WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z datownikiem

Zegarki odmierzają sekundy, minuty i godziny. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby na tej podstawie odliczały także upływ dni w poszczególnych miesiącach, dzięki czemu użytkownik czasomierza będzie zawsze doskonale zorientowany w czasie. Zegarek, który pokazuje aktualną datę to zegarek z datownikiem. Datownik w zegarku może przyjmować natomiast postać małego okienka, w którym po każdych 24 godzinach data przeskakuje o jeden dzień do przodu. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, często połączone z informacją na temat dnia tygodnia. Niekiedy czasomierz śledzi nie tylko upływ dni, ale również upływ miesięcy. Informacje na temat daty może obrazować swojemu użytkownikowi również za pomocą subtarcz, które ciekawie prezentują się na kopercie czasomierza.

Dlaczego warto posiadać zegarek z datownikiem i dniem tygodnia?

Niekiedy - zwłaszcza w trakcie urlopu lub gdy po prostu mamy wiele na głowie - ciężko jest nam być na bieżąco. Tymczasem ważne daty w kalendarzu mogą się nie powtórzyć, dlatego warto dobrze kontrolować swoje plany nie tylko na dany dzień, ale także na tydzień czy cały miesiąc. Zegarek z datownikiem i dniem tygodnia pozwala zachować pełną świadomość upływu czasu, niezależnie od tego, czy akurat wypoczywamy na wakacjach, czy staramy się dopiąć służbowy projekt na ostatni guzik. Wystarczy jedno spojrzenie na tarczę, aby wiedzieć, jaką mamy datę i jaki mamy dzień tygodnia. Co ważne, zegarek z datownikiem może być zarówno czasomierzem klasycznym, jak i nowoczesnym. Datowniki z dniem tygodnia znajdziemy i w tradycyjnych zegarkach i w zegarkach typu smart. Udowadnia to, że ta podstawowa funkcja jest jedną z najważniejszych w każdym zegarku.

Zegarek z datownikiem w roli osobistego asystenta

Nawet jeśli nie pracujemy w dużej firmie i nie mamy na swojej głowie setek zadań do wykonania, nierzadko stwierdzamy, że przydałby nam się ktoś, kto przypomni o ważnej dacie, obudzi nas do pracy czy po prostu podpowie, jaką datę wpisać w formularzu. Takim asystentem może być nowoczesny zegarek z datownikiem i dodatkowymi funkcjami, takimi jak alarm (budzik) czy przypomnienia. Jeśli smartwatch z datownikiem posiada Bluetooth i łączy się z telefonem, może dodatkowo odbierać różne komunikaty z aplikacji i informować użytkownika o przychodzących połączeniach oraz wiadomościach. Z takim urządzeniem na nadgarstku nie umknie nam żadne wydarzenie i żaden e-mail.

Jaki zegarek z datownikiem wybrać?

W asortymencie sklepu Swiss znajdziesz zarówno zegarki z datownikiem tradycyjne, jak i smartwatche z datownikiem, które wyświetlają najczęściej datę i dzień tygodnia. Warto zwrócić przy tym uwagę, że nie każdy czasomierz pokazuje te informacje w taki sam sposób. Najkorzystniej jest wybrać zegarek z polskim datownikiem, który przedstawia datę w formacie dzień-miesiąc oraz informuje o aktualnym dniu tygodnia za pomocą skrótu pochodzącego z języka polskiego. Taki zegarek z datownikiem będzie najbardziej funkcjonalny, zwłaszcza dla osoby starszej. Poza tym, przy wyborze należy zadecydować przede wszystkim o tym, czy stawiamy na klasyczny zegarek z mechanizmem czy na urządzenie inteligentne z wyświetlaczem dotykowym i wieloma dodatkowymi funkcjami. Pierwszy wariant to zdecydowanie wybór dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań, ale również dobra opcja dla tych, którzy nie chcą martwić się o konieczność podłączania zegarka do ładowania. Z kolei smartwatch z datownikiem to najlepsze rozwiązanie dla osób, które od swojego czasomierza oczekują znacznie więcej niż tylko informacji o aktualnej godzinie i dacie.

123...»