WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM 1
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Męskie zegarki z mechanizmem kwarcowym

Zegarek męski z mechanizmem kwarcowym to zegarek zasilany baterią. Modele tego typu działają tak naprawdę w oparciu o pracę baterii i kryształ kwarcu. Bateria wywołuje drgania kryształu, a te są przeliczane przez rezonator kwarcowy. Dzięki temu urządzenie może wyświetlać aktualną godzinę. W swojej pracy zegarki kwarcowe wykorzystują zjawisko piezoelektryczne w krysztale kwarcu - pod wpływem naprężeń mechanicznych na powierzchni kryształu pojawia się bowiem ładunek elektryczny. Częstotliwość występowania drgań sięga około 33 tysięcy na sekundę, dlatego męskie zegarki z mechanizmem kwarcowym są niezwykle dokładne.

Dlaczego warto wybierać męskie zegarki z mechanizmem kwarcowym?

Istnieje kilka powodów, dla których warto wybrać męski zegarek z mechanizmem kwarcowym. Po pierwsze, jego użytkowanie jest bardzo wygodne. Czasomierza nie trzeba regularnie nakręcać, jak ma to miejsce w przypadku modeli mechanicznych. Wystarczy jedynie co kilka lat wymienić w nim baterię, o czym urządzenie samo przypomina swojemu użytkownikowi poprzez nieprawidłowy sposób działania. Kolejną dużą zaletą męskich zegarków z mechanizmem kwarcowym jest wspomniana już ich precyzja działania. Czasomierze tego typu są bardzo dokładne, na czym zależy przecież większości użytkowników. Atutem zegarków kwarcowych jest również ich przystępna cena, nie oznaczająca wcale niższej jakości wykonania, a także duża dostępność, czyli szeroki wybór modeli o rozmaitym designie. Co ważne, zegarki męskie z mechanizmem kwarcowym są też mniej awaryjne niż pozostałe rodzaje zegarków, a korzystając z nich nie trzeba przestrzegać wielu zasad. Wszystko to przekłada się na komfort użytkowania zegarka kwarcowego. 

Co może oferować zegarek z mechanizmem kwarcowym?

Zegarki męskie z mechanizmem kwarcowym występują zarówno w wersji z tarczą cyfrową, jak i z tradycyjną tarczą analogową. Mogą posiadać dodatkowo datownik, chronograf czy informacje o fazach księżyca, a co ważniejsze - nadal będą miały korzystniejszą cenę niż konkurencyjne zegarki mechaniczne. Charakterystyczną cechą męskich zegarków z mechanizmem kwarcowym jest wydawany przez nie dźwięk tykania. Dla wielu osób jest to bardzo istotna cecha zegarka, bez której nie wyobrażają sobie korzystania z tego typu przyrządu. 

Jaki męski zegarek z mechanizmem kwarcowym wybrać?

Zegarek męski z mechanizmem kwarcowym to zarówno zegarek klasyczny, jak i nowoczesny smartwatch. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór czasomierzy, które działają za sprawą tego typu mechanizmu, dlatego możesz bez trudu wybrać dla siebie bardzo precyzyjny, prosty w obsłudze zegarek, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na oferowane przez dany model funkcje. Zdecydowanie większą ilość dodatkowych trybów zaoferuje Ci nowoczesny smartwatch, który może pełnić rolę personalnego trenera i asystenta. Z pewnością sprawdzi się on na ręku osoby aktywnej fizycznie oraz dbającej o zdrowie, za sprawą takich funkcji jak mierzenie pulsu czy zliczanie kroków. Nie bez znaczenia jest także wygląd męskiego zegarka z mechanizmem kwarcowym. Na jego design wpływa zarówno kształt czy wielkość tarczy, jak i rodzaj paska. W naszym asortymencie czekają zarówno zegarki sportowe z paskiem silikonowym czy tekstylnym, jak i modele bardziej eleganckie z paskiem skórzanym lub na metalowej bransolecie. Wybór konkretnego modelu to przede wszystkim kwestia gustu i przeznaczenia zegarka. Jeśli chcemy nosić go na co dzień do każdej stylizacji, warto postawić na wariant jak najbardziej uniwersalny.

123...»