WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki z fazami księżyca

Zegarek to precyzyjne narzędzie do odmierzania czasu, lecz nie tylko. Modele z dodatkowymi elementami mogą pomóc nam odmierzać zarówno sekundy, minuty i godziny, jak i dni, dni tygodnia, lata, a także fazy księżyca. Takie czasomierze wyróżniają się zarówno niebanalnym designem, jak i praktycznymi walorami. Z pewnością skorzysta z nich każda osoba, która żyje w zgodzie z naturą i nie ignoruje wpływu ciał niebieskich na nasze samopoczucie. Mechanizm działania zegarka z fazami księżyca jest bardzo prosty. Wystarczy ustawić urządzenie tak, aby ukazywało księżyc w pełni, a następnie odliczyć dni od ostatniej pełni Księżyca. Procedura ta może różnić się nieznacznie w poszczególnych modelach zegarków. Zawsze jednak aktualna faza w sprawnie działającym zegarku obrazowana będzie jako estetyczny rysunek Srebrnego Globu. Łatwo jest więc rozpoznać na tarczy zegarka Nów, Pełnię i obie Kwadry.

Po co wybierać zegarek z fazą księżyca?

W naszej cywilizacji rola wędrującego po niebie księżyca nie jest doceniana w takim stopniu, jak na przykład w kulturze chińskiej. Niemniej jednak nie możemy zaprzeczać, że księżyc jako ciało niebieskie ma wpływ między innymi na przypływy i odpływy, a ponieważ ciało człowieka składa się w głównej mierze z wody, wiele osób przypuszcza, że fazy księżyca mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wiedząc co nieco o wpływie pełni czy nowiu na nasz organizm możemy lepiej planować swój czas. Zegarek z fazą księżyca pozwoli nam uważnie kontrolować aktualne położenie tego ciała niebieskiego i dostosować do niego swoje zamiary tak, aby unikać nieprzyjemności i zwiększać efektywność swoich działań. Fazy księżyca mogą powodować bezsenność czy migrenowe bóle głowy, czasem sprzyjają podejmowaniu decyzji, a czasem powinny odwieźć nas od podejmowania ważnych kroków. Jeśli więc nie ignorujemy tego, jak księżyc może na nas oddziaływać, możemy wyposażyć się z zegarek z fazą księżyca i na bieżąco śledzić jego cykliczne przemiany.

Czym wyróżnia się zegarek z fazami księżyca?

Zegarki z fazami księżyca poza dodatkową funkcją monitorowania Srebrnego Globu na tle innych czasomierzy klasycznych wyróżniają się również niebanalnym designem. Tarcza takiego zegarka posiada szczególny dodatkowy element prezentujący bardzo efektowny obraz księżyca w pełni, w nowiu lub w jednej z dwóch kwadr. Piękny księżycowy obrazek dodaje tarczy zegarka szczególnego szyku. Często wygląda on zatem bardziej zjawiskowo i subtelniej niż zegarki z tarczą zdobioną kryształkami. Jest też wyjątkowy z uwagi na mniejszą popularność.

Zegarki z fazami księżyca w sklepie Swiss

Idealny zegarek z fazą księżyca w ofercie sklepu Swiss może znaleźć dla siebie zarówno każda kobieta, jak i każdy mężczyzna. Proponujemy naszym klientom modele najlepszych producentów, znanych ze swojej precyzji i wysokiego kunsztu wykonania czasomierzy tradycyjnych. Aby wybrać najlepszy zegarek z fazami księżyca, należy zdecydować się na określony mechanizm, materiał paska oraz wielkość i grubość koperty. W ofercie naszego sklepu znajdziesz proste i wygodne czasomierze na skórzanym pasku, odpowiednie do codziennych stylizacji, a także eleganckie zegarki na biżuteryjnej bransolecie, które pięknie prezentują się jako dodatek do wizytowej kreacji. Jeśli szukasz czytelnego zegarka z fazami księżyca, zwróć uwagę na ilość subtarczy oraz kontrast pomiędzy poszczególnymi elementami. Zbyt duża ilość funkcji w klasycznym zegarku czasami okazuje się kłopotliwa, a innym razem nadaje czasomierzowy niezwykły charakter.