X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Tarcza jak obraz. Zegarki Bruno Söhnle

Tarcza jak obraz. Zegarki Bruno Söhnle

Szukasz zegarka wyprodukowanego przy zachowaniu bardzo wysokiej precyzji, z najwyższej jakości stali, szkła i skóry? Bruno Söhnle Glashütte są stworzone dla Ciebie. Jeśli nie chcesz zegarka o klasycznym wyglądzie i sztywnym układzie tarczy – tym bardziej. Poznaj trzy nietypowe modele niemieckiego producenta: Pesaro, Facetta i Lago. 


b. sohnlePrawie każdy zegarek świata ma tarczę, której elementy, takie jak sekundnik czy datownik, „trzymają pion i poziom”. Zwykle umieszcza się je na cyferblacie w bardzo uporządkowany sposób. Projektanci saksońskiej manufaktury postanowili porzucić te zasady, pozwolili sobie na bardziej szalone kompozycje. Nasuwają one skojarzenia z obrazami wielkich twórców abstrakcjonizmu. Niektóre wzory wyglądają jak dzieła mistrza Kandinsky’ego. Zegarki dostępne są na skórzanych paskach ze stalowym zapięciem. Każdy pasek posiada widoczne inicjały wytwórcy.


Pesaro

Jedną z najciekawszych propozycji jest Pesaro. Wykonana ze stali chirurgicznej okrągła koperta wraz z szarą tarczą jest płótnem, na które designer naniósł swój obraz. Datownik oraz sekundnik tworzą wzór dominujący cyferblat. Układają się w zgeometryzowany, owalny kształt. Masywne indeksy linowe zdają się kierować uwagę właśnie na niego. Opływowe wskazówki główne potęgują efekt WOW – zegarek noszony na co dzień zawsze zaskoczy użytkownika, a spoglądanie na niego nie stanie się rutynową czynnością. W ofercie znajduje się również czarna wersja kolorystyczna. Warto zapoznać się z zegarkami stworzonymi na podstawie tego modelu – Pesaro II i III.

Facetta

To bardzo interesujący zegarek. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: ciemnej z czarną tarczą i kopertą oraz jasnej ze stalową kopertą i szarym cyferblatem. Uwagę w designie modelu Facetta przykuwa datownik, kojarzący się z prędkościomierzem samochodu. Tarcza prezentuje zestawienie owalnych form, dając pole do interpretacji przez specjalistów w dziedzinie malarstwa J. Równie dominujące kompozycję są prostokątne indeksy godzin, mocno kontrastujące z polem tarczy.

Lago

Model oszczędny w formie, bardzo elegancki. Okrągła stalowa koperta skrywa czarną tarczę z dodatkowym, mniejszym cyferblatem. Bardzo prosty zabieg projektowy pozwolił uczynić Lago zegarkiem wyróżniającym się na tle męskich czasomierzy. Polega on na umieszczeniu mniejszego cyferblatu w lewej dolnej ćwiartce pola i niespotykanym ulokowaniem datownika na godzinie 11. Elementy te kontrastują z tłem dodając zegarkowi nutę szaleństwa. Druga wersja kolorystyczna to połączenie głębokiego granatu tarczy i paska ze stalą koperty i czerwoną wskazówką sekundową. To zestawienie bardzo modne, kolor niebieski nieprzerwanie podbija świat mody. 

b. sohnle
Do czego je założyć?

Przedstawione propozycje są interesujące, nieszablonowe, ale pozostają wciąż bardzo eleganckie. Świetnie sprawdzą się noszone na co dzień, a także jako dopełnienie stroju wieczorowego – szczególnie modele Pesaro i Lago. Należy pamiętać o odpowiednim doborze koloru paska do pozostałych części garderoby oraz obuwia, by nasz wygląd zawsze był perfekcyjny.