X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Konfiguracja smartwatcha krok po kroku. To warto wiedzieć!

Konfiguracja smartwatcha krok po kroku. To warto wiedzieć!

Smartwatch może być Twoim osobistym asystentem, personalnym trenerem lub urządzeniem, które pozwoli łączyć się z otaczającym Cię światem bez konieczności trzymania smartfona w dłoni. Tymczasem spora liczba użytkowników inteligentnych zegarków wykorzystuje zaledwie niewielki ułamek ich potencjału. Niektórym z nich do szczęścia potrzebne są jedynie podstawowe funkcje, inni natomiast nie mają pojęcia, jak wiele ma do zaoferowania ich urządzenie. Funkcjonalność Twojego zegarka w dużej mierze zależy do tego, jak go skonfigurujesz. To naprawdę nie jest trudne! Sprawdź jak krok po kroku uruchomić odpowiednie ustawienia.

Inteligentny zegarek – czy to propozycja dla Ciebie?

Zegarek już dawno przestał pełnić wyłącznie podstawową funkcję, jaką jest wskazywanie aktualnej godziny. Dla wielu osób stanowi on ważny dodatek do stroju, będąc uzupełnieniem codziennych, wieczorowych, formalnych czy sportowych stylizacji. Niektórzy z kolei traktują zegarek jako jedyny akceptowalny element biżuterii. Z tego względu estetyka zegarków oferowanych zarówno przez renomowane manufaktury, jak i słynnych projektantów mody, dla sporego grona użytkowników jest równie ważna, co ich funkcjonalność.

Wraz z pojawieniem się na rynku pierwszych smartwatchy, zegarek stał się również modnym i bardzo funkcjonalnym gadżetem. Potężne funkcje zamknięte w niewielkiej obudowie sprawiają, że to niepozorne urządzenie coraz częściej jest w stanie zastąpić telefon komórkowy, multimedialny odtwarzacz, a nawet kartę do bankomatu.

Dla kogo smartwatch będzie odpowiednim wyborem? Jego zakup będzie dobrym pomysłem w przypadku osób, które lubią korzystać z nowych technologii i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Dostęp do kalendarza, rozmaite alarmy i przypomnienia czy odczytywanie powiadomień z telefonu bez konieczności używania smartfona to zaledwie niektóre z licznych funkcji w nowoczesnych zegarkach. Inne inteligentne rozwiązania to m.in.:

 • prowadzenie rozmów telefonicznych oraz odbieranie i wysyłanie SMS-ów,

 • sterowanie aparatem fotograficznym w telefonie,

 • obsługa płatności zbliżeniowych dzięki wbudowanemu modułowi NFC,

 • odtwarzanie muzyki bezpośrednio w zegarku lub z telefonu,

 • obsługa map oraz nawigacji,

a także wiele innych zaawansowanych funkcjonalności, dzięki którym smartwatch doskonale sprawdza się jako osobisty asystent.

Wiele współczesnych inteligentnych zegarków wyposażonych jest również w programy monitorowania organizmu, dzięki którym smartwatch pozwala lepiej zadbać o zdrowie. Na uwagę zasługują takie rozwiązania jak: krokomierz, licznik spalonych kalorii, wbudowany pulsometr, ciśnieniomierz czy niezwykle praktyczny w czasach epidemii COVID-19 pulsoksymetr, służący do pomiaru natlenienia krwi.

Takie zaawansowane funkcjonalności oczywiście nie zastąpią profesjonalnych urządzeń medycznych, jednak doskonale sprawdzą się przy codziennym monitorowaniu ogólnej kondycji i stanu zdrowia. Smartwatch może zmierzyć Twój poziom stresu, przeanalizować Twój sen, dostarczając informacji o jego długości i jakości, a także pomóc wyciszyć organizm dzięki ćwiczeniom oddechowym.

Kolejną grupą użytkowników, która z pewnością doceni funkcjonalność nowoczesnych zegarków, są osoby rekreacyjnie uprawiające sport oraz chcące poprawiać swoją kondycję i formę. Liczne tryby oraz wbudowane w zegarki aplikacje sportowe pozwalają mierzyć zarówno najbardziej podstawowe parametry jak przebyty dystans, liczbę pokonanych okrążeń, czas trwania aktywności, prędkość czy tempo, jak i zaawansowane wartości, np. wysokość terenu, moc generowaną w trakcie jazdy na rowerze, liczbę kroków na minutę biegu oraz wiele innych.

