X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
ZEGARKI SOLARNE – CZY WARTO JE KUPIĆ?

ZEGARKI SOLARNE – CZY WARTO JE KUPIĆ?

Docenia je coraz więcej miłośników czasomierzy na całym świecie. Uchodzą za doskonały wybór dla osób, które cenią sobie połączenie estetyki z praktycznością. To komfortowe rozwiązanie oferuje  coraz więcej marek. Co mamy na myśli? Oczywiście zegarki solarne. Czy warto je kupić? Na czym właściwie polega działanie zastosowanego w nich mechanizmu i jak wybrać odpowiednie? Oto mini-przewodnik, z którego dowiesz się, jak wybrać odpowiednie zegarki solarne. Opinie ich użytkowników mówią same za siebie!

Zegarki solarne – czy warto je kupić?

Czym są zegarki solarne? Czy warto w ogóle brać je pod uwagę podczas wyboru czasomierza? Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy wyjaśnić, czym w ogóle jest mechanizm solarny i jaka jest zasada jego działania. Rozwój techniki wiąże się z dynamicznym wzrostem zapotrzebowania na nową, odnawialną energię i poszukiwaniem sposobów jej pozyskiwania. Ostatnimi czasy wzrosło znaczenie energii słonecznej, która z jednej strony stanowi alternatywę dla niestety wyczerpujących się źródeł węgla czy gazu, z drugiej  jest odpowiedzią na ekologiczne podejście do środowiska i dbałości o naszą planetę.

Nie ominęło to również branży zegarmistrzowskiej. Tak właśnie powstał mechanizm solarny, w którym energia elektryczna nie jest dostarczana z wymiennych baterii, ale bezpośrednio ze światła słonecznego. Jak działają te małe cuda techniki, czyli zegarki solarne? Opinie ich użytkowników są zgodne: są niezwykle dokładnie.

Mechanizm solarny w zegarku działa podobnie, jak baterie słoneczne. Promienie światła padające na solarny panel, przekazują mu energię, która z kolei zamieniana jest w energię elektryczną i magazynowana w baterii czasomierza. Stąd trafia do mechanizmu kwarcowego – energia zasila kryształ, który drga w odpowiedniej częstotliwości, by w końcu osiągnąć 1Hz na jedną sekundę. Co to oznacza? Że mechanizm solarny w zegarku daje ogromną dokładność, bez ryzyka opóźnień czy spieszenia się czasomierza.

 zegarki solarne - czy warto

Jak to wygląda w praktyce? Panele słoneczne umieszczone są pod tarczą zegarków solarnych. Naładowany raz czasomierz jest w stanie nieprzerwanie działać do 6 miesięcy – a nawet dłużej (w zależności od modelu) – i to w nawet dużych ciemnościach. Jak to możliwe, skoro zegarek czerpie energię ze światła? Wszystko dzięki zmagazynowanemu nadmiarowi energii. Dzięki temu nie musisz wymieniać baterii, ani obawiać się, że nagle przestanie on działać. Dla kogo więc będą idealne zegarki solarne? Czy warto na nie postawić? Jeśli jesteś zwolennikiem ekologicznych, a do tego funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań, to czasomierze idealne dla Ciebie.

Zachwycą one także każdego miłośnika nowoczesnych technologii, a także wszystkich zabieganych – zegarki solarne okazują się doskonałą opcją dla tych, którzy nie mają czasu na ciągłe pilnowanie kondycji czasomierza. Niektóre modele są bowiem jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie – mają moduły GPS czy systemy radiowego pobierania informacji o aktualnym czasie. A to jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność.

Zegarki solarne – trwałość. Uważaj na materiały użyte do produkcji czasomierza!

Jak wybrać idealne zegarki solarne? Na co koniecznie zwrócić uwagę? Przede wszystkim na zastosowane do jego produkcji materiały. Jeśli do tej pory najlepsze czasomierze kojarzyły Ci się ze stalą nierdzewną czy metalami szlachetnymi, jak złoto czy srebro, zapomnij o tym, wybierając zegarki solarne. Trwałość wcale nie musi iść tu w parze z ciężkością. Skoro użyty w nich mechanizm jest nowoczesny, nierzadko i surowce wykorzystane do ich produkcji okazują się technologicznym novum.

Z czym kojarzy Ci się tytan? Prawdopodobnie z produkcją promów kosmicznych. I bardzo dobrze. Na rynku spotkasz jednak także tytanowe zegarki solarne. Trwałość tych czasomierzy jest zdumiewająca – materiał ten jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, przez co zegarek z niego wykonany może przetrwać w niezmienionej formie przez całe lata. A przy tym jest on niewiarygodnie lekki – nie będziesz więc czuł go na swoim nadgarstku.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie inne surowce do wykonania bransolety i koperty są złe. Przeciwnie – antyalergiczna stal jubilerska czy metale szlachetne również są wytrzymałe i prezentują się elegancko na ręce.  Jeśli jednak za tą samą cenę możesz mieć czasomierz solarny, którego praktycznie nie czujesz – warto postawić na nowoczesne rozwiązania produkcyjne, nie tylko w zakresie ekologicznego mechanizmu.

zegarki solarne jak dzialaja

Zegarki solarne – czy warto? Pamiętaj, by wybierać sprawdzone marki

Jeśli wybierasz zegarki solarne, pamiętaj by sprawdzić jakie marki wiodą prym w ich produkcji. Warto postawić na sprawdzonych producentów w zakresie jakości, ale również oryginalnego designu i dodatkowych praktycznych funkcji.

Jakie są najbardziej znane zegarki solarne? Czy warto wybrać te np. od marki Citizen? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. To wiodąca marka, która produkuje czasomierze z mechanizmem solarnym.

Są to zegarki z systemem Eco-Drive, a więc czerpią one energię ze światła – zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Charakterystyczne cienkie koperty zamocowane zarówno na paskach, jak i bransoletach idealnie nadają się dla eleganckich mężczyzn pod mankiet koszuli. Również damskie propozycje czasomierzy są wyposażone w solarny mechanizm – mają nie tylko modny design, ale są również trwałe i funkcjonalne. Są zdecydowanie najlżejsze i najbardziej wytrzymale w kategorii zegarków solarnych, dostępnych na rynku.

zegarki solarne

Wybieramy zegarki solarne. Czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto kupić zegarki solarne, jest zdecydowanie twierdząca. Zostaną one docenione przez każdego, kto stawia na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, a jednocześnie nowatorskie technologie. Mechanizm solarny to wciąż źródło nieustającego zachwytu, a także doskonałej precyzji, niespotykanej w innych czasomierzach. Pamiętaj jednak, by zwracać uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane oraz markę – tylko w ten sposób kupisz odpowiednie zegarki solarne. Czy warto wybrać je również dla najbliższych? Zdecydowanie tak. Taki prezent zachwyci najbardziej wymagających miłośników czasomierzy!

Sprawdź również inne nasze porady dotyczące wyboru odpowiednich zegarków, a także zainspiruj się naszymi gotowymi propozycjami. Znajdziesz je w sklepie Swiss.