X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Zeppelin: wyjątkowe zegarki inspirowane lotnictwem

Zeppelin: wyjątkowe zegarki inspirowane lotnictwem

Na początku XX wieku podróże transkontynentalne pozostawały jedynie w sferze marzeń, co jednak miało zmienić się już niebawem. Wszystko za sprawą hrabiego Ferdynanda Zeppelina – projektanta i konstruktora legendarnych sterowców. W 1929 roku zaprojektowana przez niego maszyna wyrusza w pierwszą podróż dookoła świata. Wyprawa odbywa się w kilku etapach i po przeszło miesiącu kończy się sukcesem. Choć od tamtej pory minie niebawem 100 lat, duch owych czasów żyje do dziś w projektach marki Zeppelin. Poznaj więc wyjątkowe zegarki inspirowane pionierem lotnictwa!

Niemiecka jakość z logo Zeppelin. Poznaj tę markę!

Marka zdecydowanie ma potencjał, by w przyszłości stać się legendą. Niemiecka jakość, szwajcarska precyzja i opanowana do perfekcji sztuka operowania detalami to jej znaki rozpoznawcze. Gdy zegarki Zeppelin pojawiły się na rynku, natychmiast wpadły w oko miłośnikom stylu retro. Inspiracją dla powstania kolekcji, a zarazem patronem marki stał się Ferdinand Graf von Zeppelin: konstruktor legendarnych sterowców. Jak wszystko się zaczęło?

Jaka jest historia marki Zeppelin?

Początki marki sięgają 1987 roku. Właśnie wtedy w Ismaning pod Monachium powstała rodzinna firma POINTtec Electronic GmbH, która do dziś specjalizuje się w produkcji stylizowanych zegarków naręcznych. Obecnie posiada trzy marki własne: Bauhaus, Iron Annie oraz Zeppelin – nawiązującą do początku ery transatlantyckich lotów.

Pierwsza kolekcja Zeppelin miała premierę w 2002 roku, jednak w pewnym sensie historia tych zegarków zaczyna się już 100 lat wcześniej: 2 lipca 1900 roku. To data, która otwiera nowy rozdział w historii awiacji. Dokładnie wtedy pierwszy sterowiec zaprojektowany przez Ferdinanda von Zeppelina startuje w lot próbny nad Jeziorem Bodeńskim. W roku 1929 ma miejsce pierwsza podróż sterowcem dookoła świata, a komercyjne loty pasażerskie zostają uruchomione rok później. Ostatni lot odbywa się 20 sierpnia 1939 roku, jednak wraz z pomysłem na linię zegarków duch sterowców wciąż pozostaje żywy.

zegarki-retro

Solidność – znak rozpoznawczy zegarków Zeppelin

Zeppelin jest flagową marką firmy POINTtec. Zegarki z tej linii wyróżniają się nie tylko wyjątkowym designem, ale też techniczną precyzją i solidnym wykonaniem:

 • wodoszczelne koperty z wysokiej klasy stali szlachetnej są wytrzymałe oraz bezpieczne dla większości alergików,

 • tarcze chroni odporne na stłuczenia szkło mineralne lub szkło hesalitowe: elastyczne, łatwe w polerowaniu,

 • koperty mocowane są na miękkich, wygodnych paskach skórzanych oraz stalowych bransoletach.

Duszą Zeppelinów są – w zależności od modelu – niezawodne mechanizmy kwarcowe i mechaniczne renomowanych szwajcarskich oraz japońskich producentów (takich jak ETA, Ronda, Miyota i Seiko). Niektóre zegarki wyposażono dodatkowo w rozbudowane datowniki, wskaźniki GMT, rezerwy chodu, faz księżyca czy precyzyjne chronografy.

Zegarki Zeppelin są sygnowane znakiem Made in Germany. W praktyce oznacza to, że potrzebne do ich produkcji komponenty pochodzą w większości z rynku europejskiego, a montaż odbywa się w Niemczech w zakładach produkcyjnych POINTtec, co jest dodatkową gwarancją jakości.

