X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Prezent dla pracownika odchodzącego z pracy – pomysł na prezent dla emeryta

Prezent dla pracownika odchodzącego z pracy – pomysł na prezent dla emeryta

Wejście w wiek emerytalny to ważny moment dla każdego pracownika. Zostaw ślad po tej chwili i poprzez upominek upamiętnij latach wspólnej pracy. Jaki wybrać prezent z okazji przejścia na emeryturę? Skorzystaj ze sprawdzonych pomysłów.

Jaki prezent dla pracownika odchodzącego z pracy wybrać?

Ścieżki kariery, tak jak koleje losu, rozchodzą się i zbiegają w różnych momentach. Na końcu droga usłanej nauką, ciężką pracą i sukcesami czeka wizja wytchnienia w postaci emerytury. Moment rezygnacji z dalszej aktywności zawodowej bywa trudny zarówno dla pracodawcy, który traci ze swojej załogi specjalistę, jak i samego pracownika rozstającego się z firmą. Na pożegnanie warto więc przygotować prezent, który stanie się pamiątką po latach spędzonych w miejscu pracy i będzie formą docenienia wysiłku wkładanego w dotychczasową, codzienną pracę. Upominek, nawet najdrobniejszy, jest miłym gestem ze strony pracodawcy, kierownika czy kolegów z biura. Na lata pozostanie wśród pamiątek i będzie przypominał o ścieżkach kariery zawodowej. Jaki prezent z okazji przejścia na emeryturę wybrać?

jaki prezent dla emeryta

Dopilnuj, aby był to miły gest, przypominający pełne sukcesów chwile w pracy. Nowego emeryta z pewnością ucieszy praktyczna pamiątka, mały upominek, ale też taki prezent, który będzie oryginalny, solidny i ponadczasowy. Czym kierować się podczas doboru odpowiedniego prezentu? Przede wszystkim zadecyduj czy tworzysz tradycję i obdarzasz każdą osobę takim samym prezentem, czy też dobierasz go indywidualnie do pracownika kończącego swoją drogę zawodową. Postaraj się, aby była to niespodzianka zapadająca w pamięć. Weź pod uwagę kondycję przyszłego emeryta, jego pasje i zainteresowania oraz charakter.

Kiedy wręczyć prezent dla pracownika odchodzącego z pracy? Najlepiej w ostatnim dniu wykonywania przez niego obowiązków. Zaplanuj z tej okazji małe przyjęcie lub zaproś przyszłego emeryta do swojego gabinetu. Podczas wręczana upominku podziękuj za jego pracę oraz wkład i wysiłek włożony w rozwój firmy.

Pomysł na prezent dla emeryta – o czym musisz pamiętać?

Zastanawiasz się, czy lepszy będzie praktyczny, uniwersalny prezent, taki sam od lat wręczany w firmie, czy też podarować przyszłemu emerytowi oryginalną niespodziankę? Wiele zależy od charakteru Twojej firmy, jej wielkości czy stanowiska, które piastuje pracownik kończący aktywność zawodową.

Jeśli stoisz na czele dużego przedsiębiorstwa, dobrym wyborem będzie uniwersalny upominek – taki sam dla każdego pracownika. Klasycznym prezentem unikniesz rozminięcia się z gustem obdarowanego, a ustandaryzowana procedura pozwoli uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy jednocześnie podarek przyjmować będzie kilku nowych emerytów. W takim przypadku dobrym wyborem będzie kosz z owocami, herbatą czy czekoladkami albo dobrej jakości portfel. Pomyśl też o zakupie stylowego czasomierza i koniecznie wykonaj grawer na zegarku dla emeryta.

słodycze na prezent dla emeryta

Kiedy zdecydować się na zindywidualizowany prezent? Przede wszystkim, jeśli prowadzisz mały lub średni biznes, firmę rodzinną albo na emeryturę odchodzi Twój bliski współpracownik. Pokaż, jak dobrze poznałeś go przez lata wspólnej pracy. Wybierz dla niego zaproszenie na wydarzenie, które na długo zapadnie w jego pamięci, zachęć do nowego hobby czy zaproponuj ciekawą formę relaksu po długich latach pracy. Oryginalnym pomysłem będzie księga spisanych wspomnień, album ze zdjęciami współpracowników wzbogacony o najlepsze życzenia lub zdjęcie w ramce.

Jaki prezent z okazji przejścia na emeryturę wybrać? Garść inspiracji.

Zakończenie drogi zawodowej to dla każdego przełomowy moment. Często serce podpowiada kontynuację pracy, której z pasją poświęciło się znaczną część życia, ale rozum podsuwa myśl o konieczności zasłużonego odpoczynku. Znajdź więc wyjątkowy prezent dla przyszłego emeryta, który pozostanie dla niego miłą pamiątką lub uprzyjemni mu początek nowego etapu życia. Szukasz pomysłu? Kilka ciekawych propozycji znajdziesz wśród poniższych inspiracji.

