X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Bransoletka i zegarek – jak nosić je na tym samym nadgarstku? Wskazówki

Bransoletka i zegarek – jak nosić je na tym samym nadgarstku? Wskazówki

Zegarki bywają dziś tak ozdobne, że często zastępują po prostu biżuterię. Mimo to moda na łączenie ich z dodatkowymi ozdobnymi elementami trwa w najlepsze. Nawet posiadając bardzo wyszukany czasomierz, nie trzeba bowiem rezygnować z ulubionych świecidełek. Bransoletka i zegarek – jak nosić taki zestaw, by stworzyć doskonałą kompozycję? Opisujemy najpopularniejsze błędy i wyjaśniamy jak ich uniknąć.

Jak nosić zegarek damski z bransoletą? Unikaj tych grubych i stalowych!

Zanim przejdziemy do połączenia zegarka z dodatkowymi bransoletkami na ręce, należy zwrócić uwagę, że sam zegarek zamiast paska może mieć właśnie bransoletę. Jak nosić zegarek damski na bransolecie? Podczas gdy te grube i stalowe bransolety cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn – uznawane są bowiem za eleganckie, szykowne i... męskie(!) uzupełnienie stylizacji – to w przypadku kobiet taka bransoleta będzie zdecydowanie wadą. Dlaczego? Bo doda ciężkości nie tylko nadgarstkowi, ale także całemu outfitowi.

Zatem jak nosić zegarek damski z bransoletą, a nie paskiem? Postaw na bransoletę o drobnych oczkach, dzięki czemu Twój nadgarstek będzie wyglądał zgrabnie. Zegarek z bransoletą (jako ozdoba) powinien rzucać się w oczy, ale nie może przytłaczać całego stroju – chyba nie chcesz by był to jedyny element, na który Twoi znajomi zwrócą uwagę?

zegarek na bransolecie

Nie zapomnij także, że bransoleta nie może być ani za ciasna, ani za swobodna – zwróć więc uwagę z jakiego materiału jest wykonana. Przykładowo te koralikowe są uniwersalne i możesz je na bieżąco regulować, ale już te metalowe, przesuwające się na nadgarstku, szybko się starzeją. Złota zasada brzmi: jeśli coś jest większe musi być dopasowane, jeśli lżejsze – może mieć nieco więcej swobody. Dobrze dopasowana bransoletka to taka, gdy jesteś w stanie przesunąć 1 lub 2 palce pod nią i swoim nadgarstkiem.

Bransoletka i zegarek – jak nosić je na tym samym nadgarstku? Nigdy nie zakładaj bransoletki na zegarku!

A co w przypadku osobnego połączenia, czyli na naszym nadgarstku znajdzie się i bransoletka i zegarek? Jak nosić je na tej samej ręce? Podstawowym błędem jest zakładanie bransoletek na zegarku (blisko łokcia) zamiast poniżej zegarka, czyli bliżej nadgarstka. Tylko takie założenie bransoletki (blisko dłoni) jest odpowiednie.

Pamiętaj jednak, że ta zasada sprawdza się w przypadku cienkich, delikatnych bransoletek – jednej lub większej ilości. Jeśli decydujesz się na masywną bransoletkę, szeroką niemal jak zegarek, a czasem nawet bardziej, wtedy koniecznie załóż ją powyżej zegarka. Gdy zrobisz odwrotnie – skrócisz sobie nadgarstek i dodasz swojej ręce ciężkości.

Jak nosić bransoletki z zegarkiem? Nie nakładaj zbyt wielu bransoletek do zegarka!

Czasem myśląc, że znamy zasady dotyczące tego, jak nosić bransoletki z zegarkiem i nie popełnimy żadnego błędu. Wiedzieć jednak, jakie bransoletki pasują do zegarka to nie to samo, co wiedzieć jak nosić bransoletki z zegarkiem na jednym nadgarstku. Już samo połączenie tych dwóch elementów to sporo, a co dopiero jeśli zestawimy nie dwa, a więcej elementów!

damski zegarek i bransoletka jak nosić

Co zrobić, aby elegancko i subtelnie prezentowały się na Twojej ręce bransoletka i zegarek? Jak nosić je, by równocześnie było Ci wygodnie? To proste – nosząc zegarek, nie przesadzaj już z liczbą bransoletek. Sam czasomierz bowiem zajmuje już sporo miejsca na nadgarstku, a dodając do niego coraz więcej biżuterii, sprawiamy, że ręka wygląda ciężko i rzeczywiście staje się również ciężka (pamiętaj też o noszeniu zegarka i bransoletek na ręce niewiodącej, czyli tej, której rzadziej używasz podczas codziennych czynności). Zegarek to również biżuteria i ważny element stroju, szkoda byłoby go więc przytłoczyć innymi dodatkami. Jeśli więc wybierzesz kilka bransoletek, to postaw na te cieńsze, jeśli chcesz założyć grubszą, to zdecyduj się tylko na jedną.

