WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki na rower

Jazda na rowerze to dla niektórych jedynie codzienny środek lokomocji, a dla innych sport o charakterze wręcz wyczynowym. Osoby podróżujące na dwóch kółkach w długie trasy lub traktujące jazdę na rowerze jako główną aktywność fizyczną zawsze dbają o odpowiednie wyposażenie swojego pojazdu i dobór akcesoriów stworzonych z myślą o kolarstwie. Jednym z nich często okazuje się zegarek, który pomaga cykliście dostosować swoje tempo jazdy do planów podróży i zachować pełną kontrolę nad kondycją organizmu.

Dobry zegarek na rower - jakie cechy charakteryzują taki czasomierz?

Jazda na rowerze jest sportem outdoorowym, a to oznacza, że nie każdy zegarek sprawdzi się na nadgarstku cyklisty. Taki czasomierz musi być odpowiednio wytrzymały i przygotowany na trudne warunki atmosferyczne, dlatego powinien być wodoszczelny - najlepiej z odpornością na zachlapania - i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego koperta musi być twarda jak stal, natomiast pasek może być zarówno metalowy, jak i silikonowy. Wielu kolarzy preferuje jednak zegarki z elastycznym paskiem, ponieważ są zwyczajnie wygodniejsze w noszeniu. Ważnym parametrem niezawodnego zegarka do jazdy na rowerze jest też rodzaj zastosowanego szkła, najlepiej szafirowego, ponieważ to niełatwo jest zarysować. Zegarek na rower powinien posiadać również odpowiednio dużą, czytelną i wyraźną tarczę, aby kierujący pojazdem mógł szybko uzyskać z niej potrzebne informacje i błyskawicznie powrócić do skupienia wzroku na drodze.

Zegarek na rower - tradycyjny czy smart?

Na rower można wybrać nierozpraszający uwagi zegarek tradycyjny z wygodnym paskiem, niezawodnym mechanizmem i wyraźnymi wskazówkami. Taki model czasomierza pozwoli wygodnie odmierzać czas, również za pomocą precyzyjnego chronografu. Jeśli jednak cykliście zależy na dodatkowych funkcjach, takich jak geolokalizacja czy pomiar tętna, powinien postawić na zegarek sportowy typu smartwatch. Takie urządzenie za sprawą nowoczesnego oprogramowania pomoże rowerzyście zachować kontrolę nad swoją kondycją, a także poprowadzi go po wybranej trasie i dostarczy wielu dodatkowych informacji na temat treningu. Smartwatch na rower może mierzyć prędkość jazdy, liczyć spalane kalorie i odmierzać pokonany dystans. Dostarczy zatem wielu cennych danych świadomym sportowcom i pozwoli stale doskonalić zdobywane osiągnięcia. 

Zegarek na rower, ale też na co dzień

Wybierając sportowy zegarek, warto zastanowić się, czy ma on służyć nam wyłącznie podczas aktywności fizycznej, czy również na co dzień. Pod tym kątem należy wybrać czasomierz o odpowiednim wyglądzie. Zegarki na rower mają z reguły sportowy design, ale warianty z biżuteryjną bransoletą można bez obaw nosić nie tylko w trakcie jazdy na dwóch kółkach. Wiele zależy jednak od stylu, jaki preferuje cyklista. Nosząc na co dzień w głównej mierze casualowe stroje, nie musimy obawiać się zakupu zegarka na rower z elastycznym paskiem z kauczuku czy silikonu.

Wybierz zegarek na rower z oferty Swiss

Kiedy zegarek ma służyć do celów sportowych, nie warto godzić się na kompromisy. Szukając czasomierza na rower, postaw na jeden z modelów dostępnych w naszym asortymencie. Posiadamy zegarki sportowe najbardziej cenionych na świecie marek. Producenci, którzy stosują wysokiej jakości komponenty mogą zagwarantować, że ich akcesoria okażą się niezawodne, w pełni funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie nawet po wielu latach użytkowania. To ma natomiast niemałe znaczenie, kiedy w grę wchodzi zegarek do jazdy na rowerze w różnych warunkach i po różnym terenie.