Inteligentne zegarki sportowe na podstawie Twojej aktualnej formy fizycznej określą również czas niezbędny na regenerację organizmu, a nawet zaproponują zestaw ćwiczeń odpowiedni do bieżącej dyspozycji.

Jak połączyć smartwatcha z telefonem?

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał swojego smartwatcha, najpierw musisz połączyć go ze smartfonem. Zarówno w urządzeniach z systemem Android, jak i telefonach marki Apple, pracujących pod kontrolą oprogramowania iOS, proces ten przebiega bardzo podobnie. W telefonie komórkowym należy zainstalować odpowiednią aplikację, której nazwę i sposób pobrania znajdziesz w instrukcji urządzenia.

Parowanie smartwatcha z telefonem nie jest trudne. Po założeniu konta w aplikacji mobilnej oraz upewnieniu się, że zegarek jest naładowany oraz włączony, a smartfon ma połączenie z internetem i Bluetooth, system wyszuka urządzenie. Kiedy na ekranie telefonu pojawią się nazwa i model Twojego zegarka, wybierz opcję „paruj/połącz” lub podobną.

W większości przypadków w kolejnym kroku trzeba przepisać do aplikacji kod PIN, który w momencie parowania wygeneruje się na ekranie smartwatcha. Czynność tę wykonujesz jednorazowo – nie trzeba jej powtarzać przy każdej synchronizacji lub łączeniu zegarka z telefonem. Po akceptacji kodu Twój sprzęt jest już poprawnie sparowany ze smartfonem – teraz trzeba go jeszcze skonfigurować!

Konfiguracja smartwatcha: najważniejsze ustawienia

Pierwsze czynności konfiguracyjne, takie jak ustawienie języka, lokalizacji, daty i godziny czy wybór sieci Wi-Fi (jeśli zegarek ma taką funkcję) mogą być wymagane już w momencie parowania smartwatcha z telefonem. Kroki te wykonasz bez większych problemów, stosując się do instrukcji na ekranie. Po sparowaniu z komórką zwykle przychodzi czas na personalizację smartwatcha.

Personalizacja

Wiele zegarków oraz współpracujących z nimi aplikacji umożliwia zmianę wyglądu interfejsu poprzez instalację rozmaitych motywów tarcz zegara czy stylów menu. Na tym etapie warto również wybrać widgety, czyli pola danych, które mają być wyświetlane na poszczególnych ekranach smartwatcha, tak aby korzystanie z niego było w pełni intuicyjne i wygodne.

Konfiguracja funkcji smart

W kolejnym kroku warto dostosować inteligentne funkcje smartwatcha. Korzystanie z poszczególnych funkcjonalności, takich jak np. GPS, pomiar tętna czy obsługa płatności zbliżeniowych może wymagać ich dodatkowego włączenia w menu zegarka. Inne funkcje smart, jak np. robienie zdjęć telefonem, obsługa powiadomień czy sterowanie multimediami zwykle konfigurowane są automatycznie podczas parowania.

Wydajność baterii

Niektóre funkcje smartwatcha znacznie zwiększają jego zapotrzebowanie na energię, co zwykle skutkuje szybszym rozładowywaniem się zegarka. Warto więc dostosować jasność ekranu lub czas podświetlenia do własnych preferencji, mając na uwadze sposób korzystania ze smartwatcha oraz żywotność wbudowanego akumulatora.

Ustawienia trybów sportowych

Jeśli zegarek ma Ci służyć m.in. do rejestrowania treningów, nie zapomnij skonfigurować zegarka również pod tym kątem. Do monitorowania aktywności niezbędne jest wprowadzenie danych dotyczących płci, wieku, wagi, wzrostu czy częstotliwości dotychczasowych treningów. W ustawieniach interesujących Cię dyscyplin możesz natomiast zadecydować, które parametry mają być mierzone oraz pokazywane na ekranie zegarka w trakcie treningu.

Smartwatche dla niej i dla niego – inspiracje od SWISS

Na rynku znajdziesz bogaty wybór smartwatchy, które ułatwią Ci codzienne życie, pomogą zadbać o zdrowie i szlifować formę. Tego rodzaju urządzenia mają dziś w swojej ofercie czołowi producenci elektroniki, marki słynące z tradycyjnych czasomierzy, a nawet popularni projektanci mody. Zastanawiasz się, na jaki inteligentny zegarek postawić? Sprawdź nasze gorące propozycje!

