WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z chronografem

W pewnym sensie można powiedzieć, że zegarek z chronografem to zegarek ze stoperem, ale w jego bardzo tradycyjnej, uproszczonej formie. Chronograf odlicza sekundy, co pozwala na dokładny pomiar odcinka czasu. Niekiedy jest w stanie odliczać też minuty czy godziny, jednak w podstawowej formie praca chronografu ogranicza się do odmierzania odcinków czasu w sekundach. Zegarek z chronografem rozpoznamy po dodatkowym pierścieniu z podziałką i dodatkowej wskazówce na tarczy. Czasami może on przyjmować także postać subtarcz, co dotyczy wspomnianych modeli odmierzających też minuty i godziny. Obsługa zegarków z chronografem jest bardzo prosta. Producenci przewidzieli w tym celu specjalne przyciski - jeden lub dwa. Ich naciśnięcie powoduje uruchomienie i zatrzymanie stopera, a po poprzez dwukrotne kliknięcie jesteśmy w stanie również wyzerować odczyt, przywracając wskazówkę do pozycji wyjściowej. 

Czy warto wybrać zegarek z chronografem?

Na początku chronografy trafiały tylko do zegarków sportowych, gdyż to właśnie w przypadku sportowców tak istotna jest funkcja precyzyjnego odmierzania czasu w sekundach. Dzięki chronografowi można odmierzać długość wykonywania poszczególnych ćwiczeń oraz długość interwałów, zwłaszcza podczas biegu. Chronograf przydaje się również do pokonywania własnych rekordów czasowych, doskonalenia swojej sprawności, szybkości i zręczności. Zegarki z chronografem to jednak nie tylko modele sportowe. Z czasem chronograf zaczął pojawiać się też na tarczach zegarków eleganckich, dodając im charakteru i zwiększając ich funkcjonalność. Okazuje się bowiem, że taki stoper przydaje się w codziennym życiu nie tylko osobom bardzo aktywnym fizycznie. Można przecież korzystać z chronografu chociażby w trakcie gotowania. Niezaprzeczalną zaletą zegarków z chronografem jest też ich niebagatelny wygląd. 

Sportowe i eleganckie zegarki z chronografem?

Nie sposób ukryć, że pod określeniem zegarek z chronografem skrywa się przede wszystkim zegarek tradycyjny, najczęściej męski. Takie modele zegarków posiadają zwykle stalową kopertę w kolorze złota lub srebra, osadzoną na bransolecie lub skórzanym pasku. Dodatek w postaci przycisku obok koronki oraz subtarcz nadaje im szczególny wygląd. Są to jednocześnie zegarki bardzo eleganckie, ale odpowiednie również do noszenia na co dzień, a nawet do uprawiania sportów. Chociaż męskie zegarki tradycyjne dominują wśród zegarków z chronografem, nie oznacza to, że nie znajdziemy zegarków z chronografem damskich czy zegarków z chronografem typu smart. Z tej szczególnej funkcji może korzystać więc każdy, również te osoby, które od swojego czasomierza oczekują nowoczesnych, zaawansowanych funkcji.

Zegarki z chronografem w sklepie Swiss

Zegarek z chronografem pięknie się prezentuje i nie zawodzi pod względem swojej funkcjonalności. Sprawdza się zarówno w praktycznym zastosowaniu, jak i jako element biżuteryjny, efektowny dodatek do różnych stylizacji. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór zegarków z chronografem - przede wszystkim modele męskie, ale również damskie, tradycyjne oraz nowoczesne. Niezależnie od tego, czy zamierzasz korzystać z funkcji chronografu, czy wybierasz taki zegarek tylko ze względu na jego oryginalny design, zwróć uwagę na wszystkie elementy czasomierza, aby okazał się on jak najbardziej uniwersalny. Postaw na model z paskiem skórzanym, jeśli cenisz sobie wygodę noszenia lub zdecyduj się na bransoletę, jeśli preferujesz ponadczasową elegancję i szyk.

123...»