WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki Orient

Orient to marka będąca jednym z największych producentów zegarków mechanicznych na świecie. Jej początki sięgają do 1901 roku gdy powstała hurtownia zegarków w Ueno w Japonii. Sprzedawała ona zegarki kieszonkowe z importu. W 1912 roku właściciel Shogoro Yoshida postanowił wyprodukować pierwszy złoty zegarek. W 1920 roku firma zajęła się produkcją zegarków stołowych by w 1934 roku powrócić z zegarkami na rękę. Firma prężnie rozwijała się aż do czasów II wojny światowej, przez którą w 1949 roku fabryka została zamknięta.

Orient precyzyjne zegarki mechaniczne

Firma powróciła na rynek w 1950 roku, a w 1951 roku zmieniła swoją nazwę  na Orient Watch Co. Ltd. W tym roku został wypuszczony również pierwszy zegarek Orient Star. W latach ’50 Zegarki Orient wybiły się również  na rynek zagraniczny. Zegarki Orient to wiele znanych model, które były przełomowe w swoich czasach. Przykładem jest Zegarek Orient Fineness z 1967 roku, który na swoje czasy był najcieńszym automatycznym zegarkiem na świecie, a do tego posiadał funkcję kalendarza. Model King Diver 1000 dla nurków wytrzymywał ciśnienie na naprawdę dużych głębokościach.

Orient zegarki, które prześcignęły swoje czasy

W 1996 roku pojawił się zegarek Orient automatyczny gdzie rezerwa chodu wynosiła aż 40 godzin. Zegarek Orient był modny również w Polsce w latach ’70 i ’80. Obecnie marka należy do Seiko Epson Corporation. Zegarki Orient cechują się japońską niezawodnością oraz bogatą historią. W kolekcjach marki Orient można znaleźć bardzo wiele modeli dla fanów zegarków mechanicznych. Dzięki bogatemu wyborowi czasomierzy każdy może znaleźć wśród nich model dla siebie. Zegarki Orient to nie tylko modele klasyczne lecz też godne uznania zegarki sportowe. Zegarki Orient posiadają również uporządkowaną japońską estetykę dzięki czemu wyróżniają się wśród innych zegarków oraz pozwalają na bardzo precyzyjne odczytywanie czasu.