Estetyka zegarków Zeppelin: niepowtarzalny klimat retro

Wracając do tematu wzornictwa, jest ono jedyne w swoim rodzaju. Kształty kopert, projekty cyferblatów, kolorystyka oraz stylistyka pasków mocno odwołują się do estetyki z początków XX wieku. Tarcze nawiązują kolorystycznie do zegarów w gondoli dawnych sterowców. Złamana biel wchodząca miejscami lekko w beż przywodzi na myśl nieco wyblakłe, pożółkłe z biegiem czasu barwy. Indeksy występują najczęściej w formacie cyfr arabskich stylizowanych na przedwojenne czcionki. Również wskazówki przypominają te sprzed kilku dekad. W wielu projektach widoczne są mniej lub bardziej wyraźne inspiracje Bauhausem. Cyferblaty wyróżniają się surowym, niekiedy wręcz technicznym wyglądem, a forma bezpośrednio wynika z funkcji. Słowem wystarczy jedno spojrzenie, by rozpoznać Zeppelina!

Męski zegarek Zeppelin 100 Jahre 8670-4

Jubileuszowa kolekcja Zeppelin 100 Jahre to seria, która upamiętnia najważniejsze wydarzenia w historii lotnictwa. Męski zegarek Zeppelin 100 Jahre 8670-4 z chronografem i tachymetrem utrzymano w estetyce charakterystycznej dla lat 20. ubiegłego wieku. Tym, co momentalnie przykuwa uwagę, jest techniczny projekt tarczy. Perfekcyjna symetria, stylizowane indeksy i czcionki, odcień cyferblatu – to wszystko sprawia, że zegarek nabiera klimatu. Projektanci pomyśleli też o kilku praktycznych detalach takich jak datownik, a także tachymetr oraz chronograf, które pozwalają na precyzyjne pomiary prędkości i odcinków czasu.

Czas w tym modelu odmierza precyzyjny, japoński mechanizm kwarcowy Miyota. Mechanizm umieszczono w wodoszczelnej stalowej kopercie oraz zabezpieczono od góry szkłem mineralnym. Zegarek mocowany jest na skórzanym pasku. Zachwyci niejednego fana aeronautyki i stylu vintage!

8670-4

Męski zegarek Zeppelin LZ 129 GMT 7668-3

Pierwsze zegarki ze wskaźnikiem GMT były projektowane z myślą o pilotach. Miały one umożliwiać równoległy odczyt zarówno godziny w lokalnej strefie czasowej, jak i uniwersalnego czasu. Męski zegarek Zeppelin LZ 129 GMT 7668-3 z datownikiem oraz wskaźnikiem GMT jest niezastąpiony m.in. podczas dalszych podróży albo w pracy z zespołami/klientami w innych strefach czasowych. Wskaźnik GMT w tym modelu ma postać dodatkowej 24-godzinnej podziałki na zewnętrznym kole cyferblatu. Aktualną godzinę w drugiej strefie czasowej wskazuje dedykowana wskazówka.

Duszą zegarka jest mechanizm automatyczny wprawiany w ruch samoistnie z każdym ruchem ręki. Nie jest więc konieczne zastosowanie żadnej baterii. Nienoszony zegarek będzie wskazywał prawidłową godzinę jeszcze przez pewien czas (standardowo rezerwa chodu wynosi 48 godzin). W razie potrzeby mechanizm można nakręcić ręcznie przy pomocy koronki bądź zainwestować w rotomat – urządzenie, które imituje okrężne ruchy nadgarstka. Mechanizm chroni wodoszczelna stalowa koperta mocowana na klasycznym pasku skórzanym.

7668-3

Męski zegarek Zeppelin Hindenburg Solar 8086-5_N

W 1919 roku dzięki syntezie formy z funkcją i nadaniu przedmiotom modernistycznego wyglądu Walter Gropius – założyciel szkoły Bauhaus – całkowicie odmienia spojrzenie na sztukę. Oszczędna forma, zredukowanie elementów do minimum, unikanie zdobień to postulaty weimarskiej szkoły designu. Wpływy Bauhausu dostrzec można także w zegarku Zeppelin Hindenburg Solar 8086-5_N. Minimalizm, czytelność i precyzja to jego znaki rozpoznawcze. Nie zobaczymy tutaj kolorowego cyferblatu ani ozdobnego paska. Forma ściśle wynika z funkcji, a mniej znaczy więcej. Tarcza jest maksymalnie prosta, klarowna, o lekko surowym wyglądzie. Charakteru dodają jej praktyczne detale: datownik, wskaźnik czasu 24-godzinnego i poziomu naładowania baterii. Zegarek napędzany jest mechanizmem solarnym, co eliminuje potrzebę cyklicznej wymiany baterii.

