WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z wysokościomierzem

Zegarek wysokościomierz to akcesorium niezbędne dla każdej osoby, która przemieszcza się nie tylko w linii prostej, ale również pokonując wzniesienia i trasy górskie. Taki przyrząd informuje o aktualnej wysokości nad poziomem morza za sprawą pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Wykorzystuje przy tym założenie, że ciśnienie spada wraz ze wzrostem wysokości. Zegarek może odczytywać ciśnienie za pomocą czujnika lub korzystać z danych modułu GPS. Użytkownikowi zawsze zaoferuje jednak łatwy do odczytania i interpretacji wynik - aktualną wysokość i różnicę odległości pokonanych w pionie. 

Komu przyda się zegarek z wysokościomierzem?

Zegarek z wysokościomierzem to czasomierz dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Nie każdy potrzebuje bowiem wiedzy na temat tego, na jakiej wysokości aktualnie się znajduje, ani jaką odległość w pionie pokonał. Z informacji tego typu korzystają przede wszystkim osoby podróżujące po górach. W przypadku górskich wędrówek istotne jest bowiem nie tylko to, jak długą trasę udało nam się przejść, ale również to czego możemy spodziewać się na danej wysokości ze strony zmiennej górskiej aury. Wiedząc, jak wysoko się znajdujemy, mamy szansę przygotować się na nagłą ulewę. Łatwiej jest nam także obliczyć czas niezbędny do pokonania trasy lub zaplanować odpowiedni moment na udanie się w drogę powrotną. Zegarek wysokościomierz wykorzysta zatem każdy miłośnik pokonywania tras górskich, zarówno pieszo, jak i na rowerze. 

Co jeszcze oferują zegarki z wysokościomierzem?

Wysokościomierz pojawia się zarówno w zegarkach tradycyjnych, jak i w nowoczesnych zegarkach typu smart. W pierwszym przypadku, poza funkcją pomiaru wysokości nad poziomem morza możemy oczekiwać od czasomierza również funkcji kompasu czy chociażby datownika. Natomiast smartwatch z wysokościomierzem z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób aktywnych fizycznie, za pośrednictwem takich funkcji dodatkowych jak pomiar parametrów życiowych (puls, saturacja), lokalizacja GPS czy wsparcie dla różnych dyscyplin sportowych. Ponieważ wiele zegarków sportowych smart łączy się z telefonem, ich funkcjonalność rozszerza dostęp do Internetu oraz dedykowana aplikacja, która odbiera dane z zegarka, analizuje je i przedstawia w przystępnej w odbiorze formie. Jest to duże ułatwienie dla każdego sportowca, choć nie tylko. Z zegarka z wysokościomierzem nie musimy bowiem korzystać jedynie w trakcie górskich wędrówek. Takie urządzenie może stać się naszym personalnym asystentem na co dzień, monitorując nasz stan zdrowia i jakość snu, przypominając nam o ważnych datach, czy też stanowiąc narzędzie do sterowania smartfonem - odtwarzania muzyki czy odbierania połączeń.

Zegarek wysokościomierz w sklepie Swiss

Zegarki z funkcją wysokościomierza kojarzą się z pancernymi wręcz akcesoriami o szczelnej, solidnej obudowie, często wodoszczelnej. Warto pamiętać jednak, że takie czasomierze nie muszą być masywne ani typowo sportowe z wyglądu. Wystarczy przejrzeć ofertę naszego sklepu, aby szybko przekonać się, że zegarki z wysokościomierzem mogą wyglądać elegancko, kobieco, subtelnie. Proponujemy zegarki wysokościomierze dla pań i dla panów w różnych kolorach i rozmiarach do wyboru. Każdy model jest produktem jednej z renomowanych, godnych zaufania marek, dlatego ich użytkownik nie musi obawiać się błędnych pomiarów czy ryzyka uszkodzenia zegarka w trudnych warunkach podróży. Dobrze dobrany zegarek z wysokościomierzem będzie też na tyle uniwersalny, że sprawdzi się również na co dzień.