Pieczołowicie dopracowane detale i troska o nawet najdrobniejsze szczegóły to klucz do sukcesu. Wiedzą o tym twórcy zegarków. Dlatego tak dużą wagę przykładają do odpowiedniego doboru typografii dla symboli widniejących na cyferblatach.

Pieczołowicie dopracowane detale i troska o nawet najdrobniejsze szczegóły to klucz do sukcesu. Wiedzą o tym twórcy zegarków. Dlatego tak dużą wagę przykładają do odpowiedniego doboru typografii dla symboli widniejących na cyferblatach.
Loty w kosmos czy zaawansowane wojskowe projekty… Inżynierowie marki Citizen od pół wieku inspirują się najbardziej przełomowymi zdobyczami techniki.
Pokojowy „wyścig zbrojeń”, jaki od lat oferują nam marki zegarkowe, w obecnych czasach jest prawdopodobnie najbardziej zaciekły.
W szkole podstawowej nauczono nas zapisywać cyfry rzymskie: I, II, III, IV… Dlatego spore zdziwienie może wywołać odnalezienie zegara, na którego tarczy po symbolu III widnieje IIII. Skąd wziął się taki zapis?
JEWELS to słowo, które niezwykle często występuje na tarczy zegarka lub na jego mechanizmie. Najczęściej są to cyfry: 15, 17 lub 21. Co oznacza ten zapis i jaki ma wpływ na nasz czasomierz?
Minimalne użycie motywów dekoracyjnych, maksymalna elegancja i styl. To najkrótszy opis kolekcji marki ELYSEE. Poznaj bliżej modele Zelos, odkryj, co mają wspólnego z grecką mitologią i wyścigami Formuły 1.
Roamer może kojarzyć się z męskimi liniami zegarków o klasycznym wyglądzie. Ale marka ta produkuje także zegarki przeznaczone dla kobiet, odznaczające się wyjątkowym charakterem.
Gdyby zegarki z kolekcji Navalus miały przybrać ludzką formę, byłyby facetami. Prawdziwymi facetami z krwi i kości. Czasomierze od Swiss Military Hanowa zostały zaprojektowane tak, by w pełni oddawać męskiego ducha.
Mechanizm zegarka to mały wszechświat ukryty w kopercie. Dzieło ludzkich rąk, niesamowite połączenie wielu precyzyjnie ustawionych elementów. Pozwól zahipnotyzować się widocznemu mechanizmowi Roamera.
Niewiele brakowało, a Gdańsk, Warszawa, Toruń byłyby światowymi ośrodkami sztuki zegarmistrzowskiej. Podobne aspiracje mieli wytwórcy z Anglii czy Niemiec...
Ostatni zegarek dostałem na komunię od chrzestnej. Był… fajny. Miał zmienne melodyjki i animację surfera. Ale minęło już dziesięć lat. Podstawówkę skończyłem dawno temu...
„Spójrz na zegarek”. Praktycznie każdy po usłyszeniu takiej komendy zerknie na swój lewy przegub. Dlaczego przyjęło się, że zegarek nosimy na lewej ręce? Czy zakładanie go na prawą jest błędem?