WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z termometrem

Zegarek z termometrem to urządzenie dwa w jednym, ponieważ taki czasomierz nie wyświetla temperatury prognozowanej czy odczytywanej przez stacje pogodowe, położone kilometry od użytkownika, lecz samodzielnie - za pomocą wbudowanego termometru - na bieżąco mierzy temperaturę otoczenia. Termometr to domena zegarków elektronicznych. Dopiero wynalezienie takiego mechanizmu otworzyło producentom drogę do zaprojektowania pierwszych klasycznych zegarków z funkcją pomiaru temperatury. Co ciekawe, pomimo rozwoju technologicznego nadal są to urządzenia dokładniejsze niż smartwatche, które łączą się z telefonem i pobierają dane pogodowe z Internetu. Warto pamiętać bowiem, że takie informacje uzyskiwane są ze stacji pogodowych znajdujących się bardzo daleko od użytkownika. Nie mają więc realnego wglądu w temperaturę, która faktycznie panuje w danym miejscu, a ta uzależniona jest od wielu czynników.

Komu przyda się zegarek z termometrem na rękę?

Jedni ufają swoim własnym odczuciom, inni w kwestii pogody i temperatury stawiają wyłącznie na profesjonalne odczyty. Tej drugiej grupie osób dedykowane są zegarki z termometrem, które na bieżąco badają aktualną temperaturę w miejscu, w którym znajduje się ich użytkownik. Mogą zatem informować o temperaturze panującej w mieszkaniu, ale również poza nim, kiedy tylko wyjdziemy na zewnątrz. To podpowie, czy danego dnia warto założyć czapkę lub czy nadeszła pora na zmianę ciepłej kurtki na lżejsze okrycie. Zegarek elektroniczny z termometrem może przydać się każdemu, ale już z pewnością okaże się praktyczny na nadgarstku osoby, która lubi podróżować. Zmienna aura jest typową cechą klimatu górskiego, dlatego to zwłaszcza w górach warto mieć przy sobie zegarek z termometrem na rękę. 

Zegarek elektroniczny z termometrem - tradycyjny czy smart?

Wbudowany termometr nie jest funkcją, która pojawia się wyłącznie w smartwatchach. Bez większego wysiłku znajdziemy klasyczny zegarek z termometrem, który pozwoli nam zachować kontrolę nad zmienną aurą. Nie musimy rezygnować więc z klasycznego rozwiązania, aby być na bieżąco ze zmianami we własnym mikroklimacie. Jednak to zegarek z termometrem typu smart lepiej spełni oczekiwania osób aktywnych fizycznie i chętnie korzystających z wszelkich nowinek technologicznych. W takim smartwatchu obok wbudowanego termometru znajdziemy dodatkowe moduły pomiarowe (pulsometr, pulsoksymetr), wbudowane programy sportowe oraz wiele innych praktycznych funkcji. Co ważne, nowoczesny smartwatch z termometrem połączy się z telefonem i prześle do niego pobrane dane, a także wykorzysta to połączenie do korzystania z sieci, aby przekazywać użytkownikowi komunikaty z aplikacji i wiele innych przydatnych informacji.

Jak wybrać zegarek z termometrem na rękę?

W ofercie naszego sklepu nie brakuje zegarków z termometrem odpowiednich na kobiecy i na męski nadgarstek. Proponujemy zegarki tradycyjne i nowoczesne zegarki inteligentne. Możesz wybrać model o bardziej sportowym lub eleganckim designie, w zależności od tego, jak nosisz się na co dzień. Większość zegarków z termometrem to czasomierze o casualowej stylistyce, która jest stosunkowo uniwersalna. Warto pamiętać też, że w przypadku smartwatchy wiele cech wyglądu urządzenia można dostosować do swoich potrzeb, zmieniając wygląd tarczy czy rodzaj lub przynajmniej kolor paska. Daje to użytkownikowi poczucie kontroli, podobnie jak sama funkcja wbudowanego termometru, która robi duże wrażenie na osobach nie będących na bieżąco z możliwościami współczesnych zegarków.