WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z barometrem

Zegarek z barometrem na bieżąco mierzy ciśnienie atmosferyczne zmieniające się wokół jego użytkownika. Jest też w stanie na tej podstawie oceniać wysokość nad poziomem morza, a nawet tworzyć wykresy zmian ciśnienia atmosferycznego na przestrzeni określonego odcinka czasu. Niekiedy takie zegarki nazywa się zegarkami żeglarskimi. Wynika to z faktu, że funkcja barometru jest niezwykle przydatna osobom sterującym wszelkiego typu pływającymi środkami lokomocji. Nie stanowi to jednak jedynego zastosowania takich czasomierzy. Zegarki żeglarskie z barometrem przydają się również miłośnikom wysokogórskich wędrówek, wspinaczek, kampingów, a nawet osobom biegającym w trudnym terenie. Nierzadko korzystają z nich także pływacy i nurkowie, o ile urządzenie jest odporne na działanie wody.

Jak korzystać z zegarka z barometrem?

Zegarki z barometrem chronią swoich użytkowników przed niespodziewanymi zmianami pogodowymi. Dawniej takie akcesoria obecne były w wielu domach. Ludzie wiedzieli bowiem, jaka jest zależność pomiędzy ciśnieniem atmosferycznym i jego zmianami a pogodą. Kiedy ciśnienie jest wysokie, można spodziewać się słońca, bezchmurnej aury i braku opadów. Natomiast, kiedy ciśnienie spada, trzeba liczyć się z faktem, że nadciąga niż, a wraz z nim pogorszenie pogody. W przypadku, kiedy barometr w zegarku informuje użytkownika o gwałtownym spadku ciśnienia, warto przygotować się nawet na ulewę lub burzę. Łatwo stwierdzić zatem, komu przydadzą się zegarki żeglarskie z barometrem. Podróżujących po morzu czy oceanie ostrzegą one przed sztormem, natomiast wędrujących po górach uprzedzą o gwałtownej zmianie aury i uchronią przez przemoknięciem. Z zegarka z barometrem skorzystają przede wszystkim sportowcy oraz miłośnicy wspinaczek, ponieważ na podstawie ciśnienia można obliczyć dystans pokonywany na wzniesieniu. Zasada jest prosta, im wyżej się znajdujemy, tym niższe panuje tam ciśnienie. Dobry zegarek z barometrem przypisze tej zasadzie konkretne liczby.

W jakich zegarkach spotykamy barometr?

Funkcja barometru to charakterystyczny element zegarków sportowych. Jest ona dostępna zarówno w modelach tradycyjnych o bardziej zaawansowanej budowie, jak i w wielu modelach inteligentnych. Zegarek typu smartwatch z funkcją barometru z reguły zaoferuje nam wiele więcej nowoczesnych funkcji sportowych. Stanie się osobistym asystentem badającym puls czy natlenienie krwi swojego użytkownika. Policzy też kroki, pokonany dystans oraz spalone kalorie. Zegarek smart z barometrem dysponuje najczęściej dedykowanymi trybami sportowymi, dlatego może w bardzo kompleksowy sposób wspierać treningi i zapewniać większe bezpieczeństwo miłośnikom sportów ekstremalnych. Funkcja barometru w smartwatchach bywa łączona z funkcją kompasu, który również świetnie sprawdza się w trakcie żeglugi oraz górskich wycieczek. 

Jaki zegarek z barometrem wybrać?

W ofercie sklepu Swiss znajdziesz przede wszystkim zegarki z barometrem typu smart. Proponujemy naszym klientom modele najlepiej rozpoznawalnych marek, cenionych za swoją jakość wykonania, funkcjonalność i bezawaryjność. Wybierając zegarek z barometrem, warto postawić na produkt o odpowiedniej klasie szczelności. Ponieważ takie urządzenie wykorzystywane jest w trudnych warunkach, dobrze aby było odporne na wstrząsy i zanurzenie w wodzie. Poza tym, nie można zapominać także o designie i wygodzie noszenia, dlatego w naszym asortymencie dostępne są zarówno zegarki z barometrem w typowo kobiecej, eleganckiej stylistyce, jak i męskie czasomierze w wariancie sportowym lub klasycznym.