X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Planuj swój czas i pracuj efektywnie

Planuj swój czas i pracuj efektywnie

Planuj swój czas i pracuj efektywnie

Żeby efektywnie wykorzystywać czas niezbędne jest jego dokładne planowanie. Ustal priorytety i najpierw wykonuj najbardziej pilne i najważniejsze zadania zaplanowane na dany dzień. Nie pozwalaj sobie także na prywatę w pracy. Ponad 60% pracowników z dostępem do internetu spędza ponad 22 godziny w ciągu miesiąca na surfowanie po sieci w pracy. To tak, jakby nie pracowali prawie 3 dni miesięcznie. Nic dziwnego więc, że ponad 57% Polaków musi marnować czas przez nadgodziny. Dlaczego realizowanie zadań w pracy jest tak ważne dla naszego czasu? Nie licząc tego, że za lenistwo możesz stracić etat?

Po zrealizowaniu listy zadań bez wyrzutów sumienia możesz odpoczywać. Mózg bowiem, nie może włączyć trybu „odpoczynek” w 100%, jeśli wie, że nie zrealizował ważnych zadań. A nie odpoczywając w pełnym wymiarze, to tak jakbyś nie odpoczywał wcale. W taki sposób marnujesz czas podwójnie.

Analizuj ilość podjętych działań

Doba ma jedynie 24 godziny, dlatego musisz przeanalizować, czy ilość zadań, których się podejmujesz nie przekracza Twoich możliwości. Zbyt duża ilość obowiązków nie pozwala wykonać ich rzetelnie. Tracisz przez to czas na poprawki, denerwujesz się i rozpraszasz.

Z tego powodu często ograniczasz sen, co znów skutkuje zmęczeniem i roztargnieniem, przez co wolniej pracujesz. I tak koło nerwów i zmęczenia się zamyka. Pamiętaj, że wypoczęty organizm to efektywniejsze działanie, które przekłada się na szybszą realizację założeń. A szybsze zakończenie pracy to więcej czasu dla Ciebie.

Nie przesypiaj budzików

Poranne wstawanie dla nikogo nie jest sielanką, jednak przestawianie budzika na „jeszcze 5 minut” po raz dziesiąty sprawia, że właśnie zmarnowałeś godzinę. Niestety, w taki sposób nawet nie odpoczywasz, ponieważ Twój mózg jest w stanie napięcia i czuwania. To powoduje, że nie może się zregenerować i dlatego po kolejnej drzemce nie będziesz bardziej wyspany. A wprost przeciwnie.

Dla naszego organizmu takie przestawianie budzika przypomina… tortury rodem z filmów wojennych. Kojarzysz sceny, w których pozbawionym snu więźniom pozwalano przysnąć na minutę-dwie i budzono ich światłem i głośnym alarmem? Wiele osób funduje sobie takie tortury codziennie rano, sprawiając, że ich organizm o poranku doznaje rozstrojenie. Przez to trudno wbić Ci się w rytm dnia i wolniej się rozkręcasz.

Wykorzystuj czas w stylu smart

W jednym czasie możemy robić kilka rzeczy na raz. Niemożliwe? A jednak! Jadąc do do pracy komunikacją miejską możesz odpisywać na maile od klientów, rozwiązywać zadania z angielskiego, dzięki mobilnej aplikacji, czy robić przegląd newsów.

W taki sposób już od rana włączasz swojemu mózgowi „tryb praca”, zamiast tępo patrzeć w zmieniający się za szybą krajobraz. A co, jeśli do pracy jeździsz samochodem? Słuchaj audiobooków lub zainwestuj w słuchawkę bluetooth, dzięki czemu pierwsze rozmowy będziesz w stanie prowadzić już w drodze do pracy. Nie dość, że oszczędzasz czas, szybciej zaczynasz realizację zadań, to jeszcze wykorzystujesz każdą minutę efektywnie.

Nie daj się rozproszyć

Największą zmorą dzisiejszych czasów jest.. ilość bodźców i rozpraszaczy, na które jesteśmy wystawieni każdego dnia. Nasz mózg w ciągu doby przetwarza tyle komunikatów ile… przeciętny człowiek w średniowieczu otrzymywał w ciągu całego życia.

To powoduje, że nasz komputer pokładowy potrzebuje mnóstwo energii na przetwarzanie informacji. Dostarczaj mu zatem odpowiednią ilość paliwa i odżywiaj się zdrowo. Wyłącz też wszystkie niepotrzebne rozpraszacze. Wycisz telefon na czas pracy, powyłączaj powiadomienia aplikacji na telefonie. Skup się na jednej czynności i staraj się nie rozpraszać uwagi. Skupiony pracujesz o wiele efektywniej. Dzięki czemu szybciej realizujesz zadania i potrzebujesz na nie mniej czasu.

Efektywne i inteligentne spędzanie czasu, które pozwoli Ci oszczędzić kilka cennych minut odliczaj z zegarkami:

 ICE WATCH / CITIZEN