WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki ze stoperem

Podstawową funkcją zegarka jest odmierzanie upływającego czasu w godzinach, minutach i sekundach. Niekiedy taka funkcja czasomierza nie zaspokaja jednak wszystkich potrzeb użytkownika, zwłaszcza w przypadku sportowców. W odpowiedzi na ich oczekiwania powstał więc pierwszy zegarek stoper, który poza upływem czasu, pozwalał mierzyć również jego poszczególne odcinki z dokładnością do setnych sekundy. Jak działa zegarek ze stoperem? Taka funkcja pojawia się zarówno w tradycyjnych zegarkach, jak i w smartwatchach. Najczęściej obsługa stopera to prosta czynność, która polega na uruchomieniu odliczania i zatrzymaniu go w odpowiednim czasie. Precyzja pomiaru zależy w dużej mierze od szybkiej obsługi czasomierza przez użytkownika. W trakcie dokonywania pomiaru możliwe jest kontrolowanie upływu czasu na bieżąco, jednak często takie działanie jest odradzane, ponieważ nie pozwala skupić się na osiągnięciu najlepszego wyniku. 

Kto wykorzysta zegarek ze stoperem?

Zegarki stopery to nie to samo, co zegarki z minutnikiem czy alarmem. Warto znać tę różnicę, jeśli planujemy wykorzystać czasomierz do odliczania upływu ustalonego czasu, na przykład w trakcie przygotowywania potraw. Zegarki stopery odliczają odcinki czasu, które są niejako otwarte, nie określone z góry. Stoper uruchamiamy i wyłączamy, kiedy zakończymy jakąś czynność. Zegarki ze stoperami wykorzystują zatem przede wszystkim sportowcy i inne osoby, które robią coś "na czas" i stale doskonalą swoją zręczność czy tempo pracy. Stoper jest niezbędnym akcesorium w sporcie, zwłaszcza w biegach czy pływaniu, kiedy liczy się każda setna sekundy. Nie trzeba jednak być profesjonalnym sportowcem, aby stawiać przed sobą wyzwania i ustalać nowe rekordy. Zegarek ze stoperem do biegania świetnie sprawdzi się na nadgarstku osoby aktywnej fizycznie, która trenuje biegi interwałowe, aby poprawić wygląd swojej sylwetki, kondycję i stan zdrowia. 

W jakim zegarku znajdziemy stoper?

Zegarek stoper to jeden z najstarszych wariantów zegarka wielofunkcyjnego. Taką funkcję znajdziemy zatem nawet w tradycyjnym modelu, w którym obsługa stopera odbywa się za pomocą koronki. Oczywiście, zegarki typu smart z funkcją stopera będą jeszcze praktyczniejsze i wygodniejsze w użyciu, ponieważ w ich przypadku ekran dotykowy urządzenia pozwoli nie tylko na wygodny podgląd upływu czasu, ale również na zapisywanie i późniejsze odczytywanie odmierzonych odcinków. Poza tym, nowoczesny smart zegarek ze stoperem zaoferuje nam wiele dodatkowych funkcji sportowych. Może posiadać w swoim wyposażeniu różne moduły pomiarowe, jak pomiar pulsu czy saturacji. Często dysponuje także wieloma trybami sportowymi, czyli specjalnym wsparciem dla konkretnych dyscyplin sportowych. Urządzenie wyposażone w GPS określi i zapisze przebieg trasy biegu czy jazdy na rowerze, a po połączeniu się z aplikacją w telefonie da swojemu użytkownikowi wygodny dostęp do tych danych oraz ich analizy.

Jak wybrać zegarek ze stoperem?

Zegarek ze stoperem do biegania i wielu innych zastosowań nie musi mieć czysto sportowego charakteru. Przejrzyj asortyment naszego sklepu, aby przekonać się, że tego typu funkcje nie definiują designu czasomierza. Zegarek ze stoperem może być eleganckim akcesorium na damską lub męską rękę, dzięki czemu stanie się uniwersalnym dodatkiem do każdej stylizacji, nie tylko tej na trening. Dostępne w naszej ofercie zegarki z funkcją stopera to czasomierze znanych i cenionych marek, dlatego możesz zaufać nie tylko ich precyzji działania, ale również solidności wykonania.