X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Zegarek szwajcarski czy japoński – który wybrać?

Zegarek szwajcarski czy japoński – który wybrać?

W czołówce najlepszych marek zegarków wymienia się te wyprodukowane w Szwajcarii i Japonii. Czym się charakteryzują? Co je wyróżnia? Czy można wskazać jednego faworyta?

Zegarek szwajcarski czy japoński – jaki model wybrać?

Już małe dzieci ucząc się ciekawostek o krajach świata, jako państwo słynące z produkcji zegarów poznają Szwajcarię. Od lat czasomierze powstające wśród alpejskich wzgórz uchodzą za obiekt pożądania i są synonimem luksusu. Uznaje się je za klasyki, a ich właścicieli za znawców stylu, którzy wyróżniają się poczuciem gustu. Szwajcarska precyzja i niezawodność zegarków odbiła się już szerokim echem w całym świecie. W końcu pierwsze czasomierze powstały w tym kraju bardzo dawno, a tradycja ich produkcji jest wręcz wiekowa.

Największą konkurencję dla modeli szwajcarskich są te wyprodukowane w Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni specjalizuje się przede wszystkim w produkcji modeli wypełnionych nowoczesnymi mechanizmami. Chociaż wydawać się może, że wyglądają głównie jak sportowe czasomierze, w ofercie azjatyckich marek nie brak też tych, wzorowanych na klasycznych modelach.

zegarek japoński czy szwajcarski

Który model wybrać, zegarek szwajcarski czy japoński? Zarówno fani czasomierzy powstających wśród Alp, jak i tych z Kraju Kwitnącej Wiśni przekonują, że preferowane przez nich pochodzenie zegarków powinno się uznawać za najlepsze. A jak jest w rzeczywistości? Czym różnią się poszczególne czasomierze? Komu przypadną do gustu modele japońskie, a komu szwajcarskie?

Zegarki japońskie czy szwajcarskie? Unikaj wyboru tylko przez sentyment!

Wszyscy w Twojej rodzinie noszą wyłącznie modele japońskie, zachwalając ich nowoczesność? A może wręcz przeciwnie, tradycją jest zakładanie na nadgarstek wysokiej jakości czasomierza szwajcarskiej marki? Dziś moda czy trendy zmieniają się bardzo szybko i chociaż wyznaczniki klasy oraz stylu pozostają niezmienne, marki dbają o to, aby ich asortyment realizował potrzeby klientów. Różnice między poszczególnymi produktami często są bardzo subtelne. Kierowanie się sentymentem czy założeniami bazującymi na technologii sprzed kilkudziesięciu lat, mogą się więc okazać zgubne. Co więc wziąć pod uwagę? Przede wszystkim mechanizm, który decyduje o jakość marki.

zegarki z jakiego kraju najlepiej wybrac zegarek

Serce czasomierza znajduje się tuż pod cyferblatem i w większości przypadków pozostaje niewidoczne dla oka. Trybiki, które wprawiają wskazówki w ruch, mają ogromny wpływ na jakości zegarka oraz jego niezawodność. Koniecznie więc skontroluj mechanizm czasomierza, jeśli zależy Ci na modelu wybranym świadomie, bez opierania się wyłącznie o sentyment czy przekonania. Istotna jest też trwałość innych komponentów, takich jak zapięcie oraz szkło.

Jaki zegarek szwajcarski wybrać? Nie każdy spełnia wysokie standardy – uważaj na to!

Chociaż Szwajcaria słynie z produkcji trwałych, wysokiej jakości czasomierzy, nie kupuj w ciemno każdego modelu wyłącznie po sprawdzeniu kraju jego pochodzenia. Wcześniej dokładnie skontroluj parametry wybranego zegarka – niestety nie każdy produkt odznacza się osławionymi cechami, świadczącymi o najwyższej klasie. Jak poznać dobry czasomierz? Jaki zegarek szwajcarski wybrać? Szukaj modelu sygnowanego certyfikatem Swiss Made.

