WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Męskie zegarki z kompasem

Zegarek męski z kompasem to bardzo przydatne urządzenie, nie tylko dla podróżników. Aby prawidłowo korzystać z możliwości takiego sprzętu, warto wiedzieć, jak działa kompas w zegarku. Klasyczne modele z taką funkcją wyposażone są w dwie cewki, których zadaniem jest wychwytywanie zmian napięcia, wywoływanych przez pole magnetyczne Ziemi. Pomiędzy tymi cewkami znajduje się moduł antymagnetyczny, który koryguje pracę całego systemu, amortyzując układ przeciwko zmianom napięcia. Nadal możliwe jest jednak zakłócenie jego prawidłowego funkcjonowania przez urządzenia elektryczne, dlatego z funkcji kompasu w zegarku należy korzystać z dala od tego typu przedmiotów. Z reguły nie jest to jednak problemem, gdyż kompasu potrzebujemy przede wszystkim w terenie.

Komu przyda się męski zegarek z kompasem?

Funkcja kompasu w zegarkach to nie nowość. W końcu urządzenia tego typu istnieją na rynku od lat. Nadal jednak funkcję kompasu spotykamy w nowoczesnych smartwatchach, co dowodzi użyteczności wykrywania kierunków świata przed podręczny przyrząd, który mamy zawsze przy sobie. Z funkcji kompasu można korzystać w mieście, zwłaszcza jeśli dopiero je poznajemy lub zwiedzamy w roli turysty. Najpowszechniej kompasu używa się jednak z dala od zabudowań, czyli podczas mniejszych i większych wypraw. Zakładając zegarek z kompasem, możemy bez obaw wybrać się w podróż po otwartym przestworzu wód, w lesie czy w górach. Możliwość łatwego zorientowania się w terenie, pozwoli odnaleźć drogę do domu nawet tym osobom, które słabo radzą sobie z nawigacją. Po męski zegarek z kompasem najchętniej sięgają przede wszystkim wielbiciele survivalu, górskich wypraw i spacerów na łonie natury. 

Męski zegarek z kompasem - klasyczny czy inteligentny?

Chociaż nowoczesne smartwatche oferują setki przydatnych funkcji, to nadal nie brakuje miłośników klasycznych rozwiązań i prostych, tradycyjnych zegarków. Jeśli jesteś jednym z nich, nie musisz rezygnować z praktycznej funkcji kompasu, ponieważ w ofercie sklepu Swiss znajdziesz również modele tradycyjne wyposażone w igłę magnetyczną. Dzięki nim nie ma potrzeby zamieniać klasycznego zegarka na nowoczesny model sportowy. Nadal możesz cieszyć się prostotą męskiego zegarka ze zwykłą tarczą, wyposażoną z reguły w dodatkowy datownik. Jeżeli jednak nie stronisz od technologii i szukasz smartwatcha, z którym zawsze odnajdziesz drogę do celu, postaw na model inteligentnego zegarka dostosowanego do swoich potrzeb. Funkcja kompasu to z reguły podstawa w tego typu urządzeniach. Zwróć więc uwagę na dodatkowe funkcje oraz design samego produktu.

Nowoczesny męski smartwatch z kompasem - klasyczny czy sportowy?

Chociaż męski zegarek z kompasem, a w szczególności smartwatch, kojarzy się z aktywnością na świeżym powietrzu, to nie oznacza to, iż produkty tego typu muszą mieć sportowy charakter. W naszej ofercie bez trudu znajdziesz zegarek o bardzo uniwersalnym, czy wręcz eleganckim designie, który w swoim wnętrzu będzie skrywał nie tylko praktyczny kompas, ale również inne funkcje nieocenione w trakcie uprawiania sportu czy podczas dalekich wypraw. W nowoczesnych smartwatchach znajdziesz monitory tętna, liczniki kroków i pokonanego dystansu czy spalonych kalorii. Urządzenia tego typu mogą monitorować stan Twojego organizmu w ciągu dnia, a nocą badać jakość Twojego snu. Dzięki dedykowanym trybom sportowym, wykorzystasz zegarek z kompasem podczas biegania po nieznanym terenie - żaden trening nie będzie już monotonny, a Ty zawsze bez trudu odnajdziesz drogę do domu. Jeśli zdecydujesz się ma męski smartwatch z kompasem, poza funkcjami dodatkowymi weź pod uwagę także jego wygląd - oferujemy modele o bardziej klasycznym i sportowym designie.