X
Cena
niska
wysoka
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

wąski
szeroki
średni
OD
DO

cienka
gruba
średnia
OD
DO

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...

 • Trwa ładowanie...
Jaki zegarek szwajcarski wybrać?

Jaki zegarek szwajcarski wybrać?

Zegarki produkowane w Szwajcarii imponują precyzją wykonania, jakością oraz dokładnością, z jaką pracuje zamontowany w nich mechanizm. Dowiedz się jak rozpoznać model z tego kraju, co oznacza symbol Swiss Made oraz o które marki warto uzupełnić swoją kolekcję czasomierzy.

Jaki zegarek szwajcarski wybrać?

Tradycja produkcji czasomierzy w niewielkiej Szwajcarii jest wyjątkowo długa, a wręcz wiekowa. Lata solidnej i precyzyjnej pracy sprawiły, że zegarki tworzone w tym górzystym kraju są dziś uznawane za najlepsze na świecie. Miana tego nie oddają, pomimo silnej konkurencji. Szwajcarskie zegarki stały się synonimem jakości oraz prestiżu. Są obiektem pożądania zarówno pasjonatów zegarmistrzostwa, biznesmenów, jak i osób lubiących otaczać się luksusowymi markami. Dlaczego warto mieć chociaż jeden taki model w swojej kolekcji czasomierzy?

Perfekcja to słowo najdokładniej opisuje powód, dla którego świat pokochał szwajcarskie zegarki. Marki z tego kraju, tworząc swoje czasomierze dbają o jakość, delete oraz niezawodność każdego produkowanego modelu. Składają wszystkie jego elementy wyjątkowo precyzyjnie po to, abyś miał pewność, że kupując zegarek wyprodukowany w Szwajcarii, na swoim nadgarstku będziesz nosić solidny i wytrzymały model. Mechanizm napędzający wskazówki czasomierza w ruch działa bardzo dokładnie. Często skryty jest w stalowej kopercie i zabezpieczony wysokiej jakości szkłem.

zegarek szwajcarski jaki

Jaki szwajcarski zegarek wybrać? Liczba możliwości jest wręcz nieograniczona. Na rynku znajdziesz dużo szwajcarskich zegarków, a poszczególne marki oferują produkty zarówno o klasycznym, jak i sportowym wyglądzie. Chcesz mieć pewność, że inwestujesz w wysokiej klasy model? Sprawdź jak go rozpoznać i którzy producenci tworzą niezawodne czasomierze.

Szwajcarskie zegarki – marki. Unikaj modeli bazujących wyłącznie na częściach z tego kraju

Fakt, że elementy czasomierza powstały na terenie małego, górzystego, europejskiego kraju nie oznacza, że każdy zegarek można nazywać szwajcarskim. Miano to, symbolizujące precyzję i niezawodność, związane jest z miejscem wyprodukowania danego modelu i jego końcowej kontroli oraz rodzajem wykorzystanych części. Zastanawiasz się jaki zegarek szwajcarski wybrać? Produkty, których marek warto brać pod uwagę?

Jednym z najbardziej znanych producentów, składających szwajcarskie zegarki, jest Roamer. W ofercie tej firmy z wieloletnią tradycją znajdziesz klasyczne czasomierze oraz te utrzymane w stylu minimalistycznym. Produkt dla siebie odnajdą w niej też pasjonaci podniebnych podróży, jak również osoby poszukujące ekskluzywnych czasomierzy na nadgarstek. Szwajcarską precyzję prezentują również zegarki Claude Bernard. Jest tak rozpoznawalna, ponieważ tworzy swoje zegarki z elementów wysokiej jakości. Pasjonują Cię sporty ekstremalne? Jesteś osobą aktywną? Szukasz sportowego i jednocześnie eleganckiego szwajcarskiego zegarka? Sięgnij po model z kolekcji Swiss Military Hanowa.

