WYPRZEDAŻ
SORTUJ  

Cena

niska
wysoka
średnia
OD
DO
materiał paska
kolor paska
szerokość paska02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
materiał koperty
kształt koperty
kolor koperty
rozmiar koperty02
wąski
szeroki
średni
OD
DO
grubość koperty02
cienka
gruba
średnia
OD
DO
kolor tarczy
index/cyfry
SZKŁO
STYL
MECHANIZM
WODOSZCZELNOŚĆ
  • BEST Bestseller
  • NEW Nowość
  • SALE Wyprzedaż
  • 24h Wysyłka w 24h
  • 48h Wysyłka w 48-72h
  •   Dodaj do porównywarki

Zegarki Doxa

Firma Doxa została zalożona w 1889 roku przez Georgesa Ducommuna, który swoją przygodę z zegarmistrzostwem rozpoczął już w wieku 12 lat. Swoją karierę rozpoczynał on w firmie zajmującej się składaniem zegarków kieszonkowych. Georges był jednym z trzynaściorga rodzeństwa w jednej ze szwajcarskich rodzin. Pracą zarabiał na swoje utrzymanie. Gdy zakładał swój pierwszy warsztat miał zaledwie 20 lat. Właściciel Doxy miał marzenie by nie tylko naprawiać zegarki, ale również produkować całkiem nowe egzemplarze.

Pierwszą swoją manufakturę Georges Ducommun otworzył w Le Locle. Zaczęła się ona rozwijać oraz zdobywać coraz więcej klientów zwłaszcza przez fakt, że właściciel potrafił dostarczyć zegarki do klientów w każdą pogodę i na każdą odległość. Zegarki wychodzące z fabryki były również nieprzeciętnej jakości, posiadały misterne zdobienia, które jeszcze bardziej zachęcały klientów do kupna właśnie zegarków Doxa. Georges Ducommun szybko stał się osobą rozpoznawalną w branży zegarmistrzowskiej dzięki swoim ponad przeciętnym pracą. W 1905 roku w Liege w Belgii otrzymał nagrodę za swoje zegarki, a w 1906 roku złoty medal na wystawie “Exposition Internationale” w Mediolanie.

Zegarki Doxa – szwajcarska jakość i precyzja

W 1907 roku Doxa wyprodukowała zegarek, który zszokował aż 8 dniową rezerwą chodu. Był to pierwszy zegarek, który trafił na deskę rozdzielczą samochodu. Georges Ducommun jako wielki miłośnik motoryzacji posiadał jako jeden z pierwszych samochod w swojej okolicy. Zegarek Doxa zaczął być montowany w Bugatti Typ 35. W 1910 roku Doxa zmieniła nazwę na Doxa Watch Factory. Od tego momentu firmaprodukuje wszystkie części do zegarków, a na tarczach pojawił się napis Doxa.

W trakcie I wojny światowej zegarki Doxa nosili niemieccy żołnierze. Zostały również wyprodukowane dla kolei oraz zostały wyprodukowane zegarki z alarmem, a nawet zegarki biżuteryjne ukryte w pierścionkach. W 1936 roku odszedł założyciel firmy Georges Ducommun, a jego miejsce zajął jego szwagier Jacques Nardin, który również dzielił z nim pasję do zegarmistrzostwa. Doxa w tym okresie wyprodukowała zegarek z chronografem oraz z datownikiem.

Doxa zegarki, które prześcigają swoje czasy

Złote zegarki Doxa nosiła reprezentacja Zachodnich Niemiec, która w 1954 roku  zdobyła tytuł Mistrza Świata. W 1967 roku został pokazany DOXA SUB zegarek do nurkowania. Posiadał on pomarańczową tarczę by lepiej móc odczytać godzinę pod wodą, podkreślona została wskazówka minutowa, która jest najważniejsza dla nurków, wypełniono wskazówki trytem by były widoczne pod wodą, obracający się w obu kierunkach bezel posiadał tabelę Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Zegarki Doxa damskie jak i męskie są to zegarki o długiej historii, które na każdym kroku podkreślają swoimi limitowanymi zegarkami swoją historię i doświadczenia. Zawsze kojarzone będą z produktem najwyższej jakości za niewygórowaną cenę.

Przepraszamy, aktualnie brak produktów w tej kategorii.