X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Co wybrać na grawer na zegarku?

Co wybrać na grawer na zegarku?

Zegarek to doskonały prezent niezależnie od okazji. Warto jednak zadbać, żeby miał on trochę indywidualnego charakteru. Aby zegarek stał się jedyny w swoim rodzaju, wystarczy dodać osobisty grawer. Mogą być to słowa, sentencje, ale też symbole, a nawet rysunek. Co wygrawerować? Kilka pomysłów i garść praktycznych wskazówek znajdziesz w tym wpisie!

Zegarek z grawerem na prezent to jest to!

O tym, że personalizowane prezenty cieszą najbardziej, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Kreatywne podarunki tworzone z myślą o konkretnej osobie są niepowtarzalne, a do tego często nawiązują do ważnych momentów życia. Pamiątkowy grawer jest niczym zatrzymanie na dłużej miłych wspomnień. Wystarczy spojrzeć na taki prezent, aby przywołać piękne chwile i jeszcze raz poczuć towarzyszące im emocje.

Zegarek z grawerem to więc zawsze dobry pomysł na prezent. Jednak warto pamiętać, że nie na każdym modelu wykonanie graweru jest technicznie możliwe. Ograniczeniem może być materiał koperty oraz zbyt mała ilość miejsca na napis. Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając zegarek na prezent? Podpowiadamy w dalszej części wpisu. Pokażemy też kilka zegarków idealnych do grawerowania.

Co i gdzie da się wygrawerować na zegarku?

Zacznijmy od podstawowej kwestii: czy na każdym zegarku da się wykonać grawer? Otóż nie, grawer wykonuje się na metalowych elementach, a w praktyce zazwyczaj na deklu, czyli spodniej części koperty. Przy czym dekiel powinien być okrągły, pełny i stalowy. Jeśli jest wykonany z tworzywa sztucznego lub całkowicie przeszklony grawerowanie nie wchodzi w grę.

Drugim kluczowym warunkiem jest wystarczająca ilość wolnego miejsca na grawerowanie. Na deklu zegarka producenci standardowo podają informacje techniczne o danym modelu, m.in. numer referencyjny, materiał koperty, klasę wodoszczelności. Gdy takich informacji naniesionych już przez producenta jest dużo, problemem może być brak wystarczającej przestrzeni. W efekcie istnieje ryzyko, że grawer będzie nieczytelny lub mało estetyczny.

Pozostaje jeszcze pytanie: co wygrawerować? Pod kątem technicznym możliwości grawerowania są dziś naprawdę duże. Grawerem może być napis – np. dedykacja, cytat, sentencja czy po prostu kilka ciepłych słów od siebie. Jednak to zaledwie jedna z możliwości, bo równie dobrze można wygrawerować symbole, a nawet rysunek. Tutaj ogranicza Cię jedynie wyobraźnia oraz liczba znaków: tekst nie powinien być dłuższy niż 35 znaków. W zależności od modelu zegarka graweruje się najczęściej w układzie równoległym albo po okręgu. Ważne, aby grawer nie nachodził na informacje od producenta, a całość robiła estetyczne wrażenie.

Ślub, urodziny, awans – jakie okazje warto upamiętnić grawerem na zegarku?

Każdego dnia jest dobra okazja, aby sprawić radość tym, których kochamy, jednak są dni szczególnie wyjątkowe. Urodziny, ślub, rocznice, zawodowe i osobiste sukcesy – te duże i te małe – to wszystko momenty, które warto świętować i w szczególny sposób upamiętnić. Zegarek z grawerem to także dobry pomysł na prezent z okazji ukończenia studiów, zdania ważnego egzaminu albo np. w podziękowaniu za współpracę.

Dedykacja na zegarku może zawierać imię, datę, nawiązywać do konkretnej okazji, jednak może też być prosta, np. taka:

 • Dla Pati od całej rodzinki

 • Najlepszej przyjaciółce – najlepsza przyjaciółka

 • Dla najlepszego brata na świecie – siostra

Grawerunek może mieć formę bardziej formalną bądź luźniejszą. W tym drugim przypadku może zawierać pseudonimy czy żartobliwe określenia mające znaczenie dla Ciebie i obdarowanej osoby.

