WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z GPS 

Zegarek z GPS to urządzenie, które łączy się z satelitami poprzez sygnał radiowy, nadawany na określonych częstotliwościach. Kiedy sygnał zostanie odebrany z przynajmniej trzech różnych satelitów, możliwe staje się dokładne określenie położenia zegarka, a tym samym również jego użytkownika. Zegarek z GPSem nie informuje jednak jedynie o współrzędnych swojej pozycji. Pozwala odbierać informacje o przebytym dystansie, wyznaczać trasy, a nawet oceniać prędkość średnią i maksymalną, z jaką poruszał się użytkownik zegarka. Łatwo domyślić się zatem, że z modułu GPS najczęściej korzystają sportowcy, w tym zwłaszcza biegacze i kolarze. Zegarek z GPS pozwala im lepiej wytyczać swoje nowe trasy, poruszać się po nieznanym terenie bez obaw o znalezienie drogi powrotnej czy też oceniać jakość odbytego treningu po powrocie do domu. Geolokalizacja przyda się jednak nie tylko biegaczom, ale również osobom jeżdżącym na rowerze dla zabawy, odkrywającym nowe tereny pieszo czy wędrującym po górach. 

Zegarek GPS dla dziecka - dlaczego warto?

Z zegarków z GPSem korzystają głównie osoby aktywne fizycznie, uprawiające różne outdoorowe dyscypliny sportowe. Bardzo często podobnego urządzenia poszukują jednak również rodzice dla swoich kilku i kilkunastoletnich pociech. Dlaczego? Zegarek z taką funkcją pozwala w bardzo prosty sposób namierzyć swojego właściciela. Z reguły odczytywane przez niego dane są przesyłane na telefon rodzica, dzięki czemu ten wie, gdzie aktualnie znajduje się jego pociecha. Nie oznacza to jednak, że zegarek z GPS dla dziecka służy monitorowaniu młodego człowieka. Bardzo często jego zadaniem jest wysłanie rodzicowi ostrzeżenia, kiedy dziecko znajdzie się poza wyznaczoną strefą, a to ma uzasadnienie w trosce o bezpieczeństwo pociechy. Poza tym, zegarki z GPS dla dzieci często oferują dodatkowe funkcje, wpływające na poprawę komfortu opiekuna, kiedy malec znajduje się poza domem. To między innymi powiadomienia o przychodzących połączeniach od rodzica czy też alarm informujący o zdjęciu zegarka z nadgarstka. 

Zegarek z GPS, czyli smartwatch - co jeszcze może zaoferować swojemu użytkownikowi?

Moduł GPS znajdujemy w zegarkach inteligentnych, czyli w smartwatchach. Nie każdy model zegarka typu smart dysponuje jednak funkcją geolokalizacji. Jeśli więc zależy nam na tak precyzyjnym odnajdywaniu się w terenie, musimy upewnić się, że wybrany czasomierz faktycznie posiada GPS. Poza takim modułem, zegarek sportowy może oferować nam wiele innych funkcji wspierających aktywność na świeżym powietrzu. Są to przede wszystkim pomiary parametrów życiowych oraz dedykowane tryby sportowe, opracowane z myślą o konkretnych dyscyplinach, które precyzyjnie zliczają spalone kalorie na podstawie pomiaru tętna. 

Jaki zegarek z GPS wybrać?

Zanim wybierzesz zegarek GPS z oferty sklepu Swiss, zastanów się, do jakich celów ma posłużyć Twój wymarzony czasomierz. Jeśli z modułu GPS planujesz korzystać podczas górskich wędrówek, postaw na solidny zegarek z odporną na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy obudową, najlepiej wodoszczelną. Kiedy zaś funkcja GPS ma być jedną z wielu opcji sportowych ukrytych w estetycznej kopercie, pasującej do różnych stylizacji, wybierz jeden z bardziej casualowych lub eleganckich zegarków damskich, bądź męskich. W asortymencie dostępne są także zegarki sportowe dla dzieci. Ich kolorowa oprawa sprawia, że maluchy chętnie korzystają z czasomierza, a to pozwala rodzicowi nie martwić się o pociechę, kiedy ta wychodzi z domu.