X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Który zegarek jest najdokładniejszy? Wybieramy mechanizm!

Który zegarek jest najdokładniejszy? Wybieramy mechanizm!

Precyzja działania to najważniejsze kryterium wyboru zegarka. Nie chcesz się spóźnić tylko przez to, że zawiódł Cię czasomierz? Sprawdź jakimi cechami wyróżniają się najdokładniejsze zegarki, jaki działa w nich mechanizm i na co uważać, aby nie kupić modelu złej jakości.

Który zegarek jest najdokładniejszy?

Nowoczesne urządzenia różnią się stylem wykonania, wyglądem, stopniem wodoodporności czy wbudowanymi urozmaiceniami. Jednak jakiegokolwiek modelu byś nie wybrał, jego podstawowa funkcja jest zawsze taka sama – zegarek przede wszystkim powinien dokładnie wskazywać upływający czas. Który czasomierz działa najlepiej i nigdy się na nim nie zawiedziesz?

Pewnie jaki pierwszy na myśl przyjdzie Ci model elektroniczny. W końcu zaprogramowane urządzenie nie powinno sprawiać kłopotów i zawodzić, a zegarki w telefonach komórkowych ustawiają się automatycznie. Tu jednak pojawia się druga kwestia, bardzo istotna podczas wyboru naręcznego urządzenia – wygląd i styl czasomierza, które muszą iść w parze z jego jakością. Modelom elektronicznym daleko do kanonu mody. Nie założysz ich do klasycznych czy formalnych stylizacji. Nie zawsze też wypada sprawdzać aktualną godzinę na ekranie telefonu. Skupmy się więc na wyborze precyzyjnego, tradycyjnego urządzenia, z tarczą i wskazówkami.

najdokładniejszy zegarek

Czy trudno znaleźć najdokładniejszy zegarek? Mechanizm ma duży wpływ na punktualność urządzenia, ale jego poprawność działania zależy także od Twoich nawyków i dbałości o czasomierz. Istotne jest także pochodzenie napędu, które dużo powie Ci o jakości trybików oraz miejscu zakupu urządzenia.

Jaki zegarek jest najdokładniejszy? Zwróć uwagę na zainstalowany mechanizm!

Precyzja działania zegarka bezpośrednio związana jest z pracą zainstalowanego w nim napędu. Opóźnienie lub delikatne przyspieszenie wskazówek wcale nie musi oznaczać jego usterki. Kilku, a nawet kilkunastosekundowe odchylenia w skali roku są normą i pojawiają się nawet w najdroższych urządzeniach. Jaki zegarek jest najdokładniejszy – automatyczny czy kwarcowy?

Punktualność modeli z ręcznym naciągiem zależy od Twojej systematyczności. Musisz zadbać o to, aby nakręcać go codzienne. W innym przypadku napęd spowolni, a następnie zatrzyma wskazówki. Jeśli obawiasz się o swoją sumienność i jednocześnie chciałbyś mieć zegarek mechaniczny, wybierz model automatyczny – to ten czasomierz, którego pracę usprawnia wahnik. Czy zegarki automatyczne są dokładne? Tak, o ile regularnie nosisz je na nadgarstku.

jaki mechanizm zegarka wybrać

Urządzenia automatyczne nakręcane są poprzez ruch ręki. Chociaż posiadają rezerwę chodu, co jakiś czas musisz je ponownie wprawić w ruch, aby dalej pokazywały dokładną godzinę. Alternatywą jest także zaopatrzenie się w rotomat. Mówiąc o tym, czy zegarki automatyczne są dokładne, warto jeszcze wspomnieć o odchyleniach od normy. Precyzja idzie w tym przypadku w parze z jakością urządzenia. W zależności od wybranego modelu i wskazań producenta, niektóre czasomierze mogą się opóźniać od kilku do nawet kilkudziesięciu sekund na dobę. Zdecydowanie punktualniejsze są modele zasilane baterią.

Dokładność zegarków kwarcowych jest tak duża, że często nawet nie zauważysz, kiedy urządzenie przestało być punktualne. Opóźnienie wynosi maksymalnie kilkanaście sekund w skali miesiąca. Precyzja uzależniona jest przede wszystkim od żywotności zamontowanej baterii, która działa bez zarzutów przynajmniej rok, a często nawet dwa do pięciu lat. Ciągłe opóźnienia są oznaką niezwłocznej konieczności wymiany baterii na nową.