Jak nosić zegarek i bransoletkę? Tak, aby bransoletka nie porysowała Ci zegarka!

Jak nosić zegarek i bransoletkę? Nie tylko stylowo i modnie, ale również... bezpiecznie! Wybierając bransoletki mało kto zastanawia się nad materiałem, z którego są wykonane – bardziej zwracasz uwagę pewnie na ich kolor i wzór (do tego jeszcze dojdziemy!). A czy wiesz, że niektóre materiały bransoletek mogą podczas zwykłych codziennych czynności uszkodzić lub porysować tarczę zegarka?

Najbezpieczniejsze będą więc bransoletki materiałowe, sznurkowe, skórzane, ewentualnie z niewielkich koralików, a także te z materiałów szlachetnych. W tym ostatnim przypadku jednak zdecydowanie lepsze będą te cieńsze. Jeśli jednak bardzo chcesz założyć grubą i masywną bransoletkę, pamiętaj o odpowiednim jej dopasowaniu do nadgarstka, by nie zsuwała się z ręki w trakcie noszenia.

Bransoletka i zegarek – jak nosić, by wyglądać z klasą? Nie łącz srebra ze złotem!

Najbardziej popularne i ukochane przez wszystkich zegarki to te srebrne i te złote. Oczywiście dziś znajdziemy także szereg innych barw, ale spójrzmy na te najpopularniejsze. Jak nosić zegarek i bransoletkę pod względem kolorystycznym? Zdecydowanie należy wybrać bransoletkę o tym samym kolorze co zegarek. Ale nie wystarczy wyłącznie połączyć srebro ze srebrem i złoto ze złotem – tu chodzi także o odcień.

zegarek i bransoletka jak ich nie łączyć

Jeśli złoty zegarek stylizowany jest np. na zabytkowy i ma nieco „brudny” kolor, nie będzie wyglądał dobrze z nowoczesną złotą bransoletką, która lśni swoim blaskiem. Podobnie klasyczne żółte złoto zegarka nie pasuje do jasnozłotej bransoletki. To samo jest w przypadku srebra. Pamiętaj więc, aby dobierać bransoletki do zegarka o podobnym odcieniu tego samego koloru – także w przypadku wszelkich innych barw.

Jak nosić bransoletki z zegarkiem? Prostota jest w cenie

Bransoletka i zegarek – jak nosić to połączenie, by wyglądać z klasą i jednocześnie modnie? Nie bać się eksperymentować, ale zachować umiar. Prostota to klasyka sama w sobie, która nigdy nie wychodzi z mody. Połączenie biżuterii z czasomierzem pozwala nam wyrazić siebie i sprawia, że nasza stylizacja nie jest nudna. Jeśli jednak założysz bardzo ozdobny zegarek z grubą bransoletą, kamieniami czy misternymi zdobieniami, nie dobieraj już na siłę dodatkowych bransoletek – przesada nigdy nie wygląda dobrze, a ponadto może wpłynąć na postrzeganie Cię w otoczeniu.

Spójrz też na rodzaj zegarka, jaki masz na ręce. Nie łącz sportowych czasomierzy z bardzo eleganckimi bransoletkami – postaw raczej na rzemyki, koraliki i sznurki. Jeśli wybierasz szykowne zegarki, łącz je ze szlachetnymi materiałami jak srebro, złoto czy stal. Odrobinę inaczej wygląda to w przypadku mężczyzn – tu, jeśli decydujesz się na zegarek z bransoletą, nie dokładaj już w ogóle żadnych bransoletek. Gdy natomiast Twój czasomierz jest prosty, zawsze dobieraj do niego tradycyjne męskie materiały jak stal czy skóra (naturalna lub ekologiczna) w czerni i barwach ziemi. Takie bransoletki są uniwersalne. U mężczyzn jednak zdecydowanie bardziej zestawienie zegarków i bransoletek sprawdza się w casualowych stylizacjach – lepiej nie ryzykować tego połączenia ze strojem biznesowym.

jak nie powinni nosić mężczyźni zegarka i bransoletki

Styl bransoletki, a także jej barwa, powinna współgrać z zegarkiem. Ale nie tylko – na pierwszym miejscu zawsze jest Twoja osobowość i to, co chcesz wyrazić swoją stylizacją. A czy może być lepszy sposób wyrażania siebie niż dobieranie odpowiednich dodatków? Bo chociaż nazwa wskazuje, że to tylko „dodatek”, zdarza się, że to do tych zwykłych „dodatków”, dopasowujemy całą resztę.