X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Tony Stark style – okulary, zegarek i... garnitur wymieniany na zbroję

Tony Stark style – okulary, zegarek i... garnitur wymieniany na zbroję

 

Tony Stark – członek i założyciel Avengers. Jako Iron Man walczy ze złem dzięki własnoręcznie wykonanym i zaprojektowanym zbrojom naszpikowanym nowymi technologiami. Jakie ubrania i dodatki wybiera, kiedy nie nosi swojej zbroi? Poznaj Tony Stark style!

Iron Man – Tony Stark poza zbroją

Iron Man kojarzony jest przede wszystkim z zaprojektowanymi i stworzonymi przez siebie zbrojami, które pozwalają mu pokonywać wrogów. Dają mu one nadludzką siłę, zdolność latania, a także odporność na atak ze strony wrogów. Wydawałoby się, że nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby zamieniać takiego pancerza na żaden inny strój. A jednak. Jak wyglądał Tony Stark, kiedy nie walczył ze złem?

 

Iron Man w codziennym życiu raczej nie wybiera klasycznej elegancji. Mimo że często widywany jest w garniturach, marynarkach i koszulach, w jego stroju zawsze można dostrzec jakiś szczegół, który sprawia, że jego stylowi daleko do zachowawczej klasyki. Bohater często wybiera kontrastowe połączenia, jak na przykład czerń i czerwień. Nawet jeśli na ekranie widzimy go ubranego w dobrze skrojony grafitowy garnitur z kamizelką oraz białą koszulę, to bordowy krawat z połyskującego materiału skutecznie przełamuje klasyczny charakter stylizacji.

Tony Stark – okulary i zegarek, czyli jakie dodatki nosił filmowy bohater?

Jakie dodatki nosi Tony Stark? Okulary, z których słynie to półtransparentne szkła w różnych kolorach – czerwonym, filetowym, czy niebieskim, przez które doskonale widać oczy superbohatera. W żadnym z filmów nie można zobaczyć go w ciemnych, całkowicie kryjących okularach przeciwsłonecznych. Jest jeszcze jeden model, z którym kojarzony jest Tony Stark. Okulary te po raz pierwszy pojawiają się w filmie Avengers: Wojna bez granic i stworzone są przez samego Tony’ego Starka. Wyposażone są w technologię E.D.I.T.H (Even Dead, I'm The Hero), czyli sztuczną inteligencję umożliwiającą m.in. wykrywanie zagrożeń oraz rozpoznawanie osób w pobliżu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Tony Stark (@anthonyedwardstark__)

 

Na ręce Tony’ego Starka oprócz zegarka, który płynnie zamienia się w rękawicę Iron Mana, można dostrzec kilka innych modeli. Model, który najczęściej widywany jest na nadgarstku bohatera, to Jaeger-LeCoultre AMVOX3 Tourbillon GMT, warty około 70 000 $.

Robert Downey style – zegarki z premier filmów

Nie tylko Tony Stark ma słabość do zegarków. Pokaźną kolekcją czasomierzy może pochwalić się również odtwórca roli Iron Mana – Robert Downey Jr. Jego zbiory to różnorodne modele – od bardzo ekstrawaganckich do podstawowych i eleganckich egzemplarzy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Downey Jr. Official (@robertdowneyjr)

 

Robert Downey chętnie prezentuje zegarki ze swojej kolekcji na różnego rodzaju uroczystościach, m.in. na premierach filmowych. Podczas premiery filmu Avengers Endgame aktor pokazał nietuzinkowy model Urwerk UR-111C Black Cobra. To wyjątkowy zegarek z kolekcji limitowanej – wyprodukowano tylko 25 sztuk (z czego jedna należy do odtwórcy Iron Mana). Na premierze Avengers Infinity War aktor pokazał najprawdopodobniej najbardziej ekskluzywny oraz zaawansowany technologicznie i… cenowo czasomierz ze swojej kolekcji. Mowa o zegarku Greubel Forsey GMT Tourbillon, wartym około 600 000 $. Robert Downey, promując jedną z części filmów o Iron Manie, pojawił się na premierze w zegarku Jaeger-LeCoultre AMVOX3, czyli takim samym, jaki można zobaczyć na nadgarstku Tony’ego Starka na wielkim ekranie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Downey Jr. Official (@robertdowneyjr)

Zegarki Tony Stark style

Jak widać, zarówno Tony Stark, jak i sam Robert Downey Jr mają słabość do ekskluzywnych i zaawansowanych technologicznie czasomierzy. Dziś chcielibyśmy zaprezentować 3 modele zegarków, które ceną zdecydowanie nie dorównują tym noszonym przez bohaterów, ale na nadgarstku prezentują się równie szykownie.

zegarki z filmów

Pierwszy model to Festina Timeless Chronograph 20264/1, zegarek kształtem nawiązujący do modelu marki Urwerk. To z jednej strony klasyczny, a z drugiej nietypowy ze względu na kształt i układ tarczy, model. Stalowa koperta zegarka osadzona jest na masywnej stalowej bransolecie. Tarcza zegarka wzbogacona została o 3 dodatkowe subtarcze, dzięki którym zegarek prezentuje się nietuzinkowo i ciekawie.

Drugi model, jaki chcielibyśmy zaprezentować, to Ingersoll The Regent I00301. To piękny i stylowy zegarek, który przyciąga spojrzenia ze względu na nietypowe połączenie kolorystyczne – intensywny niebieski i różowe złoto. Układ detali na tarczy przypomina nieco czasomierz Greubel Forsey. Widoczny skeleton to wyróżnik zegarka, który dodaje mu charakteru.

Ostatni model to Tommy Hilfiger Landon 1791529. Klasyczna tarcza oraz gruba czarna bransoleta tworzą sportowy model, który świetnie wpisuje się Iron Man style vs Robert Downey style. Zegarek jest wyposażony w datownik, tachymetr oraz tryb 24-godzinny – te elementy znacznie podnoszą funkcjonalność zegarka. Oryginalnym elementem, który wyróżnia się na tle czarnej tarczy,  jest logo marki oraz niebieska wskazówka sekundnika.

zegarki z filmów

Zegarki z filmów to prawdziwy temat rzeka. Istnieje wiele kultowych modeli, które jednoznacznie kojarzone są z bohaterami ze srebrnego ekranu. Dziś miałeś okazję poznać Iron Man style. Jeśli spodobały Ci się zegarki z filmów (oraz te z premier filmowych, noszone przez Roberta Downey’a), sprawdź modele rodem z Hollywood.