WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki wojskowe

Nie każdy wie, że zegarki wojskowe odpowiadają za dzisiejszą kulturę noszenia i sam wygląd zegarków na rękę. To właśnie one sprawiły, że doceniono wygodę i praktyczność noszenia czasomierzy nie w kieszeni, lecz właśnie na ręce. Charakterystyczną cechą zegarków wojskowych jest jednak nie tylko obecność wygodnego paska czy mocnej bransolety, ale również precyzja, oraz niezawodność. 

Czym wyróżniają się zegarki wojskowe?

Zegarki wojskowe zaprojektowane z myślą o potrzebach żołnierza muszą być przede wszystkim niezawodne w swoim działaniu. Stosuje się w nich jedynie przetestowane rozwiązania, często dodatkowo je udoskonalając. W większości takich modeli mamy do czynienia z precyzyjnym mechanizmem kwarcowym, który jest niemal bezobsługowy. Co więcej, istnieją zegarki wojskowe solarne, wyposażone w akumulator ładowany energią ze słońca, a takie modele nie potrzebują regularnej wymiany baterii. Poza tym, o wojskowym charakterze zegarka decyduje też jego wytrzymałość i wygoda noszenia. Tego typu czasomierze muszą być odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne i zdolne do pracy w najtrudniejszych warunkach. Standardem jest więc wodoszczelność na poziomie 100 m oraz odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. 

Jakie dodatkowe funkcje może mieć zegarek wojskowy?

Wojskowe zegarki stworzono po to, aby każdy z żołnierzy miał kontrolę nad czasem w zasięgu ręki. Były to urządzenia łączące możliwie niski koszt wytworzenia z jak najwyższą jakością, która wpływa na trwałość czasomierza. Niekiedy do zegarka wojskowego trzeba było dodać też kilka bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak kompas, barometr czy termometr. Dzięki nim poruszanie się w nieznanym terenie może być znacznie bezpieczniejsze, a sama obsługa takiego sprzętu nie jest niczym skomplikowanym, nie tylko dla żołnierza. Charakterystycznym akcentem na tarczy zegarka wojskowego bywa także podświetlenie, dzięki któremu wskazówki i indeksy są doskonale widoczne nawet w pełnym mroku. 

Jak wygląda zegarek wojskowy?

Zegarek wojskowy może wyglądać jak zwykły zegarek, bowiem to właśnie z takich modelów czerpano inspirację do projektowania współcześnie noszonych zegarków nadgarstkowych. Nie każdy czasomierz tego typu musi oddawać przy tym swój sportowy charakter. Wodoszczelność czy niezawodny mechanizm kwarcowy mogą zostać ukryte w eleganckiej kopercie dopełnionej równie elegancką bransoletą. Dzięki temu z wysokiej precyzji działania i solidności zegarków militarnych mogą korzystać wszyscy - również ci, którym zależy na wyborze bardzo estetycznego, pasującego do wielu stylizacji zegarka na rękę. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania będzie też jego cena, bowiem jak zostało wspomniane, przy produkcji wojskowych zegarków dąży się do maksymalnego obniżenia kosztów bez strat dla jakości finalnego produktu. 

Wojskowe zegarki w ofercie Swiss

Jeśli szukasz zegarka, który nie zawiedzie Cię w żadnych okolicznościach i nie ulegnie zniszczeniu nawet w bardzo trudnych warunkach, postaw na jeden z modeli wojskowych dostępnych w naszym sklepie. Prezentujemy czasomierze sprawdzonych marek, obecnych na rynku od lat i stale doskonalących swoje kolejne projekty. Wojskowy zegarek jest dla Ciebie, jeśli w pracy i na co dzień wykonujesz czynności, które narażałyby klasyczny czasomierz na uszkodzenie. Z akcesorium klasy militarnej żadne wstrząsy czy zachlapania wodą nie stanowią dla zegarka żadnego zagrożenia. Możesz więc założyć go na rękę i zapomnieć o wszelkich środkach ostrożności, a mimo to czasomierz będzie Twoim wiernym kompanem przez lata.