X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Zegarmistrzostwo a technologia. Poznaj nowoczesne rozwiązania dostępne w zegarkach!

Zegarmistrzostwo a technologia. Poznaj nowoczesne rozwiązania dostępne w zegarkach!

Zegarki dawno przestały być jedynie prostymi narzędziami do odmierzania czasu. Współczesne zegarmistrzostwo czerpie ze świata technologii, co pozwala wprowadzać na rynek modele zaskakujące wieloma funkcjami. Przeczytaj i poznaj najnowsze rozwiązania, które sprawiają, że zwyczajny zegarek powoli zamienia się w swoiste centrum zarządzania czasem i aktywnością.

Nowoczesne zegarki: więcej niż czasomierze

Prototyp pierwszego zegarka kieszonkowego opracował Peter Henlein w 1504 roku, umieszczając mechanizm sprężynowy w przenośnym pudełeczku. Jego wynalazek przez lata przeszedł ogromną metamorfozę, zyskując nowe wzornictwo i funkcjonalności. XXI wiek przeniósł świat elektroniki w zupełnie nowy wymiar. Nowinki techniczne szybko wkroczyły także do świata zegarków. Najnowsze smartwatche z tradycją mają jedynie tyle wspólnego, że nadal można sprawdzić na nich godzinę. Są to jednak już nie klasyczne czasomierze, ale designerskie gadżety, które dają ogromne możliwości. Coraz częściej zastępują także narzędzia potrzebne w pracy, sporcie i życiu codziennym.

Bluetooth w zegarkach – jakie daje możliwości?

Producenci zegarków chętnie wykorzystują w swoich konstrukcjach Bluetooth. Jest to moduł, który pozwala przesyłać dane za pomocą fal radiowych. Najczęściej zasięg urządzeń sięga 10 m, ale czasami udaje się objąć nawet obszar do 100 m. Technologia Bluetooth pozwala połączyć zegarek ze smartfonem. Na tej podstawie działa smartwatch, który daje możliwość korzystania z licznych funkcji dostępnych na panelu dotykowym. Standardowe smartwatche wydają Ci się toporne i niezbyt eleganckie? W SWISS bez problemu znajdziesz modele hybrydowe – niewielkie i stylowe zegarki, z wyświetlaczem analogowym bądź mieszanym.

Garmin_Vivomove_Luxe_010-02241-23

Co mają do zaoferowania smartwatche?

Smartwatch to nowoczesny zegarek sparowany ze smartfonem. Aktualna godzina na tarczy jest na bieżąco aktualizowana. Podczas zmiany strefy czasowej czy po przestawieniu czasu z letniego na zimowy (lub odwrotnie) smartwatch połączy się poprzez Bluetooth ze smartfonem i pobierze nowe dane. To bardzo wygodne – niezależnie od miejsca, w którym akurat się znajdziesz, nie martwisz się o poprawność wskazania.

Za pomocą swojego smartwatcha możesz też obsługiwać komórkę i na odwrót. Wielu użytkowników ceni funkcję „Find me…”, która, za pomocą jednego urządzenia pozwala odszukać drugie (gdy znajduje się w zasięgu Bluetooth).

Nowoczesny smartwatch bardzo często traktowany jest jako podręczny telefon zapięty na nadgarstku. Za jego pomocą odczytasz wiadomości SMS i MMS, e-maile, powiadomienia z popularnych komunikatorów oraz Facebooka i innych portali społecznościowych. Na podobnej zasadzie możesz odebrać przychodzące połączenie lub zadzwonić na wybrany numer – wystarczy, że wykorzystasz zestaw głośnomówiący. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się podczas biegania, zakupów, jazdy samochodem lub w innej sytuacji, gdy Twój smartfon jest schowany na dnie torebki lub kieszeni.

Słuchawki pomogą Ci zamienić zegarek w centrum multimedialne. Uprzyjemnisz sobie jazdę na rowerze, spacery czy treningi ulubioną muzyką. Wygodnie zmienisz kawałek, ściszysz lub zgłośnisz muzykę, załadujesz playlistę lub dokonasz w niej zmian.

Smartwatche mają także wiele innych funkcji. Wśród nich warto wymienić m.in.:

 • pomiar pulsu,

 • rejestrację długości i jakości snu,

 • krokomierz,

 • układanie planów treningowych,

 • pomiar ciśnienia,

 • przypomnienia o nadchodzących wydarzeniach.

