WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki Timex

Swoje początki firma Timex rozpoczęły się w 1854 roku kiedy to powstało przedsiębiorstwo Waterbury Clock. Przez pierwsze lata swojej działalności firma produkowała modne w tamtych latach zegarki kominkowe lub półkowe, których mechanizmy były mosiężne bądź drewniane. Zegarki te były robione na wzór zegarków Szwajcarskich przez co przypadły do gustu amerykańskiej klasie średniej.  Firma szybko zaczęła się rozrastać co doprowadziło do powstania nowej firmy Waterbury Watch. Przedsiębiorstwo od samego początku swojego istnienia odnosiło światowe sukcesy. Pierwszym było wypuszczenie na rynek eleganckich zegarków nakręcanych kluczykiem czyli kolekcja „Wide Awake”. Po tym sukcesie stworzyli „Elfin” , który posiadał precyzyjny stuczęściowy mechanizm. Największy rozgłos firmie dał mały kieszonkowy czasomierz, który mimo swojej ceny był niezwykle dokładny i solidny.

Zegarki Timex – amerykański zegarek, szwajcarska jakość

Firma zatrudniała również dużo kobiet uznając, że to im zawdzięcza bezkonkurencyjność, ponieważ mają one mniejsze i smuklejsze palce do montażu małych elementów w zegarkach.

Dzięki współpracy z Robertem H. Ingersollem, który był bardzo znany w branży zegarkowej w Stanach Zjednoczonych udało się wyprodukować „Radiolite” czyli zegarek, którego cyferblat był podświetlany w ciemności. Po tym sukcesie firma wyprodukowała „Yankee” czyli zegarek precyzyjnie odmierzający czas w cenie zaledwie jednego dolara. Ludzie tamtych czasów oszaleli na punkcie tego zegarka, nosili go wszyscy niezależnie od klasy społecznej, nawet posiadał go sam Mark Twain.

W czasie I wojny światowej armia Amerykańska poprosiła by Waterbury Clock przekształciło zegarek Yankee noszony jako kieszonkowy w zegarek na rękę dzięki, któremu łatwiej byłoby sprawdzać godzinę żołnierzom na froncie. Po wojnie weterani również nosili zegarki w ten sposób co sprawiło, że cywile tez przekonali się co do praktyczności takiego rozwiązania i tak zaczęła się era zegarków naręcznych w Stanach Zjednoczonych. Dość dużym krokiem do przodu, który uczyniła firma było stworzenie pierwszego zegarka dla dzieci z podobizną myszki miki na tarczy, która jedną ręką wskazywała godziny, a drugą minuty. 

Zegarek Timex – pierwszy zegarek na rękę

W czasie II wojny światowej przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na U.S. Time Company. Po wojnie firma zaczęła pracować nad zegarkiem, który byłby wytrzymały i niezawodny.  W latach ’50 marka zaprezentowała model „Timex”. Zegarek Timex był bardzo mocno reklamowany przez co stał się najpopularniejszym zegarkiem w Stanach tamtych czasów. Był tak popularny, że firma z racji tego, że znajdował się na nadgarstku co trzeciego Amerykanina postanowiła zmienić nazwę na Timex. W latach ’60 wprowadzono zegarki linii „Cavatina”,  które miały być eleganckim dodatkiem do stroju. Zegarek damski Timex pokazywał, że zamiast jednego zegarka można posiadać wiele czasomierzy na każdą okazję.

W latach ’80 wraz z gwiazdami sportu opracowano zegarki „Ironman Triathlon”. Na początku w linii były tylko zegarki męskie Timex w późniejszym okresie wprowadzono również zegarki damskie Timex. W 1992 roku Timex wypuścił zegarek „Indiglo”, w którym tarcza była elektrycznie podświetlana. Był to tak wielki sukces zegarków Timex , że firma nawiązała współprace z Microsoft z czego powstała linia „Data Link”, która posiadała funkcje prowadzenia kalendarza oraz budowania swojej książki telefonicznej. Firma została przy elektronice tworząc tym razem z Motorolą serie analogowych zegarków alarmowych „Turn i Pull”, które posiadają technologie „i-control”. Wtedy też wprowadzono pagery pagery „Beepwear” na rękę. Obecnie zegarki Timex są liderem w produkcji zegarków posiadających najnowsze technologię. Timex od lat swoje zegarki tworzy tak by zadowalały największą rzeszę klientów oraz by każdy mógł sobie pozwolić na luksus noszenia zegarka Timex.