WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z krokomierzem

Zegarki krokomierze łączą w sobie funkcję czasomierzy i krokomierzy, co zdecydowanie zwiększa ich użyteczność. Prosty krokomierz liczy kroki za pomocą mechanizmu z wahadełkiem. Machanie ręką przy chodzeniu wprawia w ruch również wahadełko, a to pozwala na zliczanie każdego kroku. Taki system nie jest jednak nieomylny, bo przecież ręką możemy ruszać również na siedząco. Z tego względu dobry zegarek z krokomierzem wykorzystuje również inne elementy swojej konstrukcji, jak chociażby akcelerometr i żyroskop, który analizuje ruch ręki w wielu płaszczyznach, zwiększając precyzję pomiaru. Istnieją także zegarki krokomierze, które dodatkowo korzystają przy liczeniu kroków z modułu GPS. 

Po co wybierać zegarek z krokomierzem?

Umiarkowana aktywność fizyczna to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Eksperci zalecają nam wykonywać co najmniej 10 000 kroków dziennie, aby czuć się dobrze i zminimalizować ryzyko rozwoju niektórych chorób, zwłaszcza otyłości. Zegarek i krokomierz mają pomagać nam motywować się do takiej aktywności. Wiele osób kupuje je najpierw po to, aby skontrolować swoją kondycję i przekonać się, ile kroków wykonują średnio każdego dnia. Warto wspomnieć też, że od zegarka z krokomierzem zaczynają także sportowcy. Najpierw krokomierz służy spacerom, które z czasem zaczynają się wydłużać, aż wreszcie przechodzą w długodystansowe biegi. Dobry zegarek z krokomierzem nie tylko policzy za nas kroki, ale również poinformuje o tym, czy wykonaliśmy już dzienną normę - pogratuluje nam i zachęci do utrzymania aktywności na tym samym poziomie. 

Zegarki krokomierze czyli smartwatche sportowe - co jeszcze oferują?

Zegarek i krokomierz to na tyle zgrana para, że większość producentów smartwatchy nie rozdziela ich niezależnie od budowy, stylu czy przeznaczenia takiego akcesorium. Krokomierz stanowi funkcję podstawową, wręcz standardową. Pojawia się zatem w każdym zegarku typu smart. Obok krokomierza, smartwatch może oferować również pomiar pulsu, pomiar saturacji czy licznik spalonych kalorii. Wiele sportowych zegarków z krokomierzem dysponuje także zaawansowanymi trybami pracy sportowej, które zastępują swoją funkcjonalnością osobistego trenera. Jeśli urządzenie dodatkowo łączy się z telefonem za pomocą aplikacji, pozwala analizować nie tylko liczbę wykonanych każdego dnia kroków, ale również intensywność wykonywanych treningów czy poziom wydolności organizmu. 

Jak wybrać dobry zegarek z krokomierzem?

W ofercie sklepu Swiss znajdziesz zegarki krokomierze najlepszych producentów, w szerokim przedziale cenowym. Możesz z łatwością przefiltrować asortyment, określając, jaki kształt i wielkość koperty preferujesz, a także na jakim pasku zegarek chcesz nosić. Nasze zegarki z krokomierzami są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem ceny, jak i zaawansowania. Znajdziesz tu i prostsze modele o podstawowej funkcjonalności, i modele zegarków sportowych bardzo zaawansowanych, idealne dla sportowców. Wybierając dla siebie zegarek i krokomierz, zwróć uwagę zarówno na możliwości urządzenia, jak i na jego design. Dopasuj zegarek do swojego stylu ubierania się, aby czasomierz stał się dodatkiem jak najbardziej uniwersalnym. Zegarki z krokomierzem to urządzenia z dotykowym ekranem, dlatego ich obsługa nie będzie stanowiła problemu. Taki model smartwatcha świetnie sprawdzi się też jako prezent dla bliskiej osoby - zarówno dla pasjonata wszelkich aktywności fizycznych, jak i dla kogoś, kto chciałby zadbać o swoją kondycję, zdrowie i samopoczucie.