WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM 1
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z mechanizmem elektronicznym

Pojawienie się zegarków z mechanizmem elektronicznym uruchomiło prawdziwą rewolucję w branży zegarmistrzowskiej. Takie urządzenia można było wyposażyć wreszcie w wyświetlacz, który w wyraźny sposób pokazuje godzinę nawet w miejscach pozbawionych oświetlenia. Zegarki elektroniczne stanowią cyfrową wersję zegarków kwarcowych, a zasilać je może zarówno energia elektryczna z wbudowanej baterii, jak i energia solarna. Taka innowacja pozwoliła zamontować wewnątrz czasomierzy skomplikowane układy scalone, które w połączeniu z dotykowym ekranem dały początek zegarkom inteligentnym - współczesnym smartwatchom. 

Zegarki z mechanizmem elektronicznym - jak wyglądają?

Zegarek z mechanizmem elektronicznym to nie tylko modny smartwatch, ale także nieco starszy wynalazek, czyli sportowy zegarek elektroniczny oraz zegarek elektroniczny sterowany radiowo. Dwa ostatnie typy zegarków mają znacznie klasyczniejszy design i nie dysponują dotykowym ekranem. Nadal przewyższają jednak swoją funkcjonalnością tradycyjne modele czasomierzy, oferując między innymi funkcję stopera. Bez zwątpienia, najważniejszą rolą wynalezienia zegarków z mechanizmem elektronicznych było danie początku zegarkom inteligentnym. Te z roku na rok zaskakują nas nowymi, innowacyjnymi funkcjami, dorównując już niemal smartfonom, komputerem i tabletom.

Jakie funkcje posiadają zegarki z mechanizmem elektronicznym?

Lista funkcji zegarków z mechanizmem elektronicznym potrafi zaskakiwać, a z każdą kolejną kolekcją staje się coraz dłuższa. Pierwsze smartwatche poza wyświetlaniem aktualnej godziny oferowały między innymi funkcję alarmu (budzika), stoper czy kalendarz. W kolejnych modelach pojawiły się moduły mierzące puls, liczące kroki i spalone kalorie. Z czasem w zegarkach z elektronicznym mechanizmem zainstalowano również moduły GPS, które umożliwiły geolokalizację. Kiedy smartwatch zaczął łączyć się ze smartfonem, pojawił się szereg kolejnych możliwości. Użytkownik zegarka zaczął otrzymywać powiadomienia z telefonu, mógł odczytać treść wiadomości SMS czy odrzucić połączenie przychodzące. Dzisiaj w zegarkach typu smart dostępne są nawet tak zaawansowane funkcje, jak pomiar saturacji krwi czy moduł NFC, umożliwiający płatności bezgotówkowe. Pożądaną funkcją w smartwatchach jest też możliwość prowadzenia rozmów czy nawet odtwarzania muzyki. 

Zegarki z mechanizmem elektronicznym idealne dla sportowców

Rozwój technologii w zegarkach z mechanizmem elektronicznym sprawił, że takie czasomierze stały się doskonałym akcesorium dla sportowców. Dzisiaj pełnią one rolę trenera personalnego, monitorując stan fizyczny organizmu i wspierając uprawianie różnego typu sportów. Smartwatche mogą posiadać dziesiątki trybów pracy sportowej od biegu po grę w tenisa. W połączeniu z monitorowaniem takich parametrów życiowych, jak puls czy natlenienie krwi, stanowią gadżet wręcz idealny dla osób dbających o siebie i swoją kondycję. 

Wybierz zegarek z mechanizmem elektronicznym z oferty Swiss

Im bardziej zaawansowany technologicznie zegarek z mechanizmem elektronicznym, tym wyższa jego cena, dlatego nie inwestuj w przypadkowe modele smartwatchy. Postaw na sprawdzony sprzęt renomowanej marki, który znajdziesz w naszym asortymencie. Posiadamy propozycje odpowiednie dla panów, pań, dzieci i młodzieży. Stawiamy na jakość i różnorodność, dlatego bez trudu dopasujesz zegarek elektroniczny do swoich potrzeb i oczekiwań. Sprawdź, co mogą zaoferować swojemu użytkownikowi najnowsze modele smartwatchy i korzystaj w pełni z ich funkcjonalności. 

123...»