8086-5_N

Damski zegarek Zeppelin LZ 120 Rome 7139-4

W tym jednym projekcie spotykają się trzy pierwiastki – architektura, sztuka i zegarmistrzowskie rzemiosło. Zeppelin LZ 120 Rome 7139-4 to kolejny, tym razem damski zegarek, który wzornictwem nawiązuje do stylu Bauhaus. Na pierwszy plan wysuwa się prostota i doskonały balans między ponadczasowością a funkcjonalnością. Smukła stalowa koperta mocowana jest na skórzanym pasku w orzechowym odcieniu brązu. Tarcza w złamanej bieli jest maksymalnie prosta, jednak nie jest banalna. Liniowe indeksy i stylizowane designerskie wskazówki uzupełniono o niewielkie okienko datownika oraz subtarczę sekundnika. To piękny zegarek dla minimalistek, miłośniczek stylu vintage oraz dla wszystkich kobiet, które zwyczajnie chcą trochę odpocząć od jaskrawych kolorów i przerostu formy nad treścią.

7139-4

Damski zegarek Zeppelin LZ 129 Hindenburg 7039-1

Zaprojektowanie cyferblatu, który będzie jednocześnie praktyczny, przejrzysty i nieszablonowy bywa sporym wyzwaniem. Zeppelin doskonale umie operować detalami, a księżycowy zegarek Zeppelin LZ 129 Hindenburg 7039-1 tylko potwierdza ten fakt. W dolnej części cyferblatu umieszczono kawałek nieba i to właśnie on gra tutaj pierwszoplanową rolę. Wskaźnik Moonphase to fantazyjne okienko, które pozwala oglądać wędrówkę księżyca na tarczy. Projekt dopełniają rozmieszczone symetrycznie subtarcze multidatownika. Na zewnętrznym kole cyferblatu mamy kolejny efektowny akcent – numerowaną podziałkę przedstawiającą kolejne tygodnie roku. Aktualny tydzień wskazuje dodatkowa wskazówka z czerwonym półksiężycem.

Czcionki, styl paska, kolorystyka – to wszystko też doskonale wpisuje się w klimat retro. Koperta mocowana jest na pasku ze skóry naturalnej tłoczonej w krokodyli wzór. Tarczę chroni łatwe w polerowaniu szkło hesalitowe. Czas odmierza szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda.

7039-1

Co wyróżnia zegarki Zeppelin spośród innych?

Abstrahując od kwestii stricte technicznych, markę wyróżnia przede wszystkim pomysł – niebanalny, przemyślany, dopracowany w każdym detalu. Owocem tej twórczej kreacji jest niespotykane nigdzie indziej wzornictwo. Uwagę przykuwają profile kopert i lekko wypukłe szkło na tarczy nawiązujące do estetyki minionych dekad. Stalowy dekiel zegarków kwarcowych zdobi grawerunek sterowca. Z kolei większość zegarków automatycznych ma dekiel z transparentnego szkła, przez który da się podziwiać pracę mechanizmu. Wraz z zegarkiem otrzymujemy kartę gwarancyjną stylizowaną na bilety podróżne.

W parze ze świetnym designem idzie oczywiście solidne wykonanie. Niezawodne mechanizmy gwarantują precyzję chodu, a wytrzymałe, funkcjonalne materiały sprawiają, że zegarek stanie się dobrą inwestycją na lata. Dodajmy do tego jeszcze dobry stosunek jakości do ceny, a mamy zegarek idealny.

Komu spodoba się zegarek marki Zeppelin?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie są to zegarki tworzone wyłącznie z myślą o pasjonatach lotnictwa. Zeppeliny skradną serca fanów ponadczasowej klasyki i stylu retro, minimalistów stroniących od nadmiaru ozdób i wielbicieli pięknych detali. Spodobają się także tym, którzy od zegarka oczekują, że będzie ponadczasowy, a jednocześnie nienudny. Są subtelnym dodatkiem, który przyciąga spojrzenia. Casualowym stylizacjom doda nonszalancji, a biznesowym – profesjonalizmu. I w jednym, i w drugim przypadku doskonale podkreśli indywidualizm osoby, która go nosi – a czy nie o to właśnie chodzi?

Dbałość o detale? To muszą być zegarki Zeppelin!

Marka Zeppelin lubi szukać inspiracji w historii i bawić się detalami. Owocem tych eksperymentów są wyjątkowe zegarki z duszą. Szeroka kolorystyka i różnorodne wzornictwo sprawiają, że w kolekcjach marki każdy znajdzie coś dla siebie. Odkryj pozostałe zegarki Zeppelin w SWISS!