WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM 1
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z automatycznym mechanizmem

Zegarki z mechanizmem automatycznym nie należą do najpopularniejszych, ale z pewnością można zaliczyć je do najbardziej efektownych. Charakteryzuje je elegancki, czasami niemal wręcz wytworny wygląd, choć nie brakuje też modelów nieco bardziej sportowych. Ze względu na zjawiskowe, mechaniczne wnętrze takich czasomierzy, wielu producentów decyduje się "odsłonić" zawartość zegarka na jego tarczy. Stąd wśród modeli z mechanizmem automatycznym możemy znaleźć zegarki, które na tarczy posiadają skomplikowany obraz różnej wielkości kół zębatych. To właśnie taki design sprawia, że o podobnych akcesoriach mówi się czasami "zegarki z duszą". 

Jak działają zegarki z mechanizmem automatycznym?

Mechanizm automatyczny w zegarkach przypomina naciąg mechaniczny. Również w tym przypadku czasomierz napędza bowiem powoli rozkręcająca się sprężyna, wytwarzająca energię wprawiającą w ruch koła zębate. Te zaś sterują wskazówkami na tarczy i pokazują nam aktualną godzinę. Zegarków z mechanizmem automatycznym nie musimy nakręcać jednak w tradycyjny sposób. Proces ten odbywa się automatycznie za sprawą zastosowanych balastów. Wystarczy, że nosimy zegarek i ruszamy ręką, na przykład chodząc lub gestykulując. Czasomierz samoczynnie wytwarza wtedy wystarczającą rezerwę chodu, aby działać w sposób ciągły, bez żadnych zakłóceń. 

Zegarki z mechanizmem automatycznym - dla kogo?

Zegarek z mechanizmem automatycznym sprawdza się przede wszystkim w trudnych warunkach, w których to inne mechanizmy okazują się mniej skuteczne, na przykład podczas dalekich wypraw górskich. Poza tym, warto podkreślić, że zegarek z takim mechanizmem nie potrzebuje baterii, dlatego też nie wymaga wymiany żadnego elementu zasilającego. Może działać zatem w każdych warunkach i to bezobsługowo, o ile tylko mamy go na swoim nadgarstku. Największą zaletą zegarków tego typu wydaje się jednak coś zupełnie innego, mianowicie ich wyjątkowy design, za sprawą którego czasomierze uznawane są za akcesoria wręcz luksusowe. Przeglądając różne kolekcje zegarków z mechanizmem automatycznym, nie sposób nie zauważyć, że wyróżnia je niespotykany wygląd. Takie zegarki mają swój charakter, przez niektórych nazywany nawet duszą. Świetnie sprawdzają się zatem w przypadku osób, które preferują wyjątkowe, klimatyczne dodatki, przyciągające uwagę. 

Jak wybrać zegarek z mechanizmem automatycznym?

Chociaż zegarki z mechanizmem automatycznym nie należą do najpopularniejszych, to ich wybór na rynku jest całkiem bogaty i zróżnicowany. Bez trudu powinniśmy znaleźć taki czasomierz, który będzie odpowiadał nam pod względem swojego rozmiaru, kształtu czy kolorystyki. Rozróżniamy zegarki z mechanizmem automatycznym wyposażone w metalową bransoletę i skórzany pasek, z kopertą okrągłą i kwadratową, w kolorze klasycznego srebra i wyszukanego złota. Oczywiście, zegarek z mechanizmem kwarcowym może wybrać dla siebie zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Modele damskie wyróżniają się smuklejszym designem, który lepiej leży na wąskim nadgarstku, natomiast modele męskie prezentują się solidnie i ponadczasowo. 

Zegarki z mechanizmem automatycznym w ofercie sklepu Swiss

Szukasz sprawdzonego, godnego zaufania zegarka z mechanizmem automatycznym? Wybierz jeden z modeli dostępnych w naszym sklepie. Posiadamy propozycje odpowiednie dla niej i dla niego, w wydaniu eleganckim i nieco bardziej casualowym. Dobierz egzemplarz, który lepiej wpisuje się w Twoje gusta i styl ubierania się, a akcesorium z pewnością doda Ci pewności siebie i podkreśli charakter Twoich stylizacji. 

123...»