WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z pulsoksymetrem

Zegarki z pulsoksymetrem pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, w dobie pandemii, kiedy to pulsoksymetr okazał się niezbędnym przyrządem medycznym w każdym domu. Dzięki nowoczesnym zegarkom ciągłe monitorowanie natlenowania krwi stało się jeszcze wygodniejsze. Osoby zagrożone obniżoną wydolnością pracy płuc lub niskim poziomem hemoglobiny we krwi mogły na bieżąco sprawdzać swoją saturację i reagować w momencie, kiedy osiągała ona niebezpiecznie niski poziom. Sposób obsługi zegarka z pulsoksymetrem niczym nie różni się przy tym na przykład od obsługi funkcji mierzenia pulsu. Wystarczy uruchomić odpowiedni tryb, a sprzęt dokona pomiaru i wyświetli jego wynik w łatwej do odczytania postaci procentowej. Dzięki zegarkom z pulsoksymetrem całodobowe monitorowanie stanu zdrowia stało się więc prostsze niż kiedykolwiek. 

Zegarek sportowy z pulsoksymetrem - jak działa?

Pulsoksymetr to jedna z najnowszych funkcji w zegarkach sportowych typu smartwatch. Wbrew pozorom, korzystają z niej nie tylko osoby chore na zapalenie płuc czy anemię, ale również sportowcy - zwłaszcza ci uprawiający sporty wysokogórskie czy chociażby nurkowanie. Jak działa pulsoksymetr w zegarku? Takie urządzenie posiada specjalny moduł emitujący wiązkę światła czerwonego i podczerwonego. Światło jest w inny sposób absorbowane przez czerwone krwinki, co pozwala ocenić poziom nasycenia krwi tlenem. Prawidłowa saturacja wynosi od 95 do 99%. Warto pamiętać przy tym, że wynik pomiaru może zostać zaburzony, jeśli na nadgarstku obecne są na przykład tatuaże. Zegarek z pulsoksymetrem zaleca się nosić powyżej kości nadgarstka, ponieważ gwarantuje to najbardziej wiarygodny wynik badania. 

Jakie funkcje mają zegarki z pulsoksymetrem?

Funkcja pulsoksymetru pojawia się w inteligentnych zegarkach sportowych, czyli w smartwatchach. Jeśli urządzenie mierzy saturację, z pewnością mierzy również puls, liczy kroki czy spalane kalorie. Od takiego czasomierza możemy oczekiwać także wgranych trybów sportowych i połączenia bezprzewodowego z telefonem. Zegarek sportowy z pulsoksymetrem powinien łączyć się z aplikacją na telefon i przesyłać do niej szczegółowe dane na temat wykonanych pomiarów, pokonanego dystansu czy wykonanych ćwiczeń. Zegarki z pulsoksymetrem z reguły pracują zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Regularnie kontrolują parametry życiowe swojego użytkownika i monitorują jego sen. Mogą także ostrzegać przed zbyt niskimi wskaźnikami saturacji czy tętna.

Jaki zegarek z pulsoksymetrem wybrać?

W ofercie sklepu Swiss znajdziesz zegarki sportowe z pulsoksymetrem znanych i cenionych marek. Ich design nie musi zdradzać przy tym sportowego charakteru, a cena pomimo nowoczesności urządzenia nie musi odstraszać. Wybierając dla siebie idealny zegarek z pulsoksymetrem zwróć uwagę zarówno na jego możliwości, jak i na wygląd oraz wykonanie. Jeśli planujesz korzystać z urządzenia w basenie czy innym zbiorniku wodnym, postaw na model wodoszczelny. Sprawdź specyfikację smartwatcha, który mieści się w zaplanowanym budżecie i poznaj wszystkie jego możliwości. Możesz także przefiltrować nasz asortyment pod względem takich cech produktu jak rozmiar koperty, szerokość paska czy styl akcesorium. Do wyboru masz z jednej strony zegarek sportowy z pulsoksymetrem, a z drugiej strony elegancki zegarek z pulsoksymetrem. Postaw więc na ten, który okaże się bardziej uniwersalny i praktyczny. Modele smartwatchy z funkcją badania saturacji świetnie sprawdzą się również na prezent - zwłaszcza dla seniora.