryształu kwarcu, który w ruch wprawia wbudowana, wymienna bateria. Ponieważ jest to rozwiązanie ponadczasowe i niezawodne, do wyboru mamy dzisiaj tysiące modelów zegarków z mechanizmem kwarcowym dla niej i dla niego.

Jak działa zegarek z mechanizmem kwarcowym?

Zegarek z mechanizmem kwarcowym wykorzystuje w swojej pracy dwa podstawowe elementy - kryształek kwarcu i baterię, która wprowadza go w drgania. Częstotliwość tych ruchów przetwarzana jest przez układ cyfrowy, a tym samym zamieniana na sekundy. Zegarków z mechanizmem kwarcowym nie trzeba nakręcać. Wystarczy co kilka lat wymienić w nich baterię. Odpowiednią porę na taką czynność podpowie sam zegarek - po prostu przestanie działać prawidłowo. To właśnie precyzja działania jest charakterystyczną cechą zegarków kwarcowych. Wahania dobowe w takich czasomierzach to zaledwie 0,5 sekundy, co stanowi znacznie lepszy wynik niż chociażby w przypadku modelów mechanicznych. 

Dlaczego warto wybrać zegarek z mechanizmem kwarcowym?

Mechanizm kwarcowy w zegarku gwarantuje czasomierzowi precyzyjną pracę w każdych warunkach i to bezobsługowo. Nie trzeba nakręcać go ani umieszczać w rotomacie. Jeśli tylko bateria wewnątrz zegarka jest sprawna, można w pełni zaufać jego wskazaniom. Gdyby zegarek z mechanizmem kwarcowym zaczął późnić się lub spieszyć, należałoby uznać, że to wskazówka, aby jak najszybciej wyposażyć go w nowe ogniwo. Właśnie ze względu na swoją bezobsługowość i wygodę użytkowania zegarki kwarcowe zyskały tak dużą popularność. Oczywiście, doceniana jest także ich precyzja działania oraz korzystny stosunek jakości do ceny. Zegarki z mechanizmem kwarcowym nie są bowiem tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać na podstawie ich zalet praktycznych. 

Męski lub damski zegarek kwarcowy - jak wybrać odpowiedni model?

Sprawdzony mechanizm to nie wszystko - pełen komfort użytkowania zegarka osiągamy dopiero wtedy, kiedy jego funkcje odpowiadają naszym potrzebom, a wygląd naszemu poczuciu estetyki i stylowi. Na szczęście, popularność zegarków kwarcowych sprawia, że ich wybór na rynku jest naprawdę ogromny i zróżnicowany. Dostępne są zarówno zegarki kwarcowe damskie, jak i męskie, a także modele dla dzieci i nastolatków. Poszczególne kolekcje różnią się między sobą kształtem i rozmiarem koperty, rodzajem paska, a także kolorystyką. Możemy wybrać więc zegarek srebrny, złoty, czy nawet czarny, na bransolecie lub skórzanym pasku, z kwadratową lub okrągłą tarczą. Przed zakupem warto zajrzeć też do wnętrza zegarka, aby upewnić się, że zaoferuje nam takie funkcje jak chociażby datownik czy chronograf. Jeśli zaś szukamy czasomierza odpornego na działanie wody i wilgoci, musimy sprawdzić, czy jest wodoszczelny, a jeśli tak, to na jakim poziomie. Nie bez znaczenia może okazać się również materiał, z jakiego wykonano poszczególne elementy zegarka, w tym zwłaszcza szkło na tarczy. 

Zegarki z mechanizmem kwarcowym w sklepie Swiss

Jeśli szukasz zaufanego zegarka, który pięknie prezentuje się na nadgarstku, postaw na jeden z modeli dostępnych w naszym sklepie. Asortyment Swiss bazuje na najlepszej jakości produktach znanych i cenionych marek, dlatego możesz mieć pewność, że zegarek nie rozczaruje Cię ani pod względem swojej jakości wykonania, ani pod względem swojego designu. 

123...»