WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Smartwatche z pomiarem tętna

Zakup nowego smartwatcha powinien być dobrze przemyślaną decyzją. Najnowocześniejsze urządzenia od topowych producentów możesz kupić w cenie nawet do kilku tysięcy złotych. To wydatek adekwatny do funkcjonalności zegarka. Większość modeli dostępnych w sprzedaży ma wbudowane czujniki do pomiaru tętna. Czy taka funkcja jest przydatna? Oczywiście, że tak! Doceniają ją osoby starsze i sportowcy, którzy nie rozstają się ze swoim smartwatchem prawie przez całą dobę.

Pomiar tętna w zegarku – kiedy się przydaje?

Jest wiele sytuacji, w których można wykorzystać nowoczesne funkcje smartwatchy, czyli m.in. pomiar tętna. To funkcja, która pozwala na ustalenie obciążenia organizmu podczas wysiłku fizycznego, pracy lub złego samopoczucia. Osoby starsze korzystające ze zegarka – smartwatch mogą wykorzystać pomiar tętna do weryfikacji swojego stanu zdrowia lub źródła złego samopoczucia.

Można powiedzieć, że smartwatch z pomiarem tętna przyda się zawsze wtedy, kiedy liczy się zdrowie, dobre samopoczucie oraz ciągła kontrola organizmu. Nowoczesne zegarki multimedialne z czujnikiem tętna są wyjątkowo dokładnie – prawie na takim stopniu jak podstawowy sprzęt medyczny do pomiarów tętna.

Wybierz zegarek z czujnikiem tętna – stan zdrowia zawsze pod kontrolą!

Lubisz, kiedy masz nad wszystkim kontrolę i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć? Nowoczesny smartwatch może okazać się niezastąpionym gadżetem dla Ciebie. Wbudowane w urządzenie czujniki tętna weryfikują rytm serca przez całą dobę, a przynajmniej zawsze wtedy, kiedy zegarek jest poprawnie założony na rękę.

Wybierz smartwatch z czujnikiem tętna, a będziesz w stanie weryfikować swoją wydolność w czasie rzeczywistym, np. podczas treningu. U nas znajdziesz typowo sportowe smartwatche z czujnikiem tętna od takich producentów, jak: Garmin, Smarth lub Garett. Alternatywnie możesz wybrać elegancki smartwatch Michael Kors ze złotym wykończeniem. Ten model również umożliwia całodobowy pomiar tętna.

Jak działa pulsometr w smartwatchu?

Zastanawiasz się, w jaki sposób działa czujnik tętna w nowoczesnych zegarkach? To dość proste. Zestaw czujników i oprogramowanie wbudowane w smartwatcha pozwala na weryfikację tętna człowieka – zarówno dorosłego, jak i dziecka. Za poprawne funkcjonowanie wbudowanego w zegarek pulsometru odpowiadają diody o wysokim poziomie wrażliwości. W trakcie pomiaru diody emitują światło, następnie promień odbija się od żyły, a końcowo strumień trafia do drugiej diody. To przekłada się na wysoce dokładne wskazania czujnika, szczególnie w nowoczesnych urządzeniach.

Zegarek z pulsometrem możesz wykorzystać praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko chcesz. Zabierzesz go na trening, na rower, do pracy, a także możesz nosić go na co dzień – za dnia i nocą. To dobra inwestycja, aby spróbować zapanować nad swoim zdrowiem i mieć ciągłą kontrolę nad tym, czy puls jest prawidłowy.

Ile trzeba zapłacić za smartwatch z czujnikiem tętna?

Średnie ceny za nowoczesny smartwatch w naszym sklepie online to okolice od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najczęściej zdarza się, że już modele z niższej półki cenowej są wyposażone w czujniki diodowe do pomiaru tętna. Zanim zdecydujesz się na konkretny model nowoczesnego zegarka, dokładnie zweryfikuj specyfikację techniczną urządzenia. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że wybrany zegarek ma funkcję mierzenia tętna, a nawet zapisywania wyników pomiarowych. Pamiętaj: im więcej funkcji ma wbudowany smartwatch, tym wyższa kwota jego zakupu.

Smartwatche z czujnikiem pulsu – kto powinien go mieć?

Na smartwatch z czujnikiem tętna powinna zdecydować się każda osoba dorosła oraz w starszym wieku. Główne korzyści wynikające z posiadania nowoczesnego smartwatcha to:

●       możliwość wykonywania pomiarów w dowolnym momencie,

●       stała weryfikacja poprawności pulsu – nawet w nocy,

●       dostęp do powiadomień o zbyt wysokim ciśnieniu tętniczym.

Osoby, które noszą smartwatch z pulsometrem, mogą praktycznie natychmiast wykryć zawał serca lub odpowiednio wcześnie zareagować w razie pojawienia się niepokojących objawów.