WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki Certina

Certina – znak wytrzymałości i niezawodności

Firma swoją działalność rozpoczęła w 1888 roku. Założyli ją bracia Adolf i Alfred Kurth w miejscowości Granges w Szwajcarii. Początkowo firma zajmowała się produkcją mechanizmów i podzespołów by bardzo szybko rozrosnąć się i rozpocząć produkcję całych zegarków. W tamtych czasach popyt na zegarki i ich podzespoły był tak duży, że firma nie musiała martwić się o brak klientów. Od 1906 roku zegarki nosiły sygnature Grana – od nazwy miejscowości. Od początku istnienia firmy jej motto brzmiało - jakość za umiarkowaną cenę. Od samego początku produkcji zegarków Certina głównym założeniem braci była najwyższa jakość i trwałość. Firma jako jedna z pierwszych produkowała zegarki naręczne dla kobiet. W 1906 roku zegarki Certina dostały nagrodę na targach w Mediolanie, w 1910 w Brukseli oraz w 1914 w Bernie.

Certina rozpoczęła w 1936 roku produkcję własnych innowacyjnych mechanizmów do cyfrowych zegarków mechanicznych. Nazwę Certina nadano firmie w 1938 roku na pięćdziesięciu lecie firmy. Dziś nazwa jest znana  na całym świecie. W 1948 roku Certina otworzyła swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo w Niemczech, był to początek ich międzynarodowej kariery.

Zegarki Certina – precyzja i nowoczesność

W późnych latach XX wieku kreatywny duch synów Alfreda Kurtha - Erwina i Hansa zainspirował Certine do zwyciężonej pracy. W 1959 roku powstał Double Security znane pod skróconą nazwą "DS", który stanowił od tamtej chwili znak rozpoznawczy zegarków Certina. Na nowoczesny  system składa się zabezpieczenie mechanizmu przed czynnikami zewnętrznymi - wzmocniona koperta, szafirowe szkło zegarka i specjalne uszczelki szkła, dekla oraz koronki. Na tamte czasy było to uznawane jako szczyt technologiczny w produkcji zegarków.

Zegarki Certina by udowodnić swoją niezawodność nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach towarzyszyła w 1960 roku w wyprawie na Dhaulagiri szczyt o wysokości 8222 m n.p.m. W 1961 roku został zaprezentowany model Blue Ribbon posiadający ultra płaski mechanizm automatyczny. W 1968 roku powstał zegarek Certina testowany przez US Marines. W 1970 roku zegarek Certina testowało samo NASA. Certina  Biostar była pierwszm w historii zegarkiem pokazującym biorytm człowieka. Zegarki Certina to znak niezawodności i wytrzymałości czego dowodem miały być wszystkie przeprowadzone na nich testy przez jednostki społecznie poważane.

Certina zegarki dla prawdziwych sportowców

Gdy na rynku pojawiły się zegarki z nowym mechanizmem kwarcowym wszystkie dotychczas produkujące zegarki firmy musiały przystosować się do nowych warunków pracy. Certina stworzyła konsorcjum. Na czele grupy inwestorów stał Nicolas G. Hayek. Dziś firma znana jest na całym świecie pod nazwą The Swatch Group Inc. W 1999 roku Certina stała się w tej grupie  marką, która produkuje zegarki  sportowe. Zegarki Certina wyrobiły sobie w tamtych czasach opinie bardzo dobrego produktu w dobrej cenie. Firma swoją siedzibę posiada w Szwajcarii – kraju, który słynie z produkcji zegarków.

 

Zegarki Certina słyną również ze wspierania znanych na całym świecie sportowców Muhammad Ali, Mike Doohan, Alex Crivillé czy Robert Kubica. Ten ostatni znany jest również jako ambasador marki Certina. Zegarki Certina to rówiez Oficjalny Partner  zespołu Sauber F1 od 2005 roku. Z roku na rok podejmuje nowe kontakty w świecie sportu co skutkuje jeszcze większym rozwojem marki.

W swoich kolekcjach Certina stawia na zegarki typowo sportowe, ale możemy również znaleźć modele klasyczne, które napędzane są szwajcarskimi mechanizmami kwarcowymi,do tego charakteryzuje wysoka wodoszczelność oraz podwójne zabezpieczenie DS. Certina to marka, której każdy może zaufać.  

 

Przepraszamy, aktualnie brak produktów w tej kategorii.