Smartwatch damski Garmin Lily 010-02384-B1

Pierwsza rekomendacja to stworzony z myślą o aktywnie uprawiających sport kobietach model Lily 010-02384-B1 renomowanej marki Garmin. Oprócz wszystkich najpopularniejszych funkcji smart takich jak odczytywanie powiadomień z telefonu, sterowanie muzyką czy wykonywanie zdjęć, urządzenie posiada również liczne tryby sportowe oraz zdrowotne, co pozwala jego użytkowniczkom kompleksowo zadbać o kondycję. Na uwagę zasługuje elegancki design zegarka, nawiązujący do kanonu zegarmistrzowskiej klasyki. Sprawia to, że ten zaawansowany technologicznie smartwatch równie doskonale co do stroju sportowego, pasuje do formalnego outfitu.

010-02384-B1

Smartwatch damski Garett Sport Mode Pro 80755

Z zegarkiem Garett Sport Mode Pro 80755 zbadasz puls, ciśnienie, sprawdzisz pogodę, policzysz kroki oraz zmierzysz wiele innych parametrów Twojej codziennej aktywności. Dotykowy ekran oraz możliwość personalizacji tarczy sprawiają, że obsługa tego eleganckiego smartwatcha stanie się jeszcze bardziej komfortowa. Dużym plusem jest również nowoczesny design zegarka, przypominający nieco serię Apple Watch, co z pewnością zostanie docenione przez każdą miłośniczkę produktów sygnowanych logo tej marki.

80755

Smartwatch męski Smarth Aquarius R7B.MB

Modnie wyglądający Smarth Aquarius R7B.MB na stalowej bransolecie to zegarek zaprojektowany z myślą o nowoczesnym, aktywnym mężczyźnie, który niczego nie lubi pozostawiać przypadkowi. Zaawansowane funkcje wspierające monitorowanie aktywności w połączeniu z bogatym zestawem funkcji smart (m.in. odbieranie i wykonywanie połączeń, powiadomienia, odtwarzanie muzyki z telefonu, dotykowy wyświetlacz) powodują, że trudno znaleźć drugi tak funkcjonalny, a zarazem elegancki smartwatch w równie atrakcyjnej cenie.

R7B.MB

Smartwatch męski Garmin Instinct 010-02064-05

Osoby poszukujące niezawodnych zegarków sportowych powinny zwrócić szczególną uwagę na produkty marki Garmin, tworzone z myślą o efektywnym monitorowaniu treningów. Model Instinct 010-02064-05 doskonałe sprawdzi się podczas biegania, pieszych wędrówek, spacerów po górach czy jazdy na rowerze. Dzięki niezawodnym funkcjom outdoorowym, jak stabilny GPS oraz precyzyjny wysokościomierz, pokonanie nawet najbardziej wymagającej trasy przychodzi znacznie łatwiej. Oprócz trybów sportowych zegarek ma wszystkie niezbędne funkcje smart oraz liczne rozwiązania pozwalające monitorować stan zdrowia.

010-02064-05

I coś dla dzieci! Smartwatch Garett Kids Sweet 2 84607

Również nieco młodsi miłośnicy nowych technologii znajdą coś dla siebie w bogatej kolekcji inteligentnych zegarków dostępnych w sklepie SWISS. Smartwatch Garett Kids Sweet 2 84607 to nie tylko stylowy, młodzieżowy design oraz liczne funkcje smart, ale także szeroka gama opcji służących monitorowaniu snu czy zdrowia Twojej pociechy. Na uwagę zasługują rozwiązania pozwalające jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo dziecka, takie jak geoogrodzenie, przycisk SOS, lokalizacja przy użyciu LBS czy blokada rodzicielska.

84607

Szukasz smartwatcha? Najlepsze znajdziesz w SWISS!

Inteligenty zegarek to więcej niż elektroniczny gadżet czy dodatek do uzupełniania modowych stylizacji. Wiele smartwatchy to zaawansowane technologicznie urządzenia, które pomogą Ci zadbać o zdrowie, ułatwią codzienne czynności oraz pozwolą zbudować życiową formę. Wiesz już, jak skonfigurować smartwatcha oraz na które modele warto wrócić szczególną uwagę. Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko skorzystać z promocji w internetowym sklepie SWISS i zamówić u nas swój wymarzony smartwatch z darmową dostawą!