WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL 1
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki sportowe

W sporcie niezwykle ważną rolę odgrywa czas. Część dyscyplin uprawiana jest długodystansowo, w innych liczy się nie wytrzymałość, a szybkość, zwinność, umiejętność błyskawicznego reagowania. Niezależnie od tego, czy uprawiamy sport wyczynowo, czy jedynie dbamy o zwykłą, umiarkowaną aktywność fizyczną, potrzebujemy więc zegarka - najlepiej zegarka sportowego. Będzie on nie tylko bardziej funkcjonalny niż ten model biżuteryjny, ale również od niego wytrzymalszy i wygodniejszy. 

Po co wybiera się zegarki sportowe?

Zegarek sportowy służy do precyzyjnego odmierzania czasu. Pomocna jest w tym nie tylko sama tarcza ze wskazówkami, które możemy śledzić w trakcie ćwiczeń, ale również takie dodatki jak stoper czy chronograf. Posiadając specjalny zegarek sportowy łatwiej przeprowadzimy trening interwałowy, mierząc czas intensywnego i umiarkowanego wysiłku. W bardziej precyzyjny sposób odmierzymy również odcinki czasu, w których wykonujemy konkretne ćwiczenie, określoną ilość razy. Zegarek sportowy będzie niezbędny zarówno tym, którzy starają się osiągnąć najlepszy wynik, jak i tym, którzy starają się wytrzymać tak długo, jak to sobie założyli. Jest to zatem akcesorium niezwykle uniwersalne w sporcie, również w tym uprawianym na świeżym powietrzu.

Jaki zegarek nazywamy zegarkiem sportowym?

Zegarek sportowy może różnić się od zegarka biżuteryjnego zarówno swoim wyglądem, jak i wnętrzem, ale niekoniecznie jednocześnie tą i tą cechą. Mamy więc zegarki sportowe, które są wzmocnione na wypadek uderzenia lub posiadają wodoszczelną obudowę. Takie modele sprawdzają się między innymi podczas pływania czy górskich wędrówek. Zegarek może być sportowy również ze względu na swój design, czyli charakterystyczny silikonowy lub gumowy pasek, mocniej zabudowaną tarczę czy liczne przyciski do obsługi wielu dodatkowych funkcji. Wreszcie o sportowym charakterze zegarka może zadecydować jego wnętrze. W przypadku modelów klasycznych będzie to chociażby kompas czy stoper, natomiast w przypadku modelów typu smart liczne aplikacje sportowe, liczniki kroków i spalonych kalorii czy moduły do pomiaru tętna i saturacji. Zegarek sportowy wcale nie musi wyglądać na sportowy - może być również eleganckim dodatkiem do stylizacji, który doskonale wspiera aktywność fizyczną i intensywne treningi. 

Jak wybrać zegarek sportowy?

Wybierając sportowy zegarek dla niej lub dla niego, w pierwszej kolejności musimy zadecydować, czy preferujemy tradycyjne, czy raczej nowoczesne rozwiązania. Jeśli postawimy na klasyczny zegarek sportowy, pozostaje nam zadecydować o jego mechanizmie, jakości wykonania i funkcjach, które będą nieco okrojone w porównaniu do smartwatchy. Nadal jednak najważniejsze będzie dopasowanie możliwości czasomierza do rodzaju uprawianego sportu. Pływacy potrzebują zegarków o wysokiej klasie szczelności, ale wodoodporny zegarek jest niezbędny również osobie biegającej w terenie czy wędrującej po górach. Z kolei o czasomierzu odpornym na wstrząsy musi pomyśleć zarówno ktoś trenujący na siłowni, jak i ktoś uprawiający wspinaczkę ściankową. 

Zegarki sportowe w sklepie Swiss

Niezależnie od tego, czy szukasz zegarka sportowego tradycyjnego, czy inteligentnego, mamy pewność, że w ofercie naszego sklepu znajdziesz model, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Prezentujemy sportowe zegarki znanych i cenionych na świecie marek, dlatego nie musisz martwić się o ich wytrzymałość i funkcjonalność. Zachowaj więc kontrolę nad swoimi treningami i postaw na akcesorium, które stanie się Twoim osobistym wsparciem w trakcie każdego wysiłku - gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz poświęcić swój czas ćwiczeniom. 

123...»