X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Top 5 najdroższych zegarków świata

Top 5 najdroższych zegarków świata

Każdego roku w Genewie odbywają się aukcje, w ramach których można wylicytować zabytkowe zegarki o wartości nawet kilkunastu milionów dolarów. Co ciekawsze, wcale nie są to najdroższe zegarki świata! Sprawdź, które modele czasomierzy mają najwyższą wartość. Zdradzimy Ci również, ile kosztują zegarki kolekcjonerskie Patek Philippe, które uchodzą za jedną z najdroższych marek na świecie!

Ile kosztują najdroższe zegarki świata?

Ceny zegarków potrafią zawrócić w głowie. Zwłaszcza jeżeli powstały one w Szwajcarii i noszą znak "Swiss Made", który jest gwarantem ich wysokiej jakości. Jak się jednak okazuje szwajcarska produkcja i wysoki kunszt wykonania to nie wszystko, co wpływa na cenę czasomierza. Wśród najdroższych modeli znalazły się bowiem zarówno zegarki wysadzane drogimi kamieniami, jak i czasomierze świata repliki. Poniżej prezentujemy ranking najdroższych zegarków na świecie.

1. Graff Diamonds Hallucination Watch

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się zegarek marki Graff Diamonds, którego cena osiągnęła rekordowe 55 milionów dolarów! Premiera tego modelu odbyła się w 2014 r. podczas targów Baselworld. Zegarek projektu Laurence'a Graffa to aż 110-karatowy czasomierz, który pokryto kolorowymi, ręcznie osadzanymi w konstrukcji diamentami.

2. Graff Diamonds The Fascination

Na drugim miejscu naszej listy znalazł się zegarek damski od Graff Diamonds, którego cena wynosi zaledwie... 40 mln dolarów. The Fascination to czasomierz o masie 150 karatów, do którego produkcji użyto setek diamentów. Jednocześnie jest to jednak zegarek bardzo wygodny. Jego tarcza ma też nietypowy, przyciągający uwagę kształt łezki.

3. Joaillerie 101 Manchette

Kolejne miejsce w naszym rankingu należy do zegarka marki Jaeger LeCoultre, który sprzedano za 26 milionów dolarów. Co ciekawe, jego design przypomina bardziej bransoletkę niż zegarek. Pomiędzy 576 diamentami oraz 18-karatowym złotem można dopatrzyć się jednak małego cyferblatu, na którym są widoczne wskazówki. Tym samym Joaillerie101 Manchatte staje się niezwykłym, damskim dodatkiem, obok którego nie da się przejść obojętnie.

luksusowe-zegarki

4. Patek Philippe 1518

Wśród najdroższych zegarków świata znalazł się także zegarek kolekcjonerski Patek Philippe. Ile kosztuje zegarek Patek? Cena jednego z najdroższych modeli w kolekcji tego producenta (Patek Philippe 1518) osiągnęła aż 11 milionów dolarów. A pomyśleć, że w trakcie jego pierwszej licytacji z 2016 roku, nikt nie dawał temu szwajcarskiemu czasomierzowi szansy na osiągnięcie ceny wyższej niż 3 miliony dolarów. Szybko stało się jednak jasne, że zegarek ten okazał się prawdziwym hitem. Jego wartość kryje się również w tym, że na całym świecie od 1943 roku wyprodukowano zaledwie 4 sztuki tego modelu.

5. Patek Philippe Calibre 89

Ostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuje szwajcarski Patek Philippe Calibre 89, który sprzedano za 6 milionów dolarów. Jest to kolejny zegarek kolekcjonerski Patek Philippe, który spotkał się z ogromnym uznaniem miłośników zegarków kieszonkowych. Model ten powstał w 1989 roku z okazji 150. rocznicy powstania Patek Philippe. Zdaniem wielu znawców to także jeden z najbardziej skomplikowany zegarków świata. Dlaczego? Otóż, do jego wykonania wykorzystano aż 33 mechanizmy, 2 cyferblaty oraz 1728 elementów, które złożono w jedną całość. Nic więc dziwnego, że model ten osiąga wagę aż 1,1 kg!

W czym tkwi fenomen najdroższych zegarków świata?

Nie sposób nie zauważyć, że na cenę najdroższych zegarków świata wpływają przede wszystkim materiały, z jakich czasomierze te zostały wykonane. Jednak 110-karatowe złoto oraz setki diamentów, jakich użyto do produkcji najdroższych zegarków świata to nie wszystko.

Każdy z wymienionych w naszym zestawieniu produktów posiada unikatowy znak "Swiss Made", który świadczy o ich oryginalnym, szwajcarskim pochodzeniu. Warto również zauważyć, że wiele z tych modeli wykonano jedynie w kilku egzemplarzach, co jeszcze bardziej podnosi ich wartość.