Pióro z grawerem

Chcąc jako szef docenić wieloletnią pracę specjalisty, nie szukaj zabawnego gadżetu. Zdecyduj się lepiej na zestaw eleganckich przyborów piśmienniczych, które będą praktyczną pamiątką i przydadzą się do używania na co dzień. Zdecyduj się na komplet dobrej jakości długopisów, pióro z grawerem czy zestaw retro z kałamarzem i wymiennymi stalówkami.

Kosz pełen smakowitości

Zestaw wysokiej jakość czekoladek, kosz różnorodnych owoców czy zbiór doskonałych kaw i herbat to zawsze trafiony pomysł na prezent dla emeryta. W końcu trudno znaleźć osobę, która nie lubi delektować się smakowitościami. Dowolnie skomponuj taki pakiet, który bez wątpienia umili pierwsze dni po zakończeniu pracy. Paniom możesz też podarować zestaw wysokiej jakości kosmetyków.

pióro na prezent dla emeryta

Pomóż rozwinąć hobby lub zaproponuj nowe

Emerytura to czas, w którym ilość wolnego czasu sprzyja rozwojowi pasji oraz znajdowaniu nowych zainteresowań. Doskonale znając upodobania pracownika kończącego pracą zawodową, zadbaj o to, aby do poszerzania horyzontów przyczynił się też prezent pożegnalny. Wybór masz naprawdę duży. Sam zadecyduj czy będą to górskie i miejsce przewodniki, vouchery do kina lub teatru, nowy zestaw akcesoriów do rozwoju hobby, mapa celów podróżniczych, czy bon do księgarni. Ciekawym i oryginalnym pomysłem jest też wybór jednego ze sportów ekstremalnych, rekreacyjny przelot balonem lub zaproszenie na interesujący kurs.

Specjalny dyplom i statuetka

Żegnany kolega lub koleżanka z pracy to osoba, która zawsze dbała o humor załogi i dobry nastrój podczas wykonywanych zadań? W takim przypadku wybierz nieco bardziej humorystyczny prezent. Przygotuj dyplom dla emeryta, specjalny medal lub statuetkę. Pomyśl też o przygotowaniu kubka ze specjalnym nadrukiem czy fotoksiążki pełnej wspomnień zatrzymanych na zdjęciu.

Zegarek na prezent dla emeryta – modny i praktyczny dodatek na co dzień

Chciałbyś obdarować emeryta gustownym, praktycznym prezentem, który z sentymentem będzie mu przypominać o latach pracy zawodowej? Zdecyduj się więc na zakup zegarka. Najlepiej klasycznego, aby nie wyszedł z mody i stał się ponadczasowym upominkiem. Czasomierz możesz spersonalizować i zapisać na nim życzenia lub słowa uznania. Grawer na zegarku dla emeryta odczytany nawet po wielu latach sprawi, że wrócą dobre wspomnienie z lat aktywności zawodowej, a w oku zakręci się sentymentalna łezka. Który model odmierzacza czasu wybrać, aby odpowiednio docenić pracownika za czas przepracowany w firmie?

Klasyczny, ponadczasowy i elegancki zegarek Claude Bernard 53009 3 NIN doskonale nadaje się na prezent dla mężczyzny odchodzącego na emeryturę. To wysokiej jakości szwajcarski czasomierz  (potwierdzony sygnaturą Swiss Made) w klasycznym stylu. Odznacza się atrakcyjną estetyką i precyzją wykonania. Napędzany jest przez wysokiej jakości kwarcowy mechanizm. Cyferblat chroniony jest przez szafirowe szkło, odporne na zarysowanie i stosowane w czasomierzach najwyżej klasy. Umieszczono na nim jedynie srebrne indeksy liniowe i wskazówki oraz datownik. Skórzany pasek sprawia, że zegarek świetnie sprawdzi się zarówno w codziennych, jak i formalnych stylizacjach.

zegarek dla emeryta

Kobiecie podaruj zegarek Rosefield BWBRR-B3. To model doskonale komponujący się zarówno z oficjalnymi, jak i casualowymi stylizacjami. Koperta czasomierza wykonana jest z lekkiego mosiądzu, dzięki czemu ma charakterystyczny kolor, doskonale współgrający z barwą brązowego, skórzanego paska. Łatwo będzie go dopasować nawet do wąskiego, kobiecego nadgarstka i zestawić ze złotymi czy srebrnymi bransoletkami. Zegarek napędza mechanizm kwarcowy, a jego tarcza, na której umieszczono indeksy liniowe, zabezpieczona jest szkłem mineralnym.

Podaruj pamiątkę na lata

Prezent przygotowany z okazji przejścia na emeryturę to miły gest ze strony współpracowników czy pracodawcy i sposób na pełne klasy pożegnanie wartościowego pracownika. Dobrze wybrany będzie pełnił funkcję sentymentalnej pamiątki. Jaki prezent podarować? Zadbaj o to, żeby upominek uhonorował pracownika. Do wyboru masz zarówno klasyczny, uniwersalny prezent, jak i ten spersonalizowany czy humorystyczny. Chcesz mieć pewność, że wręczysz trafiony podarek? Wybierz zegarek na prezent dla emeryta.