WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki Tissot

Zegarek Tissot – bogata historia i najwyższa jakość

Działalność firmy Tissot można śledzić już od 1853 roku. W tamtym czasie Charles-Emile Tissot wraz z ojcem stworzyli swoją pierwszą wytwórnię zegarków. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w cztero piętrowej kamienicy zarazem rezydencji Tissotów W 1884 firma stworzyła pierwszy zegarek z  wychwytem kotwicowym, który otrzymał nagrodę w kategorii Chronometry Klasy B. W XIX wieku w firmie wytwarzano małe części do zegarków, małe części zamienne, narzędzia, klucze, a nawet spinki do krawatów. W roku 1908 Tissot otrzymał kolejną nagrodę za regulowania balansów. W 1911 firma podjęła się produkcji zegarków Tissot damskich na rękę. W 1916 roku firma przeszła prawdziwą rewolucję poprzez zatrudnienie bardziej wykwalifikowanego personelu oraz zakupienie nowoczesnych maszyn. W ciągu kolejnych czterech lat komponenty mechanizmu były całkowicie wymienne by dwa lata później firma wprowadziła do masowej produkcji koperty, które tak jak pozostałe części wytwarzane były w ich zakładach. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków Tissot tamtych lat to  charakterystycznych modeli „Banana”. Koperta tego zegarka została wygięta tak by dopasować się do ręki i to właśnie od charakterystycznego zakrzywienia wzięła się nazwa modelu. Tissot by dotrzeć do wszystkich swoich potencjalnych klientów w tych trudnych do podróżowania czasach udawał się ponad 50 razy w podróże do obu Ameryk oraz Rosji. W tamtych czasach podróże do Rosji uznawane były za bardzo niebezpieczne, ponieważ trwały ponad trzy dni a w ich czasie trzeba było po zaśnieżonym terenie jeździć psich zaprzęgach. Tissot znosił niedogodności podróży ze względu na zamiłowanie Rosjan z wyższych sfer do nowinek technologicznych, które on mógł im zaproponować.

Tissot – zegarki tworzą z pasją

W 1925 roku Tissot podpisał najważniejszą w dziejach branży zegarkowej umowę z Louisem i Gustawem Brandt, dyrektorami firmy z Bienne. Zawarta umowa zapoczątkowała w 1930 r. do powołania SSIH tj. Szwajcarskiego Stowarzyszenia Przemysłu Zegarmistrzowskiego z siedzibą w Genewie. Tissot wyprodukował również Antimagnetique czyli słynny pierwszy zegarek anty magnetyczny. W 1953 roku powstał model Navigator, który pokazywał czas w 24 strefach czasowych bez konieczności manipulacji. Od tej pory firma wyprodukowała wiele nieprzeciętnych zegarków. Zegarek damski Tissot to niewątpliwie elegancki dodatek dla kobiety, a zegarek męski Tissot potrafi sprostać oczekiwaną każdego mężczyzny.

Zegarki Tissot – przełom w branży zegarnictwa

Niezwykłość urządzeń wynika ze starannie przemyślanego i dopracowanego mechanizmu, nad którym czuwa specjalistyczna grupa techniczna. Marka wykorzystuje również tak unikalne materiały jak masa perłowa, kamień, a nawet drewno. Do najmodniejszych modeli należy obecnie T-Touch, stanowiący arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej. Posiada wysokościomierz, chronograf, kompas, alarm, termometr i barometr. Dodatkowo wyposażony został w najnowocześniejszą technologię dotykową. Marka słynie z innowacyjnego podejścia do tradycyjnych przedmiotów, dbając jednocześnie o wyjątkową stylistykę swoich wyrobów.

Przepraszamy, aktualnie brak produktów w tej kategorii.