Zegarki Swiss Made. Uważaj na czasomierze bez tego symbolu

Wysoka jakość, precyzja i niezawodność to najważniejsze cechy szwajcarskich zegarków. Potwierdza je umieszczony na cyferblacie sygnatura Swiss Made (znajdziesz go najczęściej u dołu tarczy). Wybierając model bez niego, nie masz pewności, że sięgasz po zegarek z najwyższej półki. Dlaczego to akurat ten napis ma świadczyć o jakości czasomierza?

zegarek szwajcarski jaki

Sygnatura Swiss Made jest tak ważny, ponieważ stanowi najprostszą do odczytania wskazówkę dotyczącą pochodzenia czasomierza, jak również świadczy o spełnieniu rygorystycznych norm dotyczących jakości, narzuconych przez Federację Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego. Oznaczenie Swiss Made przyznawany jest wtedy, gdy mechanizm w urządzeniu jest szwajcarski, czasomierz został złożony i finalnie skontrolowany w kraju oraz gdy znaczną część kosztów poniesiono w Szwajcarii. Kryteria decydujące o odznaczeniu rozpoznawalnym na całym świecie symbolem Swiss Made dotyczą też warunków, jakie musi spełniać mechanizm czy koperta.

Warto dodać, że nie wszystkie modele czasomierzy oznaczone są tym prestiżowym certyfikatem, mimo iż zostały wyprodukowane na terenie Szwajcarii. Dwa wyrazy umieszczone u dołu tarczy to prosta informacja o wyborze wyjątkowo dobrego, a wręcz doskonałego modelu. Zegarki Swiss Made są zawsze precyzyjne, niezawodne i wykonane z najlepszych materiałów.

Jaki szwajcarski zegarek wybrać? Pamiętaj, by jego wygląd wpisywał się w Twój gust i styl

Zegarek powinien być i praktyczny, i estetyczny. Decyzja o zakupie konkretnego modelu szwajcarskiego zegarka wyłącznie ze względu na prestiż czy funkcjonalność jest zgubna. Jeśli czasomierz nie będzie zgodny z Twoim gustem i stylem, szybko przestaniesz go nosić.

Oferta perfekcyjnych, niezawodnych oraz dokładnych szwajcarskich czasomierzy jest bardzo szeroka. Wśród nich model dla siebie znajdą fani dobrego stylu, sportowcy oraz osoby ceniące delikatne, biżuteryjne wskaźniki upływu czasu. Rozsławione na całym świecie, niezwykle eleganckie zegarki uzupełniają wytworne kreacje, a także dodają klasy codziennym stylizacjom. Uchodzące za luksusowe i prestiżowe modele często pojawiają się na nadgarstkach biznesmenów, polityków, profesorów i wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość oraz precyzję wykonania szwajcarskich czasomierzy.

zegarek swiss made

Dużo mówi się o charakterystycznym dla szwajcarskich zegarków eleganckim czy klasycznym wyglądzie, co nie znaczy, że modele te są toporne czy przestarzałe. Wręcz przeciwnie. Wybór damskich oraz męskich czasomierzy jest bardzo zróżnicowany. Owszem, znajdziesz te, wyglądem przypominające klasyki z ubiegłego wieku, ale też bardzo współczesne produkty, pod których tarczą ukryto nowoczesne technologie. Wśród zegarków oferowanych przez szwajcarskie marki znajdziesz zarówno wypełnione wieloma funkcjami produkty sportowe, modele minimalistyczne, jak i te z atrakcyjnie zdobionym cyferblatem.

Zachwyć się jakością

Zegarki sygnowane znakiem Swiss Made od lat odznaczają się precyzją, perfekcją i niezawodnością, a ich renoma to nie tylko puste słowa. Producenci stale dbają o to, aby niezmienne oferować najwyższą jakość czasomierzy. Zakup szwajcarskiego zegarka to zawsze inwestycja warta swojej ceny (a ta nie zawsze jest wygórowana). Większość modeli ma ponadczasowy wygląd, a zamontowany w nich mechanizm przez lata pozostaje niezawodny. Jaki zegarek szwajcarski wybrać?

Przede wszystkim szukaj czasomierzy oznaczonych symbolem Swiss Made. Ten certyfikat jakości zapewni Cię o zakupie modelu wyprodukowanego w kraju słynącym z eksportu perfekcyjnych akcesoriów ze wskazówkami. Takiego, który spełnia wysokie normy ustalone przez Federację Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego.

Ten artykuł ułatwił Ci wybór zegarka? Skorzystaj z innych praktycznych porad, które rozwieją Twoje wątpliwości dotyczące konserwacji czasomierza oraz jego doboru do stylizacji.