Te dwa słowa, które znajdziesz na tarczy lub deklu szwajcarskiego zegarka, potwierdzają wysoką jakość produktu. Określają standardy (unormowanie prawnie), jakie musi spełniać każdy model, którego producent chce szczycić się krajem pochodzenia. Nosząc taki czasomierz, masz pewność, że na nadgarstku zapinasz zegarek z osławionym, szwajcarskim mechanizmem, a także złożony w alpejskim kraju. Jest w co inwestować, bo lokalni producenci naprawdę dbają o utrzymanie światowej renomy i pilnują wysokich standardów.

zegarek szwajcarski jaki

Może się okazać, że podczas poszukiwania odpowiedniego modelu trafisz na zegarek z mechanizmem szwajcarskim („Swiss movement”). Takie czasomierze powstają w różnych zakątkach świata, także poza granicami alpejskiego kraju. Będą z pewnością działały niezawodnie, jednak jego producent nie może korzystać z renomy, jaka od wieków związana jest z zegarkami potwierdzonymi sygnaturą Swiss Made.

Warto dodać, że wśród dobrej jakości szwajcarskich modeli znajdziesz wyjątkowo zróżnicowaną kolekcję czasomierzy – zarówno klasycznych, jak i sportowych (zwróć uwagę m.in. na marki: Roamer, Swiss Military Hanowa, czy Claude Bernard). Zegarek dla siebie znajdziesz, zarówno jeśli cenisz elegancję i na co dzień nosisz formalne stroje, jak i w sytuacji, gdy o wiele bardziej preferujesz casualową garderobę.

Jaki zegarek japoński wybrać? Pamiętaj, by dobrać jego funkcje do swoich oczekiwań

Chociaż Japonia zaczęła produkować swoje czasomierze później niż Szwajcaria, modele z tego kraju nie ustępują jakości i prestiżu legendarnym, europejskim zegarkom. Mechanizm działa precyzyjnie, a design jest dopracowany w najmniejszym szczególe. Czym więc przykuwają uwagę? Co je wyróżnia? Przede wszystkim nowoczesne technologie, zamknięte w kopercie – w końcu kraj ten jest kolebką rozwoju technologicznego w różnych dziedzinach. To jeden z powodów, dla których warto mieć w swojej kolekcji chociaż jeden azjatycki czasomierz. Jaki zegarek japoński wybrać?

Czasomierz z Kraju Kwitnącej Wiśni odznacza się jakością i niezawodnością. Na uwagę zasługuje zarówno dopracowany mechanizm, jak i dodatkowe funkcje. Zegarki japońskie w dużej mierze pracują na rodzimych trybikach – wiele z nich w oparciu o nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, takie jak zasilanie solarne czy precyzja we wskazywaniu czasu, dzięki sterowaniu radiowemu.     

zegarek japonski jaki                                                                                                                                                     

Zegarki japońskie są wręcz wielozadaniowe. Na małym cyferblacie znajdziesz liczne, przydatne wskaźniki, takie jak datownik, czas dobowy czy tachymetr, które zgrabnie dopełniają design czasomierza. Wiele modeli ma wyświetlacze cyfrowe, a niektóre z nich wzbogacone są nawet o kalkulator. Nie brakuje też funkcji przydatnych sportowcom. Słusznie nasuwa się więc wniosek, że w kwestii nowatorstwa i rozwiązań technologicznych Japonia zdecydowanie przoduje.

A co ze stylem japońskich modeli? I tu każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród azjatyckich czasomierzy dostępne są te o klasycznym wyglądzie z minimalistyczną tarczą, jak i zegarki sportowe. Sprawdź ofertę marek: Citizen i Torii.

Model szwajcarski czy japoński? Jak podjąć ostateczną decyzję?

Szwajcaria słynie z doskonałej klasy zegarków, które tradycyjnie, od lat, zachwycają niezawodnością i precyzją. Japonia z kolei odznacza się jakością wykonania i działania oraz doskonałymi technologiami, zamkniętymi pod trwałym szkłem. Co więc wybrać – zegarki japońskie czy szwajcarskie?

Jeśli chcesz ułatwić sobie ostateczną decyzję, weź pod uwagę jeszcze budżet, który chcesz przeznaczyć na zakup zegarka i porównaj stosunek jakości do ceny. Często wejście w posiadanie doskonałej jakości czasomierza japońskiego wiąże się z mniejszym wydatkiem, niż inwestycja w model szwajcarski. Co nie znaczy, że pośród zegarków powstających wśród alpejskich wzgórz znajdziesz wyłącznie te najdroższe. Także modele sygnowane certyfikatem Swiss Made, sprzedawane są w korzystnej cenie.

Wiesz już który zegarek znajdzie się w Twojej kolekcji, a może wciąż szukasz modelu idealnego dla siebie? Wśród innych porad znajdziesz cenne wskazówki ułatwiające zakupy i pomagające z konserwacji czasomierza.