Duża dokładność zegarków kwarcowych pozwala uznać je za najpunktualniejsze. Producenci najbardziej precyzyjnych modeli szczycą się opóźnieniem sięgającym zaledwie 1 sekundy w skali roku. Nie oznacza to jednak, że urządzenia z klasycznym mechanizmem nie są warte uwagi. Wręcz przeciwnie. Chociaż częściej może dochodzić do opóźnień, są to naprawdę dobre czasomierze.

Interesują Cię najdokładniejsze zegarki? Unikaj tych modeli!

Wiedza o tym, który zegarek jest najdokładniejszy, jeszcze nie gwarantuje Ci, że zakupiony czasomierz będzie punktualny. Wiele zależy również od jakości materiałów użytych przez producenta. Urządzenie zrobione ze słabych części nie ochroni skutecznie napędu znajdującego się pod tarczą. Chcesz dobrze zainwestować? Najlepiej zaufaj sprawdzonym markom, które cieszą się bardzo dobrą opinią, mają w Polsce oficjalnych dystrybutorów i autoryzowane serwisy.

Części, z których wyprodukowano sam mechanizm, również mają wpływ na jego pracę. Nie bez powodu deklarowane przez producenta możliwe opóźnienie zegarka waha się w przedziale od kilku do nawet kilkudziesięciu sekund. To kwestia wykorzystanych technologii oraz użytych materiałów. Jeśli więc zależy Ci na perfekcyjnie tykającym zegarku, unikaj urządzeń, w których działa mechanizm nieznanego pochodzenia. Za najlepsze napędy uważa się te wytworzone w Japonii lub w Szwajcarii. Nie znaczy to, że tylko czasomierze z tych krajów są warte uwagi. Marki z innych państw chętnie wykorzystują mechanizmy japońskie lub szwajcarskie w swoich zegarkach.

najdokładniejsze zegarki

Chcesz mieć pewność, że inwestujesz w precyzyjny czasomierz? Unikaj kupowania podróbek i replik. Wiele z nich niemal do złudzenia przypomina oryginały, a niska cena przyciąga uwagę. Nie ma jednak pewności co do jakości użytych materiałów. Jak potwierdzić oryginalność zegarka? Zwróć uwagę na jego wykonanie, pudełko, umieszczone na nim logo i głośność pracy mechanizmu. Poszukaj też numeru referencyjnego i sprawdź go na stronie producenta. Chcesz uniknąć wszystkich tych czynności? Zamiast kupować zegarek z niepewnych źródeł i tajemniczych aukcji, wybierz autoryzowane punkty sprzedaży.

Zastanawiasz się który zegarek jest najdokładniejszy? Pamiętaj, by dopasować go do siebie!

Mechanizmy stosowane w czasomierzach różnią się budową i sposobem funkcjonowania, a w zawiązku z tym wymagają innego obchodzenia się z nimi. Punktualne działanie zegarka zależy więc nie tylko od wykorzystanej technologii, ale też od Ciebie. Decydując się na konkretny mechanizm weź pod uwagę swój styl życia czy rodzaj wykonywanej pracy.

Jeśli zegarek zakładasz okazjonalnie lub masz dużo obowiązków, postaw na model kwarcowy. Jego konserwacja ogranicza się najczęściej do wymiany baterii. Na zakładaj go z kolei do pracy w bardzo wilgotnym otoczeniu, bo może ono negatywnie wpłynąć na precyzję.

Zegarki automatyczne to gratka dla pasjonatów zegarmistrzostwa. Wymagają regularnego nakręcania i nie należy narażać ich na silne wstrząsy. Praca urządzenia automatycznego jest też głośniejsza niż modelu zasilanego baterią – wyraźnie słychać charakterystyczne tykanie.

Zadbaj o swoją punktualność

Co prawda design jako pierwszy przykuwa uwagę do czasomierza, jego podstawową funkcją jest precyzyjne wskazywanie godziny i to właśnie dokładność pracy powinna decydować o zakupie danego modelu. Niestety nie wszystkie urządzenia są punktualne, chociaż niewielkie przyspieszenie lub opóźnienie uchodzi za normę. Jak wybrać najdokładniejszy zegarek? Mechanizm to kluczowy parametr, który musisz wziąć pod uwagę przed zakupami. Za najprecyzyjniejszy uchodzi napęd kwarcowy, a drugie miejsce zajmuje automatyczny.

Żeby mieć pewność, że kupujesz punktualny zegarek, szukaj modeli znanych i cenionych marek. Zwróć uwagę na oryginalność urządzeń oraz kupuj je w autoryzowanych sklepach. Chcesz wiedzieć, na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem? Skorzystaj z pozostałych porad.