Zegarek z dedykacją to także jeden z ciekawszych pomysłów na prezent ślubny dla przyjaciół. Nowożeńcom warto podarować komplet zegarków dla par, czyli damski i męski zegarek z tej samej kolekcji, utrzymane w spójnej stylistyce. Takie rozwiązanie oferuje wiele prestiżowych marek, m.in. Festina, Roamer, Bering czy Citizen. Grawerem ślubnym mogą być klasycznie imiona i data ślubu, ale też romantyczne sentencje albo symbole. Dużą popularnością cieszą się także dwa różne napisy, które dopiero po złożeniu tworzą całość. W ten sposób da się wygrawerować nawet nieco dłuższą sentencję. Na jednym zegarku grawerujemy wtedy początek tekstu, na drugim jego zakończenie.

Czy sentencje i cytaty to dobry pomysł na grawer?

Zdecydowanie! Romantyczne sentencje, filozoficzne maksymy i cytaty są zawsze mile widziane. Tak naprawdę nie istnieją żadne uniwersalne zasady na temat tego, jak „powinien” wyglądać grawer. Warto jednak zadbać, aby miał on trochę charakteru osoby, której zamierzamy zegarek podarować. Najczęściej wybierane i najbardziej popularne sentencje na zegarkach to te związane z czasem, np.: Bądź Panią/Panem swojego czasu, Carpe diem, Spiesz się powoli, Szczęśliwi czasu nie liczą – więc noś go tylko dla ozdoby.

Gdy szykujesz prezent dla drugiej połówki, osobisty grawer może wyglądać np. tak:

 • Niech odmierza same szczęśliwe chwile

 • Zawsze jesteś w samą porę

 • Jesteśmy wieczni i nieskończeni jak czas

 • Z Tobą zawsze mi po drodze

Wszelkiego rodzaju romantyczne sentencje, cytaty z książek, filmów, ulubionych piosenek też będą tutaj jak znalazł.

W wyborze tekstu ogranicza Cię jedynie inwencja twórcza i liczba znaków. Jak już wspomnieliśmy powyżej, sentencja powinna być raczej krótka (maksymalnie 35 znaków). W przypadku zbyt długiego cytatu istnieje ryzyko, że całość się nie zmieści albo będzie mało czytelna.

Zegarek z grawerem dla bliskiej kobiety – nasze propozycje

Zegarek z dedykacją podarowany ukochanej, mamie, siostrze, córce, przyjaciółce czy innej bliskiej sercu kobiecie zyskuje nową wartość pełną znaczeń i pozytywnych emocji. Oto kilka modeli zegarków damskich idealnych na prezent.

Damski zegarek Torii Sakura L34LS.AL

Mniej znaczy lepiej, a piękno tkwi w detalach: to filozofia, która spaja wszystkie projekty japońskiej marki Torii. Zegarek damski Torii Sakura L34LS.AL – minimalistyczny, w odcieniu różowego złota – spodoba się kobietom zakochanym w ponadczasowych dodatkach. Kopertę oraz bransoletę mesh wykonano ze stali szlachetnej. Bransoleta mesh bardzo dobrze dopasowuje się do nadgarstka, a jej długość da się wygodnie regulować. Tarczę chroni odporne na stłuczenia szkło mineralne wzmocnione dodatkowo powłoką szafirową odporną na zarysowania.

L34LS.AL

Damski zegarek Torii Kiri B38AS.AB

Kolejny przykład tego, że w prostocie tkwi wielka siła. Damski zegarek Torii Kiri B38AS.AB jest minimalistyczny, jednak ma w sobie coś nieoczywistego. Powiedzielibyśmy nawet – awangardowego. Czarna koperta od razu wpada w oko. Fantastycznie łączy się z szarą bransoletą mesh i równie szarym cyferblatem. Na tarczy umieszczono proste liniowe indeksy i... to właściwie już wszystko. Jedynym ozdobnikiem jest tutaj szlif słoneczny. Prosty, lecz nadzwyczaj efektowny dekor, dzięki któremu cyferblat nabiera głębi, a w świetle subtelnie się mieni.

Kopertę, dekiel i bransoletę wykonano ze stali szlachetnej. Tarczę chroni szkło mineralne z powłoką szafirową. Czas odmierza mechanizm kwarcowy zasilany baterią.