Smarth_Pisces_F2B.SB

Jak działają zegarki solarne i czym jest system Eco-Drive?

Kolejną technologią, która święci triumfy w branży, są zegarki solarne. Do napędzania takiego mechanizmu nie są wykorzystywane wymienne baterie, ale energia światła, co jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Takie czasomierze działają podobnie do baterii słonecznych – konstrukcja przypomina nieco fotowoltaikę w wersji mini.

Promienie słoneczne padają na panel solarny i dostarczają mu energii cieplej, która zamieniana jest w elektryczną i magazynowana w baterii znajdującej się tuż pod tarczą. Następnie jest automatycznie przekazywana do mechanizmu kwarcowego, gdzie zasila kryształ drgający w precyzyjnie dobranej częstotliwości. Ważne jest by osiągnął on 1Hz na sekundę – dzięki temu zegarek solarny jest bardzo dokładny. Raz naładowany czasomierz może działać nieprzerwanie nawet do 6 miesięcy (zarówno w dzień, jak i w ciemności), ponieważ nadmiar energii jest magazynowany.

Japońska marka Citizen stworzyła technologię Eco-Drive, która pozwala zamieniać światło w czystą energię, gromadzić ją w mikrokomórce i wykorzystywać do napędzania mechanizmu kwarcowego. Eco-Drive Basic wychwytuje promienie słoneczne i światło sztuczne za pomocą ogniw świetlnych, które znajdują się na spodzie tarczy zegarka. Sama tarcza jest jednocześnie baterią słoneczną, a mikrokomórka pełni funkcję akumulatora do kumulowania wytworzonej energii elektrycznej. Nowością jest technologia Eco-Drive Ring Solar od Citizen. Światło jest tutaj absorbowane przez zewnętrzną część tarczy – przenika przez pierścień przy styku z kopertą.

Zegarki z synchronizacją radiową – jakie mają zalety?

Zegarki z synchronizacją radiową to precyzja bez konieczności ręcznego ustawiania prawidłowej godziny. Już przy pierwszym uruchomieniu czasomierz kalibruje się automatycznie. System jest cały czas kierowany falami radiowymi (łączy się z najbliższym zegarem atomowym), dlatego zegarek nie opóźnia się ani nie przyspiesza, dopasowuje się także do zmian czasu (letni/zimowy) oraz strefy czasowej. W najnowszych modelach sterowanie radiowe jest połączone z satelitarnym, co pozwala wskazywać dokładną lokalizację zegarka oraz trasę, którą przebył jego właściciel.

Garett_Women_Karen_RT_86410

Zegarki i smartwatche na miarę XXI wieku – nasze propozycje

Interesują Cię najnowocześniejsze zegarki? Polecamy modele wyposażone w wiele innowacyjnych funkcji:

 • Garmin Vivomove Luxe – nowoczesny smartwatch damski ze stylową kopertą i paskiem w srebrnym kolorze. Wyposażony w budzik, minutnik, stoper, chronograf, licznik kroków, pasek ruchu oraz liczne czujniki (m.in. pomiar tętna, wysokościomierz barometryczny, akcelerometr, pulsoksymetr, czujnik oświetlenia otoczenia). Można go połączyć ze smartfonem, pozwala na monitoring długości i jakości snu, pomiar spalonych kalorii i wiele innych przydatnych funkcji,

 • Smarth Pisces – klasyczny smartwatch męski z prostokątną kopertą i czarnym paskiem silikonowym. Obsługuje technologię Bluetooth, jest wyposażony w alarm i stoper, mierzy przebyty dystans,

 • Garett Women Karen RT – smartwatch damski łączący wiele najnowszych technologii z subtelnym wzornictwem. Okrągła koperta w złotym kolorze doskonale komponuje się ze stalowym paskiem w tym samym odcieniu oraz czarną tarczą. Zegarek wyposażono w technologię Bluetooth, pulsoksymetr, powiadomienia z telefonu i alarm.

Czy znalazłeś wśród naszych inspiracji zegarek dla siebie?

Przedstawiliśmy wiele najnowszych technologii, które pojawiają się we współczesnych zegarkach i smartwatchach. Stały się one prawdziwą rewolucją w świecie zegarków, które dawno już przestały ograniczać się jedynie do pomiaru czasu. Chcesz wypróbować opisane możliwości? W sklepie internetowym SWISS znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych zegarków pochodzących z kolekcji najlepszych producentów. Sprawdź i dobierz model, który idealnie spełni Twoje oczekiwania!