WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Męskie zegarki z wysokościomierzem

Wysokościomierz to taka funkcja męskiego zegarka, którą spotyka się nie tylko w nowoczesnych smartwatchach, ale również w modelach zegarków klasycznych. Aby przyrząd był w stanie odczytać wysokość, na jakiej znajduje się jego użytkownik, wyposażono go w specjalny sensor do odczytywania ciśnienia atmosferycznego. Na tej podstawie urządzenie, które wykorzystuje podstawowe prawa fizyki (ciśnienie atmosferyczne spada wraz ze wzrostem wysokości), może przekonwertować odczytane dane na wysokość wyrażoną w metrach nad poziomem morza. Dodatkowo, nowoczesne męskie zegarki mogą być w stanie zapamiętywać dokonane odczyty i na bieżąco obliczać różnicę wysokości, dzięki czemu użytkownik ma szansę na bieżąco oceniać, jaki dystans pokonał. 

Dla kogo męski zegarek z wysokościomierzem?

Przeciętny użytkownik zegarka nie zwraca uwagi na to, na jakiej wysokości aktualnie się znajduje. Taka funkcja dedykowana jest przede wszystkim pasjonatom niektórych sportów. Najczęściej po męski zegarek z wysokościomierzem sięgają ci, którzy kochają górskie wspinaczki. Dzięki samodzielnemu pomiarowi wysokości mogą bowiem kontrolować swoje postępy i lepiej planować każdą swoją wyprawę. Z wysokościomierza mogą korzystać również pasjonaci latania lub uprawiania sportów zimowych takich jak skitouring, a także osoby korzystające ze sztucznych ścianek wspinaczkowych. Odczytywanie wysokości bezwzględnej i względnej pozwala nie tylko zaspokoić swoją ciekawość, ale przede wszystkim śledzić zmiany warunków otoczenia - dostosowywać się do nich lub przygotowywać z wyprzedzeniem. 

Czym powinien odznaczać się męski zegarek z wysokościomierzem do górskich wędrówek?

Górskie wspinaczki to z pewnością najczęstszy motyw wyboru zegarka z wysokościomierzem. Osoby, które szukają dla siebie takiego przyrządu, powinny skrupulatnie przejrzeć ofertę produktów dostępnych na rynku. Najlepszy zegarek do górskich wędrówek powinien posiadać również kompas, który umożliwi sprawne zorientowanie się w terenie i wyznaczanie bezpiecznych tras nawet wtedy, kiedy zboczymy z kursu. Poza tym, taki zegarek musi odznaczać się szczególną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze więc, jeśli jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpornych na zarysowanie czy stłuczenie, ponieważ o to nietrudno w trakcie górskich wypraw. 

Sportowy czy tradycyjny - męskie zegarki z funkcją wysokościomierza

Zegarek męski z funkcją wysokościomierza nie musi mieć wyłącznie sportowego charakteru. Możesz wybrać klasyczny model ze zwykłą tarczą, aby założyć go do pracy, do garnituru, a później jedynie przebrać się i wyruszyć z nim na prawdziwą górską wyprawę lub przynajmniej wspiąć się na szczyt sztucznej ścianki w klubie sportowym. Możesz również postawić na wielofunkcyjny, nowoczesny smartwatch męski, w którym funkcja wysokościomierza to podstawa. Takie urządzenia mają rozmaity design, dlatego przeglądając ofertę naszego sklepu, zastanów się, czy wolisz bardziej sportowy, czy elegancki wygląd tego typu akcesoriów. Stawiając na smartwatch, zwróć uwagę także na dodatkowe funkcje typowe dla nowoczesnych urządzeń tego typu. Poza alarmem, datownikiem czy kompasem, inteligentny zegarek może zaoferować Ci również monitorowanie tętna, jakości snu czy spalanych w trakcie wędrówki kalorii. Po połączeniu z telefonem za pomocą interfejsu Bluetooth, zegarek typu smartwatch nie tylko odczyta te wszystkie dane, ale również zapisze je i przeanalizuje z pomocą dedykowanej aplikacji. To pozwoli Ci jeszcze lepiej kontrolować przebieg i planować kolejne górskie wyprawy.