WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM 1
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Męskie zegarki z mechanizmem elektronicznym

Zegarki męskie z mechanizmem elektronicznym to zegarki cyfrowe, najczęściej wyposażone w wyświetlacz. Ich sercem jest cyfrowy mechanizm kwarcowy, zasilany baterią, którą trzeba wymieniać nie częściej niż raz w roku. Zegarki elektroniczne mogą przypominać swoim wyglądem klasyczne zegarki ze wskazówkami. Jeśli wskazówka sekundowa przesuwa się po takiej tarczy w jednosekundowych skokach, można mieć pewność, że mechanizm zegarka to mechanizm elektroniczny, a nie mechaniczny, w którym to wskazówki zdają się płynąć po tarczy. Większość nowoczesnych męskich zegarków z mechanizmem elektronicznym to jednak modele z wyświetlaczem - smartwatche - które jedynie imitują swoim wyglądem tarczę analogową. 

Jakie zalety mają męskie zegarki z mechanizmem elektronicznym?

Zegarki elektroniczne są dzisiaj niezwykle popularne. Ich największą zaletą jest bezobsługowość. Takich czasomierzy nie trzeba nakręcać, a ich bateria wymaga wymiany raz na kilka lat. Smartwatche, które również wykorzystują mechanizm elektroniczny, są ładowane za pomocą przewodu co kilka lub kilkanaście dni. Korzyścią płynącą z użytkowania zegarków elektronicznych jest też ich precyzja działania. Zegarek męski z mechanizmem elektronicznym odmierza czas z dokładnością do milisekund. Można także wykorzystać go jako równie precyzyjny stoper. Obecność wyświetlacza pozwala zegarkom elektronicznym zaoferować użytkownikowi szereg dodatkowych funkcji i udogodnień. Smartwatche mogą posiadać funkcję alarmu, licznik kroków czy pulsometr. Łącząc się z telefonem za pomocą Bluetooth dają użytkownikowi dostęp do kolejnych trybów działania i funkcji dodatkowych. Przesyłają dane na smartfona, a ten analizuje je za pomocą aplikacji. Nowoczesny smartwatch z mechanizmem elektronicznym może pełnić rolę osobistego asystenta i trenera personalnego za sprawą automatycznych trybów sportowych. Niektóre modele męskich zegarków elektronicznych pozwalają także na płatności kartą czy wykonywanie połączeń. W mechanizm ten wyposażone są zatem przede wszystkim najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku. 

Dla kogo męski zegarek z mechanizmem elektronicznym?

Mechanizm elektroniczny sprawia, że zegarek jest prosty w obsłudze, wygodny w użytkowaniu i bardzo precyzyjny. Taki czasomierz sprawdzi się więc na nadgarstku najbardziej wymagających użytkowników. Nie będzie potrzebował skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych i nigdy nie zawiedzie swoją dokładnością, jeśli chodzi o odmierzanie czasu. Dodatkowo, modele typu smartwatch pozwolą kontrolować stan zdrowia, kondycję, jakość snu czy wydolność organizmu w trakcie treningów. Dostosują swój wygląd zewnętrzny (tarczę) do preferencji użytkownika i nie będą wymagały pamiętania o wymianie baterii, ponieważ posiadają wbudowany akumulator. 

Jaki męski zegarek z mechanizmem elektronicznym wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno klasyczne zegarki elektroniczne ze wskazówkami, jak i modele z wyświetlaczem. Jeśli zależy Ci na niezawodnym działaniu i prostej obsłudze zegarka o tradycyjnym wyglądzie, wybierz model z tarczą analogową. Jeżeli zaś szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, które zaoferuje Ci szereg praktycznych i nowoczesnych funkcji, postaw na smartwatch. Możesz wybrać wariant o bardziej sportowym, casualowym lub eleganckim designie. Szeroki asortyment pozwoli Ci przebierać w modelach o różnym kształcie tarczy i różnych materiałach paska - skórzanych, metalowych, silikonowych czy nylonowych. Każda z tych cech zegarka elektronicznego ma ważny wpływ na wygląd czasomierza, dlatego warto zwracać na nie uwagę.