WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki lotnicze

Zegarki lotnicze zaprojektowano po raz pierwszy z myślą o charakterze zawodu pilota, ale bardzo szybko okazało się, że ich zakupem zainteresowani są nie tylko przedstawiciele tej grupy. Aby zegarek zyskał miano lotniczego, musi spełnić kilka określonych warunków. Ponadczasowa stylistyka czy czytelna tarcza to nie jedyne cechy charakterystyczne dla takich czasomierzy. Czym jeszcze może pochwalić się zegarek lotniczy?

Czytelność zegarków lotniczych

Praca pilota nie jest dla każdego. Na takich osobach spoczywa ogromna odpowiedzialność, dlatego stalowe nerwy, szybkie reakcje i doskonałe umiejętności to podstawa. Pilot, który przemieszcza się w przestworzach, często przy bardzo ograniczonej widoczności, musi mieć zaufanie do swoich przyrządów i musi być w stanie bardzo szybko, precyzyjnie odczytywać z nich niezbędne dane. Właśnie dlatego tarczę zegarka lotniczego wyróżnia przede wszystkim jej czytelność. Każdy element, który znajduje się na cyferblacie ma bardzo dobrze przemyślane umiejscowienie i formę. Z reguły zastosowanie znajdują w tym przypadku arabskie indeksy i wyraziste wskazówki. Niezbędne jest też podświetlenie, na przykład masą luminescencyjną. Wszystko sprowadza się do tego, aby w ciągu ułamków sekundy pilot mógł spojrzeć na zegarek i podjąć odpowiednią decyzję. Nic nie może go rozpraszać, dlatego im więcej informacji pojawia się na cyferblacie, tym lepiej przemyślany musi być jego projekt. 

Jakie funkcje mają zegarki lotnicze?

Nie wystarczy czytelna tarcza, aby zegarek mógł nosić miano lotniczego. Takie czasomierze muszą posiadać również dodatkowe, wyjątkowe funkcje, niezbędne właśnie pilotom. Jednym z nich jest suwak logarytmiczny, który pozwala wykonywać szybkie i intuicyjne obliczenia. Dzięki niemu pilot może błyskawicznie wyliczyć pozostałą w samolocie ilość paliwa, zamienić jego jednostki czy też obliczyć prędkość lotu. Taki suwak ukrywa się z reguły w miejscu bezela lub pierścienia dystansującego. Inną funkcją charakterystyczną dla zegarków lotniczych jest GMT, czyli wyświetlanie czasu z dwóch stref czasowych jednocześnie. Funkcja GMT ma najczęściej postać subtarczy lub dodatkowej wskazówki. Dzięki niej w trakcie lotów międzykontynentalnych pilot ma lepszą kontrolę nad czasem startu i lądowania. 

Zegarek lotniczy - dla kogo?

Oczywiście, zegarki lotnicze nie są zarezerwowane wyłącznie dla pilotów. Ich precyzję działania i stylistykę wykonania docenia wiele osób, w tym zwłaszcza mężczyzn, dlatego to właśnie męskie zegarki lotnicze dominują w asortymencie naszego sklepu. Zegarek lotniczy doskonale sprawdza się za co dzień w przypadku tych, którzy doceniają klasykę i kunszt zegarmistrzostwa. Są eleganckie, dzięki czemu pasują nawet do garnituru. Jednocześnie przyciągają też wzrok i pozwalają wyróżnić się z tłumu. Wiele modeli zegarków lotniczych posiada dużą kopertę, która dobrze prezentuje się na szerszym nadgarstku, a przy tym oferuje lepszą czytelność wszystkich danych, co mogą docenić też osoby mające problemy ze wzrokiem. 

Zegarki lotnicze w sklepie Swiss

Niezależnie od tego, czy wykonujesz zawód pilota, latasz samolotami jako turysta czy po prostu uważasz zegarki lotnicze za ciekawe i atrakcyjne wizualnie - wybierz dla siebie model z naszego asortymentu, a z pewnością nie będziesz zawiedziony. Proponujemy naszym klientom zegarki lotnicze takich marek, które słyną z niezwykle precyzyjnych projektów i ich perfekcyjnej realizacji w oparciu o najlepsze materiały. Postaw na zegarek lotniczy, jeśli szukasz wyjątkowego czasomierza dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby.