WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z kompasem

Kompas to narzędzie niezbędne zarówno profesjonalnym podróżnikom, jak i miłośnikom wędrówek po nieznanym terenie. Umiejętność posługiwania się takim przyrządem nie należy do powszechnych, natomiast sam kompas to dosyć popularna funkcja, pojawiająca się zarówno w tradycyjnych zegarkach, jak i w nowoczesnych smartwatchach i smartfonach. Jak działają zegarki z kompasem? We wnętrzu ich koperty umieszone są z reguły dwie cewki, wychwytujące nawet najdrobniejsze zmiany napięcia, wywołane przez pole magnetyczne naszej planety. Kierunki świata ukazywane są na tarczy czasomierza za pomocą oznaczeń literowych i osobnej wskazówki. Dzięki temu łatwo jest odczytać dane uzyskane przez kompas i wykorzystać je, aby trafić do celu. 

Kompas zegarki - komu może przydać się czasomierz z kompasem?

Jeśli chodzi o kompas zegarki mogą pochwalić się wyjątkowo wysoką precyzją działania takich elementów, zwiększających funkcjonalność akcesorium, które dzisiaj każdy może mieć na swoim nadgarstku. Oznacza to, że kompas w zegarku i profesjonalny kompas wykorzystywany na przykład przez żeglarzy, dadzą równie miarodajny odczyt. Zegarkom z kompasem możemy więc zaufać, o ile tylko odczytujemy ich pomiary w odpowiednich warunkach, czyli bez zakłóceń pola magnetycznego. Kto może wykorzystać na co dzień zegarek z kompasem? Takie akcesorium przydaje się zarówno profesjonalistom, jak i amatorom podróży na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Zegarek z kompasem warto zabrać na jacht czy na łódkę, na lot motolotnią, na górską wyprawę, a nawet na bieg po nieznanym terenie. Prawdziwi miłośnicy sportów outdoorowych często nudzą się pokonywaniem tych samych tras. Wtedy mogą pokusić się o wybranie niepoznanej ścieżki, ale warto pamiętać, aby na obcym terenie nigdy nie poruszać się bez punktu odniesienia i zegarka z kompasem, który zawsze pomaga odnaleźć drogę do domu. 

Kompas zegarki opinie - co użytkownicy zegarków z kompasem sądzą o ich funkcjonalności?

Zegarek z kompasem wybierają dla siebie przede wszystkim sportowcy, którzy o swoją aktywność fizyczną dbają na świeżym powietrzu. Ich opinie o zegarkach z kompasem podkreślają jedną cechę wspólną dla wszystkich czasomierzy tego typu - jest to solidna, odporna na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy obudowa, która sprawdza się w każdych warunkach. Wiele modeli zegarków z kompasem to również akcesoria wodoodporne. Dzięki temu można bez obaw zabierać je ze sobą na kamping czy w morską podróż. Warto podkreślić jednak, że obecność kompasu nie musi definiować charakteru czasomierza. Jego design może być też bardzo elegancki, a to sprawi, że dobrze zaprezentuje się na nadgarstku nie tylko w trakcie wyprawy, ale również na co dzień, na przykład w pracy.

Zegarek z kompasem dla niej i dla niego - oferta sklepu Swiss

Jeśli interesuje Cię zagadnienie "kompas zegarki opinie", sprawdź czasomierze dostępne w ofercie naszego sklepu. Prezentujemy tu zarówno modele tradycyjne, jak i nowoczesne smartwatche, które zamiast dodatkowej wskazówki odczyt kompasu obrazują z pomocą osobnej aplikacji. Ponieważ kompas to funkcja raczej sportowa, w inteligentnym zegarku możesz spodziewać się też innych, podobnych opcji, na przykład pomiaru pulsu, modułu GPS czy trybów sportowych. Wybierz zegarek z kompasem, jeśli lubisz być przygotowanym na wszelkie ewentualności i gdy nie boisz się podejmować wyzwań. Kompas we własnym czasomierzu zachęci Cię do nowych przygód i odkrywania świata na własną rękę. Postaw na model, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom - pamiętaj, że zegarki z kompasem nadal mogą być eleganckim dodatkiem do wizytowego stroju.