X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Wznieś się na wyżyny z marką Junkers!

Wznieś się na wyżyny z marką Junkers!

Każdy powinien mieć swoją pasję, świat, do którego się ucieka. Czasem pasja staje się całym życiem i pozwala wnieść swój wkład w rozwój cywilizacji. Poznaj historię pilotów, którzy z pomocą zegarków Junkers dokonali niemożliwego!

Historia marki

Marka Junkers od zawsze wiązała się z podniebnymi podróżami. Jest duchowym spadkobiercą Hugo Junkersa, genialnego konstruktora i twórcy pierwszego samolotu w całości wykonanego z metalu. Zegarki tego producenta od lat są oficjalnymi czasomierzami pilotów jednych z najlepszych linii lotniczych świata, Lufthansy. To także partner projektu Mountain Wave, prowadzonego od 20 lat cyklu badań nad falami grawitacyjnymi i turbulencjami. Opierając się na badaniach prowadzonych przez najlepszych pilotów szybowców projekt dostarcza wiedzy niezbędnej do poprawy bezpieczeństwa lotów i szkolenia pilotażowego.

Projekt wysokich lotów

Jednym z dwóch założycieli projektu MWP jest Klaus Ohlmann, światowej sławy pilot szybowców i zdobywca kilkudziesięciu rekordów. W 2014 roku wraz z drugim pilotem, Jona Keimerem podjęli się wyzwania, na jakie nikt dotąd się nie zdobył…

Postanowili odbyć pierwszy w historii przelot szybowcem nad Mount Everest.

Nie robili tego wyłącznie ze sportowo-rywalizacyjnych pobudek – zgodnie z misją projektu MWP pragnęli mieć swój wkład w rozwój aero-nauki. Dodatkowo, dzięki zainstalowaniu na poszyciu swojej maszyny specjalistycznego sprzętu dokonali pomiarów 3D ukształtowania powierzchni góry, które pomogły między innymi w wyznaczeniu nowych tras ratunkowych dla wspinaczy. 

Sprzęt dla najtwardszych

Cała wyprawa wymagała perfekcyjnego przygotowania, najlepszej załogi i przede wszystkim: odpowiedniego sprzętu.

Nepalskie lotnisko będące praktycznie kawałkiem ziemi, temperatury dochodzące do poziomu -46oC, wysokości sięgające 9 km n.p.m. i zabójcze ciśnienie – z takimi utrudnieniami przyszło się zmierzyć uczestnikom projektu MWP.

Niezastąpiona w trakcie wyprawy okazała się opcja chronografu, w jaką projektanci wyposażyli zegarki Junkers. Tworząc linię męskich czasomierzy MWP projektanci starali się zapewnić jak największa dokładność pomiarów. Dbając o techniczną stronę, nie zapomnieli o atrakcyjnym i bardzo męskim designie. W nowoczesnym, technologicznym wydaniu złożyli hołd klasyce. 

junkers 

Teraz mogą znaleźć się na Twoim nadgarstku!

Linia MWP składa się z 8 modeli upamiętniających niezwykły wyczyn dwójki pilotów. Wyposażone są w granatowe, skórzane paski lub stalowe bransolety. Ich okrągłe koperty (40 mm) kryją w sobie granatowe tarcze. W zamyśle projektantów mają one oddawać kolor nieba, którego zdaje się dotykać najwyższy szczyt świata. Na tarczach znajdziemy logo marki Junkers, akcji MWP oraz delikatny zarys szybowca opatrzony podpisem Mount Everest Soaring Over. Cyferblat składa się z wyraźnych, białych indeksów godzinowych, podziałki sekundowej, a także datownika.
Design utrzymany jest w szlachetnych odcieniach czerni, bieli, granatu i srebra przełamanego czerwonymi akcentami na wskazówkach.

Te perfekcyjne, męskie zegarki czekają na Ciebie w butikach SWISS, a tu znajdziesz zapis video niesamowitego wyczynu załogi szybowca:

https://www.youtube.com/watch?v=HziXPKFpLu4&t=25s!