X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Kultowy zegarek Casio G-shock- jak szybko go ustawić?

Kultowy zegarek Casio G-shock- jak szybko go ustawić?

Casio G- Shock to zegarek kultowy o charakterze survivalowym, którego pierwszy projekt pojawił się już w 1983 roku w kolekcji renomowanej i specjalizującej się w produkcji zegarków marki Casio. Model G-Shock posiada niesamowity, ciężki do podrobienia design - już na pierwszy rzut oka wygląda na zegarek wielofunkcyjny, efektowny, oryginalny i bardzo wytrzymały. Modele G- Shock cechuje przede wszystkim męski, sportowy design, a także dostępność wielu wariantów kolorystycznych, niekiedy bardzo odważnych. 

Czy G- Shock jest trudny w obsłudze? - ustawienia godziny 

Ideą, która przyświecała twórcy G- Shocka, było stworzenie modelu zegarka, który byłby zdecydowanie najbardziej wytrzymałym czasomierzem na świecie. Konstrukcja inspirowana piłką do gry przyniosła odpowiednie rezultaty i pozwoliła produktowi przejść testy zrzucania go z 3 piętra siedziby Casio. Zegarek był też testowany w piasku, błocie i wodzie.

Casio G- Shock posiada mechanizm kwarcowy, który odznacza się wyjątkową precyzją działania. Model wyróżnia też bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Na pierwszy rzut oka ustawienie tego zegarka może wydawać się problematyczne - na cyferblacie widocznych jest bowiem mnóstwo funkcji i informacji. W praktyce, czasomierz da się ustawić jednak w kilku prostych krokach:

 1. Zegarek posiada przycisk o nazwie "adjust". Aby móc ustawić godzinę, należy przycisnąć go przez dłuższy czas do momentu, aż pojawi się informacja na wyświetlaczu lub też do usłyszenia specjalnego sygnału dźwiękowego. 

 2. Ustawienie odpowiedniej strefy czasowej to pierwsza czynność, jaką należy wykonać. Jeśli nie wiemy, jak ustawić G-Shocka, najpierw musimy sprawdzić, jaki kod strefy czasowej BER obowiązuje w Polsce. Strefę czasową o odpowiednim kodzie odnajdujemy manewrując przyciskami "góra-dół". Akceptacja wyboru dokonywana jest poprzez przycisk "mode". 

 3. Wybór czasu letniego lub zimowego - to kolejna opcja w konfiguracji. Wybieramy odpowiednio odpowiedź, czy włączyć/wyłączyć czas letni. Wybór ponownie akceptujemy poprzez wciśnięcie przycisku "mode". Zmiana czasu G Shock pod kątem na letni lub zimowy będzie przez nas za pewne wykonywana cyklicznie jeszcze przez kilka kolejnych lat. Na szczęście, można ją wprowadzić bardzo szybko, bez dodatkowej zmiany godziny. 

 4. W ostatnim kroku ustawiamy godzinę, a następnie datę. Wszystkie zmiany zostaną zapisane po naciśnięciu przycisku "adjust". 

zegarki-wstrzasoodporne

Jak ustawić G-Shocka- zmiana godziny na wyświetlaczu cyfrowym 

Drugą najistotniejszą rzeczą jest dostosowanie godziny wyświetlanej na zegarze cyfrowym w G- Shock. Zmiana tego parametru jest możliwa z poziomu trybu zmiany godziny zegarowej oraz daty. Jak wprowadzić odpowiednie ustawienia?

 1. Tryb godziny oznacza wyświetlany dzień tygodnia- wówczas należy przycisnąć "adjust" i poczekać na pojawienie się napisu "H.SET". Migające "0.0" oznacza, że tryb edycji został włączony. 

 2. Powinniśmy zobaczyć wtedy ustawioną na godzinie 12.00 wskazówkę zegarową. Ustawienie godziny jest możliwe poprzez operowanie przyciskami góra- dół. Wybraną w taki sposób godzinę akceptujemy przyciskiem "mode", a tryb edycji kończymy przyciskiem "adjust". 

G- Shock- zegarek na długie lata użytkowania 

G- Shock to z pewnością jeden z tych zegarków marki Casio, które posłużą swojemu użytkownikowi długie lata. Czasomierz jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale też designerski i ponadczasowy. Dodatkowo, okazuje się też wygodny w noszeniu. Pasek zegarka wykonano bowiem z miękkiego tworzywa, które bardzo dobrze przylega do nadgarstka. Do wyboru są też różne warianty kolorystyczne tego modelu.

Dużym atutem zegarka jest też jego czytelność. Umieszczone na tarczy G-Shocka informacje są przedstawione w sposób niezwykle przejrzysty. Wystarczy więc jedno zerknięcie na cyferblat, aby błyskawicznie uzyskać pożądane informacje.

Ustawienie G- Shocka również nie powinno nikomu sprawić większego problemu. Wszystko to wskazuje na fakt, że zegarek ten jest bardzo funkcjonalny i doskonale sprawdza się na co dzień.