B38AS.AB

Damski zegarek Bering Classic 14129-333

Projekty marki Bering to ukłon w stronę skandynawskiej prostoty. Forma wynika tu z funkcji, a jakość materiałów, staranne wykonanie i wygoda mają równie duże znaczenie, jak samo wzornictwo. Bering Classic 14129-333 to monochromatyczny projekt, który zwraca uwagę zabawą proporcjami. Zgrabną kopertę zawieszono na względnie szerokiej bransolecie mesh. Całość utrzymano w ciepłym złotym odcieniu. Na tarczy mamy liniowe indeksy, na dwunastej – logo marki. Cyferblat ozdobiono szlifem słonecznym. Zegarek jest subtelny, jednak z powodzeniem zastąpi bransoletkę.

14129-333

Jaki zegarek z grawerem wybrać dla mężczyzny?

Ponadczasowy, uniwersalny, pasujący do wielu stylizacji, ale też funkcjonalny. W kwestii designu nie warto szukać kompromisów. W kwestii jakości – też nie. Wodoszczelna, stalowa koperta, precyzyjny mechanizm kwarcowy albo automatyczny, odporne na stłuczenia szkło mineralne to dobry wybór. Taki zegarek będzie pamiątką na długie lata. Jakie modele szczególnie polecamy?

Męski zegarek Torii Daichi S45BL.BS

Czarny skórzany pasek – prosty, bez dodatkowych przeszyć. Do tego stalowa koperta, a pod szkłem czarna tarcza z liniowymi indeksami. Czas odmierza precyzyjny japoński mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Szkło mineralne na tarczy pokryto dodatkowo powłoką szafirową odporną na zarysowania. Torii Daichi S45BL.BS to zegarek praktyczny, bo naprawdę uniwersalny. Pasuje zarówno do casualowych, jak i biznesowych stylizacji.

S45BL.BS

Męski zegarek Zeppelin Atlantic 8466-3

Brąz, stal i granat to kolorystyczne trio doskonałe. Taki właśnie jest zegarek Zeppelin Atlantic 8466-3 – doskonały w każdym detalu. Na tarczy umieszczono mocne szkło mineralne, w stalowej kopercie: mechanizm automatyczny. Zegarek napędza się samoistnie podczas noszenia. W razie potrzeby można też nakręcić go ręcznie przy pomocy koronki. Od spodu koperty efektowny dekor – częściowo przeszklony dekiel, przez który można podejrzeć pracę mechanizmu. Stalowa część dekla jest jednak wystarczająco szeroka, aby bez problemu zmieścić grawer.

8466-3

Zapisz to, co dla Ciebie ważne. Grawer na własnym zegarku

Zegarek z grawerem to również świetny pomysł na prezent dla siebie. W ten prosty sposób możesz zapisać w zegarku to, co dla Ciebie ważne. Czy będzie to filozoficzna sentencja, jedna z własnych refleksji, czy alternatywny, pomysłowy tekst oddający Twoje spojrzenie na życie, o tym zdecydujesz już sam(a). A może róża wiatrów? Współrzędne geograficzne konkretnego miejsca? Albo autorski rysunek? Też idealnie! Wszystko, co w jakiś sposób wyraża Ciebie, się tutaj sprawdzi.

Ile kosztuje wygrawerowanie dedykacji na zegarku?

Koszt grawerowania może różnić się w zależności od wybranego sklepu. Część sklepów w ogóle nie oferuje takiej usługi. Są i takie, gdzie cena graweru uzależniona jest od ceny zegarka. Ile kosztuje grawerowanie w SWISS? Zamawiając zegarek za minimum 300 złotych, usługę grawerowania otrzymujesz gratis. W przypadku zegarków tańszych oraz modeli z oferty wyprzedażowej cena graweru wynosi 60 złotych.

Aby zamówić dedykację, dodaj wybrany zegarek do koszyka, a następnie zaznacz opcję Grawerowanie. Teraz zdecyduj się na jedną z dostępnych czcionek oraz wpisz w okienko tekst. Na realizację Twojego zamówienia potrzebujemy 7 dni roboczych. Zegarki z grawerem objęte są standardową gwarancją – tak samo jak egzemplarze bez dedykacji. Nie podlegają jednak zwrotowi ani wymianie.

Zrób wyjątkowy prezent sobie lub komuś bliskiemu razem ze SWISS!

Zegarek z grawerem to fantastyczny prezent dla bliskiej osoby, jak również dla siebie. Przemyśl więc na spokojnie, co chcesz wygrawerować, a po więcej zegarkowych inspiracji zajrzyj do SWISS. Zastanawiasz się, czy na wybranym modelu jest wystarczająco dużo miejsca na Twoją dedykację? Chcesz zamówić niestandardowy grawer, np. symbol albo grafikę? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością Ci doradzimy.