WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Męskie zegarki z pulsoksymetrem

Męski zegarek z pulsoksymetrem wykorzystuje widmo światła czerwonego i podczerwonego, aby mierzyć zawartość czerwonych krwinek związanych z tlenem w naczyniach krwionośnych nadgarstka. Ponieważ krwinki, które przenoszą tlen, w innym stopniu pochłaniają te fale, możliwe jest dokonanie odczytu natlenowania krwi i wyświetlenie informacji zwrotnej na tarczy zegarka w postaci wartości procentowej. Połączenie funkcji medycznego pulsoksymetru i zegarka, pozwala stale monitorować ten parametr w warunkach domowych. Zegarek męski z funkcją monitoringu SpO2 posiada diody do pomiaru saturacji, wmontowane w spodnią część koperty. Po emitowanym świetle można więc rozpoznać, kiedy urządzenie dokonuje odczytów. 

Kto potrzebuje zegarka z pulsoksymetrem?

Obok pulsu i ciśnienia krwi, saturacja krwi to jeden z najważniejszych parametrów życiowych. Pulsoksymetry służą do szacowania, w jakim stopniu krew została wysycona tlenem pobranym z powietrza przez płuca. Im wyższy wynik saturacji, tym lepiej. U osób zdrowych parametr ten powinien wynosić około 98%, a kiedy spada poniżej 95%, wynik ten powinien alarmować i motywować do kontroli stanu zdrowia. Po męski zegarek z pulsoksymetrem powinny sięgnąć nie tylko osoby narażone na niski poziom natlenowania krwi (z uwagi na choroby płuc czy niedokrwistość), ale również sportowcy. Urządzenie to pozwala bowiem monitorować stan zdrowia i wydolność organizmu. Poprzez ciągłą kontrolę saturacji można dostosować więc intensywność treningów tak, aby zwiększyć wytrzymałość w bezpieczny i skuteczny sposób. 

Męski zegarek z pulsoksymetrem - dyskretna kontrola stanu zdrowia

Zegarki męskie z pulsoksymetrem to nie tylko urządzenia medyczne. Postęp technologiczny umożliwił dołączenie funkcji pomiaru saturacji do wielu męskich smartwatchy. Dzięki temu profesjonalny odczyt natlenowania krwi może towarzyszyć nam na każdym kroku. Pomiar za pomocą zegarka jest bardzo dyskretny. Jedynie użytkownik urządzenia może zauważyć emitowane od spodu koperty światło, które w regularnych odstępach czasu lub na żądanie wykona szybkie badanie poziomu saturacji i wyświetli na tarczy wynik w postaci bardzo łatwej do odczytu i samodzielnej interpretacji. Inteligentne zegarki z funkcją pulsoksymetru dostępne w ofercie sklepu Swiss, pozwalają dopasować takie urządzenie do swoich potrzeb i preferencji. Szeroki wybór modeli mierzących saturację sprawia, że sprzęt o medycznym charakterze może przyjmować postać eleganckiego zegarka na metalowej bransolecie lub klasycznego zegarka ze skórzanym paskiem. Dzięki temu doskonale zaprezentuje się nie tylko na co dzień do casualowej stylizacji, ale również do wizytowego garnituru. 

Smartwatch męski z pulsoksymetrem - pozostałe funkcje inteligentnych zegarków

Pulsoksymetr to jedna z najnowocześniejszych funkcji męskich zegarków typu smartwatch. Jeśli urządzenie posiada moduł mierzący saturację, można zakładać, że będzie dysponowało innymi, bardziej podstawowymi funkcjami, takimi jak funkcja mierzenia pulsu, pokonanego dystansu czy spalonych kalorii. Smartwatche z pulsoksymetrem będą monitorować stan organizmu zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Pozwolą kontrolować jakość snu i wydolność w trakcie treningów. Dzięki zaawansowanym trybom sportowym staną się osobistymi trenerami, z którymi łatwiej będzie planować codzienną aktywność fizyczną w bezpieczny sposób. Poza tym, za sprawą połączenia Bluetooth z telefonem, umożliwią zapis danych i lepsze kontrolowanie postępów. Wiele osób wybiera nowoczesne smartwatche także ze względu na funkcję powiadomień, czyli wyświetlanie informacji o przychodzących połączeniach czy wiadomościach SMS. Jeśli szukasz zegarka z pulsoksymetrem, weź więc pod uwagę wszystkie pozostałe możliwości takiego urządzenia.